Diablo 4 to świetny port PC – z wyjątkiem tego, że potrzebujesz karty graficznej 16 GB, aby dopasować PS5

Startseite » Diablo 4 to świetny port PC – z wyjątkiem tego, że potrzebujesz karty graficznej 16 GB, aby dopasować PS5
12. marca 2024
11 minutes
96

By Jhonny Gamer

Diablo pierwsze uderzone komputery ponad 25 lat temu i od tego czasu stało się jedną z tych rzadkich franczyz, które po prostu nie zestarzają się. Chociaż istnieje poziom spójności w różnych wpisach serii, co naprawdę ustawia Diablo 4 od siebie jest faktem, że było to wydanie wieloplatformowe w pierwszym dniu, a biorąc pod uwagę, jak porty PC ostatnio się radziły, nie byłoby nieuzasadnione, aby być ostrożnym dla jego jakości. Szczęśliwa wiadomość jest taka, że bieganie nie jest trudne Diablo 4 w zakresie sprzętu komputera z doskonałymi wynikami – ale jest w tym zastrzeżenie: Aby osiągnąć parytet z PS5 pod względem jakości tekstury, wymagana jest karta graficzna 16 GB.

Jedna z pierwszych rzeczy, którą należy odnotować przed zakupem Diablo 4 to to, że podobnie jak wiele innych gier na PC, wymaga wyrzutni nie o nazwie Steam – bitwy.Konto netto jest wymagane, a nawet wtedy wymaga połączenia na zawsze, nawet jeśli grasz samodzielnie. To stara wiadomość dla weteranów franczyzy, ale nowicjusze zasługują na głowę.

Po rozpoczęciu gry wita się mnóstwo opcji dostępności, w tym wszystko, od rozmiaru czcionki po tekst po mowę i więcej, co jest świetne do zobaczenia. Uznanie dla zamieci. Stamtąd pierwsze wrażenia pozostają raczej pozytywne, ponieważ menu na szczęście mają odpowiednie wsparcie zarówno dla klawiatury, jak i myszy, i Kontrola Lers – co w rzeczywistości okazuje się świetnym sposobem na grę w grze w ogóle.


Digital Foundry’s Diablo 4 PC Review, przedstawiony w kształtowanym formacie medialnym, obecnie powszechnie znanym jako „wideo”.

Patrząc na opcje graficzne, istnieje wiele opcji do ulepszenia, w tym obsługa DLSS lub FSR2 – chociaż gra dokonuje wyboru, który jest dla Ciebie najlepszy. Więc właściciele NVIDIA nie mogą wybrać FSR2, nawet jeśli jest kompatybilny. Zakładam, że zrobiono to, aby uprościć sytuację dla mniej poinformowanych graczy, ale wolałbym samodzielnie dokonać wyboru. Mimo to najważniejsze jest to, że są obecne. Ogólnie powiedziałbym, że chociaż opcje są dobre, samo menu jest mieszaną torbą i może naprawdę korzystać z niektórych obrazów podglądu i statystyk użytkowania VRAM. Nie pomaga to również, że niektóre z tych opisów wydają się niedokładne. Na przykład istnieje sugestia, że 32 GB systemu RAM jest wymagane dla ultra tekstur – ale nie jest, 16 GB jest w porządku. Jednak potrzebujesz GPU VRAM 16 GB do płynnej zabawy z ultra teksturami, których nie ujawniono.

Idąc dalej, są zwykłe rzeczy, których można się spodziewać, na przykład możliwość dostosowania Control s, ulepsz ustawienia audio i tym podobne, a dla tych ciekawych ma natywną obsługę ultrowej, ale nie ma odpowiedniego trybu pełnego ekranu, więc aby zmienić rozdzielczość w grze, musisz zmienić rozdzielczość gry, musisz zmienićRozwiązanie całego komputera stacjonarnego.

Po utworzeniu postaci (kolejny nowy dodatek) i faktycznie rozpocznie się grę, rozpoczyna się sekwencja wprowadzająca, która zawiera wcześniej renderowane wideo. Nie tylko wideo jest niskie w temperaturze szybkości, ale dziwnie gra z prędkością 24 klatki. Wiem, że wyświetlacze 120 Hz są znacznie częściej niż kiedykolwiek, ale wciąż jest to dziwna decyzja. Jeszcze odcinek to fakt, że przerywniki przerywnikowe w czasie rzeczywistym są domyślnie ograniczone do 30 klatek na sekundę za pomocą ogranicznika, który można wyłączyć w menu.


Wydajność jest ogólnie świetna. W naszej konfiguracji „Lekko poniżej ultra” zoptymalizowanych ustawień 11-letni procesor w połączeniu z siedmioletnim procesorem GPU może dostarczyć zablokowany 1080p60.

Patrząc na wydajność, nie jest tajemnicą, że Blizzard tradycyjnie zaprojektował swoje gry, aby zapewnić dobre wrażenia w szerokiej gamie sprzętu komputera. Mogę potwierdzić, że można to zrobić z Diablo 4, ale można też mieć naprawdę zły czas, jeśli nie będziesz ostrożny.

Aby zademonstrować, co mam na myśli, system wysokiej klasy, taki komputer, wyposażony w rdzeń i7 13700K w połączeniu z RTX 4080, często uderza ponad 100 klatek na sekundę na natywnym 4K, a włączenie DLSS może zwiększyć tę liczbę do ponad 200 klatek na sekundę. Istnieje potencjał jeszcze wyższej wydajności za pośrednictwem generowania ramek DLSS 3, ale może to w rzeczywistości wpłynąć na ocenę ramek. DLSS 3 jest jednak przydatny, jeśli zdecydujesz się na anty-aliasing DLAA. Gra może być również dość wydajna na znacznie starszym sprzęcie: na 11-letnim Core i7 3770K w połączeniu z 6 GB GTX 1060. Odkryłem, że chociaż 4K i 1440p były w dużej mierze wykluczone, rzeczywiście bardzo możliwe było uzyskanie solidnego doświadczenia podczas składania bardzo niewielu ofiar w 1080p.

I tutaj historia przybiera znajomy obrót, ponieważ utrzymanie płynnego doświadczenia w dużej mierze sprowadza się do wybranej jakości tekstury, a ultra tekstury naprawdę wymagają 16 GB GPU, z rażącym jąkanie na kartach wyposażonych w mniej Vram. Co gorsza, jak źle wygląda ustawienie wysokiej tekstury, jak podkreślono na powyższym filmie. Tekstury średniej i niskiej jakości są również słabe. To naprawdę wymagany procesor graficzny 16 GB? A co z 12 GB? Nie mam przydatnej karty 12 GB, ale na szczęście doskonałe Baza komputerowa ma mnóstwo, wyraźnie pokazujący 12 GB RTX 4070 jest w niekorzystnej sytuacji w stosunku do 16 GB Rx 6800 XT, karty, która jest inaczej w tym samym boisku pod względem wydajności. Mając to na uwadze, 8 GB GPU znacznie gorzej, jeśli jakość tekstury jest maksymalna.

Kliknij powyższe miniatury, aby lepiej przyjrzeć się porównaom jakości tekstury. Ultra pasuje do PS5 i serii X, ale degradacja jakości na wysokiej jest trudna do uzasadnienia, podczas gdy jakość średniej i niskiej tekstury może wyglądać naprawdę słabo.

Grając przy 4K na RTX 2080 – karcie 8 GB – nawet przy ustawionym DLSS w trybie wydajności, widziałem jąkanie przy 4K. I nawet spadanie do 1440p nie rozwiązało problemu. Patrzenie na dane użytkowania pokazuje blisko 15 GB używane na RTX 4080 z pełnym użyciem VRAM na karcie 8 GB.. Nie mogę powiedzieć na pewno, czy jest to po prostu przydzielanie przestrzeni lub faktyczne użycie, ale z pewnością wydaje się, że ultra tekstury są bardzo zależne od VRAM, jak niestety, jedynym niezawodnym sposobem na zatrzymanie tego jąkania na karcie graficznej 8 GB jest użycie wysokich teksturi włączanie DLS. Ogólny widok w Digital Foundry polega na tym, że wpływ jakości na wysokie ustawienie jest problematyczny i wzywaliśmy Blizzard, aby spojrzał na to jako kwestia priorytetu,

Zoptymalizowane ustawienia? Jest tu niewielka praca nóg, ponieważ oprócz tekstur gra faktycznie dobrze się skaluje. W rzeczywistości, oprócz oczywistych sugestii, takich jak włączenie DLSS, są tylko dwa ustawienia, które próbowałem odrzucić od ultra wstępnego. Najłatwiej do uzasadnienia pierwszego jest SSAO, ponieważ Diablo 4 jest często tak ciemno, a kamera jest tak daleko, że trudno jest znaleźć znaczący wpływ wizualnie, ale trafienie wydajności jest niezaprzeczalne. Po prostu powaląc to od wysokiego do medium, dało mi 12-procentowy wzrost stawki ramki.

Drugim ustawieniem, które można wypróbować, to jakość cienia. Przechodzenie od najwyższych do wysokich daje 5.5 -procentowa poprawa bez utraty wiele na drodze do wierności. I na koniec, na wypadek, gdybym już nie wyjaśnił, chyba że masz kartę z dużą ilością VRAM, musisz ustawić tekstury na wysokie, aby uzyskać konsekwentnie płynne wrażenia. Istnieją inne sposoby na wycofanie wydajności, ale powiedziałbym, że wpływ na wierność wizualną jest zbyt wysoki. Na przykład bałagan Kontroluj S Rzeczy takie jak grubość trawy. Całkowicie to wyłączenie może zapewnić potencjalny wzrost do 20 procent. Odbicia przestrzeni ekranu Kontrola Refleksje na temat takich rzeczy jak woda. To kolejny drogi z potencjalnym 16 -procentowym wzrostem wydajności, gdy jest wyłączony.


Nie umieszczaj 24 klatek na sekundę sekwencji wideo ani filmów. Będą wyglądać tylko gładko i spójnie dla mniejszości użytkowników z wyświetlaczem 120 Hz.

Dynamiczne cienie to kolejna stosunkowo kosztowna opcja, potencjalnie dostarczająca siedmioprocentowego wzrostu. Są one szeroko stosowane w lochach. Złożoność geometryczna Kontroluj S odległość, z jaką siatki tracą szczegóły, i osiągnęła zaledwie trzy procentowy wzrost z wysokiego do niskiego. Mgła Kontroluj S Grubość i jakość mgły, głównie w obszarach bagiennych, od wysokiej do niskiej siatki, zaledwie dwa punkty procentowe. Soft Shadows próbuje sprawić, by cienie wydawały się bardziej realistyczne, ale w rzeczywistości niewiele robi to i widziałem, że FPS wzrasta nieco ponad jeden procent, a opcja wyłączona.

Wygładzanie krawędzi Kontrola S liczba próbek zastosowana dla AA. Wyłączanie go spowodowało nieistotny wpływ wizualny lub wydajność. Refleksje Kontroluj dokładność refleksji w trakcie gry. Przechodząc od wysokiego do niskiego wzrostu wydajności. Jakość symulacji wody zmienia się, jak szczegółowa jest woda. Znów od wysokiego do niskiego znowu nie widziałem zysku do wydajności. Szczegóły geometrii terenu Kontroluj S Ilość szczegółów użytych do renderowania siatek terenu, a to kolejna bez trafienia wydajności. Jakość shadera ma również zerową wydajność, ale trudno powiedzieć, co dokładnie robi. Opis menu to mówi Kontrola różne efekty w poszczególnych przypadkach, podkreślając słaby poziom informacji, jaki menu podaje użytkownikowi.

Jest kilka innych rzeczy, o których warto wspomnieć. Chciałem sprawdzić, czy Kompilacja Shader Stutter, ponieważ widziałem, jak niektórzy wspominają o tym, więc wykonałem czystą instalację sterownika i dwukrotnie przebiegłam przez początek gry. Wyniki były trochę zaskakujące. Jedna z otwierających przerywników przerywnika jest renderowana w czasie rzeczywistym, a po usunięciu czapki o pojemności 30 klatek na sekundę na moim komputerze średniego zasięgu wykonał prawie identycznie w obu biegach, w komplecie z dipami ramy i nieregularnymi czasami ramki w tych samych miejscach, a nawetzaczepki na tych samych cięciach aparatu.


Złóż to pod „powiązaną treść” – czyli, że to nasza recenzja wideo z wersji konsoli Diablo 4.

Kiedy dotarłem do faktycznej rozgrywki, w końcu zobaczyłem instancję kompilacji shaderów, po raz pierwszy zaatakowałem. Ale kiedy wydarzyły się inne rzeczy, w których spodziewałem się więcej zaczepów, nic się nie wydarzyło. Krótko mówiąc, tak, wydaje się, że jest obecna kompilacja zaciskającego shader, ale z mojego doświadczenia wynika, że wpływ jest bardzo niewielki.

Kolejną godną uwagi rzeczą, która pojawiła się kilka razy na różnych komputerach, były ogromne krople wydajności, które wyglądają bardzo podobnie do 500 milisekundowych skoków w czasie od nadmiernego zatrudnienia, tylko to by się zdarzyły bez wyraźnego powodu. W rzeczywistości próbowałem przekształcić tekstury na wysokie i nadal stało się na mojej wysokiej klasy platformie. Widziałem dyskusję, że może to być problem sieciowy i że zmiana tego systemu Windows z prywatnej na publiczność może to rozwiązać. Nie mogę powiedzieć na pewno, ponieważ nie doświadczyłem tego problemu, aby wyciągnąć żadne wnioski, ale jeśli jest to problem sieciowy, po prostu dodaj go do listy problemów, których można się spodziewać w grach zawsze na linii.

Ogólnie, Diablo 4 na PC może być ostatecznym sposobem doświadczenia gry, pod warunkiem, że sprzęt jest gotowy. Bardzo możliwe jest uzyskanie solidnej wydajności w wielu generacjach sprzętu, a gra oferuje mnóstwo opcji, aby nie tylko pomóc w dobrze działającej, ale także udostępnić jej wielu nowoprzybyłych. Po prostu uważaj na to ustawienie tekstury. Widzieliśmy, jak inne ostatnie gry poprawiają jakość ich wysokich i średnich tekstur w łatach, więc wspaniale byłoby zobaczyć to samo tutaj, ale w tym i teraz powiedziałbym, że wersja na PC jest nadal warta zajrzeniaJeśli w ogóle jesteś na ogrodzeniu.

How do you rate Diablo 4 to świetny port PC – z wyjątkiem tego, że potrzebujesz karty graficznej 16 GB, aby dopasować PS5 ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *