Digital Foundry 2015 Budgon Gaming Guide

Startseite » Digital Foundry 2015 Budgon Gaming Guide
21. marca 2024
15 minutes
98

By Jhonny Gamer

To pracowity tydzień dla Digital Foundry, więc niestety nie było czasu na wyprodukowanie nowego artykułu na nasz niedzielny slot. Zamiast tego ponownie publikujemy nasz budżetowy przewodnik budowy komputera. Sześć miesięcy, CORE I3/GTX 750 TI CONDO nadal podaje godne wrażenia z grania na komputerze PC za niewiele pieniędzy. Niedawno przejrzeliśmy także nowy Skylake Core i3 – Ceny są teraz trochę wysokie, ale utwór zawiera kilka interesujących obserwacji na temat uzyskania większej wydajności z procesora budżetowego – w tym Haswell Core i3 zawartych w tym utworze. Spodziewaj się więcej z tego budżetu w naszych nadchodzących artykułach.

Budowanie zdolnego komputera gier nigdy nie było łatwiejsze – a nawet tańsze. Istnieje wiele dostępnych opcji, ale weszliśmy do naszego własnego projektu budowlanego w budowie gier z myślą o jednym celu: dobrze uruchamiać najnowsze gry i próbować dopasować ogólne wrażenia oferowane przez obecną generację konsol. Czy moglibyśmy dopasować lub nawet przekroczyć wydajność PlayStation 4 z komputerem skonstruowanym dla zwykłego £300/400 USD?

Oczywiście chcielibyśmy wyodrębnić maksymalną wydajność z minimalnego nakładów finansowych, a tutaj sprawy stają się nieco skomplikowane: ceny na dolnej części spektrum na PC wahają się dość szeroko, więc zanim to przeczytasz,Części, które wybraliśmy, mogą być droższe lub mogą być tańsze. Weźmy na przykład jeden z naszych wybranych komponentów – podstawowy potwór Intela – Pentium G3258 – Koszt nas £45 Kiedy go kupiliśmy. W dzisiejszych czasach jest to wszystko z £50-£60. Podczas gdy na ogół kupujemy w Amazon (za doskonałą usługę zwrotów – bardziej przydatne, niż mogłoby się wydawać, budując własny komputer), zalecamy zakupy w najlepszych cena – Hotukdeals.com to dobry krzyk dla brytyjskich czytelników.

Below you’ll find our list of components used in the creation of our budget gaming PC. Brakuje tylko systemu operacyjnego. Zostawimy ten konkretny element systemu, ale jeśli jesteś szczególnie mało na środkach, Obecny podgląd systemu Windows 10 jest bezpłatny w użyciu i z naszego doświadczenia działa dobrze w grach z niewielkimi problemami z kompatybilnością (pamiętaj, że jest to kod beta). Licencje systemu Windows 7 są dobrą opcją i mogą być pozyskiwane stosunkowo tanio i nie zapominajmy, że Microsoft zobowiązuje się, aby umożliwić wszystkim użytkownikom systemu Windows 7 lub 8 na następnym systemie operacyjnym bezpłatnie. Nawet ci, którzy nie aktywowali swojego istniejącego systemu operacyjnego Uzyskaj nowy system operacyjny za darmo w pierwszym roku wydania.

W chwili pisania tego tekstu zakup naszych wybranych komponentów wyłącznie z Amazon zobaczyłby całą listę części £320 dla systemu opartego na Pentium G3258 i £355 dla systemu i3. Uważamy, że przy odrobinie zakupów, a także codzienne skanowanie forów okazji, być może możesz zaoszczędzić £20 Na płycie głównej, karcie graficznej i pamięci RAM.
Zamów nasze komponenty komputera budżetowego z Amazon z bezpłatną wysyłką:

Piękno budowy komputera polega na tym, że możesz wybrać własne części i niewątpliwie wielu z was ma na myśli własne wybory – więc umieśćmy kontekst za naszą listą komponentów. Podczas gdy w naszej recenzji brzmiało ostrożność o Pentium G3258, Witryny sprzętowe na komputerze PC nadal zalecają to, a tylko dla £53 Byliśmy ciekawi, jak blisko zbliży się do naszego celu – szczególnie, że zwykle podlewa do minimum 4.2 GHz, bez potrzeby niestandardowego rozwiązania chłodzenia. Na wypadek, gdyby tanio pentium nie było, gdy podejrzewaliśmy, że mogliśmy, mieliśmy własny rdzeń i3 4130 do ręki – chociaż jeśli budujesz nowy komputer, i3 4150 jest w rzeczywistości tańszy, a 100 MHz szybciej. Podniesienie z Pentium do I3 dodaje się dookoła £30 Do kosztów systemu, więc porównania będą bardzo interesujące.

Wybrany sprzęt graficzny może wydawać się kontrowersyjny – GTX 750 NVIDIA jest znacznie wolniejszy na papierze niż AMD Radeon R9 270X i R9 285, które są dostępne za niewiele więcej pieniędzy, przynajmniej w Wielkiej Brytanii. Niestety, Sterownik AMD DirectX 11 jest nieefektywny w porównaniu do NVIDIA, co oznacza słabą wydajność w tytułach ciężkich procesora, co skutkuje niższymi wskaźnikami klatek i odstraszając ją jąkanie, gdy procesor jest pod obciążeniem. Po prostu nie możemy w tej chwili polecić karty AMD w scenariuszach, w których zasilanie procesora jest ograniczone. Nasze testy z Call of Duty Zaawansowana wojna I Załoga są odkrywcze – choć jest to inna historia, jeśli masz fundusze na pełny czterordzeniowy procesor i5, w którym AMD nagle wygląda o wiele bardziej przekonująco, szczególnie Radeon R9 280 z 3 GB VRAM, sprzedając za samo £139.

Gdzie indziej w kompilacji jest niewiele niespodzianek. H81M-P33 MSI to naprawdę podstawowa tablica, ale ma zaskakująco solidne możliwości obrębie, w tym wiele funkcji pozornie importowanych z doskonałych tablic Z97 firmy. Sprawa gigabajtowa oferuje przyzwoitą jakość podwozia, rozsądną klawiaturę i mysz i zasilanie 400 W. Ponieważ ten system nie złamie obciążenia szczytowego 160 W, stosunkowo Meek PSU powinien działać dobrze – GTX 750 TI nie wymaga nawet dodatkowej energii, chociaż zasilacz oferuje sześciopinowy kabel zasilający PCI Express. Jeśli. To, co jest ważne, jeśli chodzi o pamięć, to jego ilość: absolutnie potrzebujesz 8 GB, aby dobrze uruchamiać ostatnie gry – 4 GB po prostu go nie wycięje.


Dowód puddingu jest jedzenie. Czy nasz budżetowy komputer może naprawdę pasować do PlayStation 4? I czy tani Pentium G3258 może go przeciąć, a może zamiast tego użyć procesora Core i3?

Zanim przejdziemy dalej, powinniśmy wyjaśnić, że będziemy nadokrąglać nasz Pentium i GTX 750 TI dla naszych wskaźników wydajności. Jednak zrobimy to bardzo zachowawczo, aby upewnić się, że możesz uzyskać tę samą lub bardzo podobną wydajność z własnych części. Nie ma się czego bać z okazji podróbki i procedury, która jest tak złożona, jak chcesz. Osiągnięcie świetnych rezultatów jest naprawdę proste i tylko wtedy, gdy naprawdę popychasz komponenty do ich granic. Weźmy na przykład główny procesor. Zwiększyć napięcie rdzenia procesora w BIOS do 1.2 V, dostosuj współczynnik mnożnika procesora do 42, a większość Pentium G3258s powinna łatwo podkręcić do 4.2 GHz bez problemu. Nasze osiągają 70 stopni Celsjusza w kolorze inteligentnym w scenariuszu testu warunków skrajnych, a 5-10 stopni niżej podczas gry. Aby spojrzeć na to z perspektywy, jest to dodatkowa wydajność 1 GHz poprzez dwie zmiany w BIOS i żadnej dodatkowej gotówki wydanej na chłodzenie na rynku wtórnym.

Jest też więcej dobrych wiadomości: wydaje się, że NVIDIA otworzyła GTX 750 TI Otreclocking w ostatnich aktualizacjach sterowników. Użyliśmy ograniczeń do konserwatywnego wzmocnienia 135 MHz do zegara rdzenia, ale teraz jedyny limit pochodzi z samego krzemu i tego, jak daleko go pchniesz. Zwiększyliśmy zegary o 200 MHz, a pamięć o 400 MHz za pomocą narzędzia do podkręcenia, MSI Afterburner. Karta, której użyliśmy – model referencyjny NVIDIA z jedynie podstawowym złożeniem chłodzenia – była absolutnie solidna w naszych testach i osiągnęliśmy nasz obciążliwość bez potrzeby zwiększania napięcia. Uważamy, że zarówno CPU, jak i GPU mogą zostać wypchnięte dalej, ale zdecydowaliśmy się na stabilność, trwałość, niższe zużycie energii i mniej ciepła.

Porozmawiajmy więc. Nie ułatwimy naszemu budżetowi komputerowi: wymagające nowoczesnych tytułów takich jak Assassin’s Creed jedność, Umierające światło, Call of Duty Advanced Warfare i Far Cry 4 zostanie przeanalizowany i porównany z ich odpowiednikami PlayStation 4. Kilka z tych gier zostało skrytykowanych za słabą optymalizację na PC, podczas gdy inne zaleciły specyfikacje podstawowe, które całkowicie wykluczają podwójne procesory, więc byliśmy zainteresowani, jak poradziłaby sobie nasza budowa budżetu. Nasza strategia testowania jest dość prosta – nie uruchomilibyśmy tych gier w Max. Zamiast tego zdecydowaliśmy się na ustawienia jakości wydajności i obrazu, które ściśle odpowiadają wersjom konsoli, wykorzystując obserwacje z naszych artykułów jako podstawy, na podstawie których można dostosować ustawienia wstępne.Okrężanie jest tak proste lub tak trudne, jak chcesz. W przypadku budowy budżetu chcemy dodatkowej wydajności przy minimalnym zamieszaniu – i możliwym do opanowania termice. Po prostu zmień tryb wieloosobowy z domyślnego 32 na 42 i zmień napięcie rdzenia procesora na 1.2v. Może być konieczne dostosowanie napięcia w zależności od układu. Po stabilności możesz stopniowo zmniejszyć napięcie, aby jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie ciepła i energii.

Krótko mówiąc, chcieliśmy przyjąć kompromisy i zagrozić oryginalnymi programiści stosowanymi do ich wydawnictw konsolowych w celu osiągnięcia tych samych wyników na naszym komputerze budżetowym. Tam, gdzie twórcy naszych badanych osób celowali w 60 klatek na sekundę, zrobilibyśmy to samo. Podobnie, gdzie wybrano 30 klatek na sekundę jako limit ramy, wdrożylibyśmy to również. Teraz większość gier na PC nie obsługuje limitów ramy 30 klatek na sekundę, ale na szczęście GPU Nvidia’s GPU Panel Control ma opcję „Half-Rate Adaptive V-Sync”, którą można włączyć lub wyłączyć dla każdej gry. Jest to ukierunkowane na utrzymanie 30 klatek na sekundę z prawidłowym ustaleniem ramek, wprowadzając pokaz ekranu dla najszybszej odpowiedzi, ale tylko wtedy, gdy kod nie uderza w cel. Jest to naprawdę przydatna funkcja na zorientowane na budżet komputery do gier, a strategia często stosowana przez twórców gier do swoich gier konsolowych, zwykle nie bez powodu.

Więc przejdźmy do pościgu. Wszystkie gry, które testowaliśmy – z wyjątkiem Assassin’s Creed Jedność i Ryse: Syn Rzymu – wręczona w przyzwoitej wydajności w naszym systemie budżetowym z Pentium G3258 działającym na 4.2 GHz. Z półfinsywną prognozą w wysokości 30 klatek na sekundę na miejscu, Dying Light wygląda i gra podobnie jak wersja gry PlayStation 4 za pomocą ustawień jakości równoważnych konsoli. Call of Duty Advanced Warfare narzeka na dwurdzeniową naturę Pentium na rozruchu, ale oprócz okazjonalnego wzrostu czasów, ręce w doświadczeniu, które jest bardzo podobne do wersji PS4-czasami przewyższając ją, w rzeczywistości. Metro Last Light Redux na średnich ustawieniach wstępnych głównie trafia do celu o 60 klatek na sekundę w wersji PS4, a jakość wizualna wydaje się również zbliżona do wydania konsolowego.

Tomb Raider to interesujące porównanie – zdecydowaliśmy się na wysokie ustawienie z rozmytym ruchem (funkcje nie zaimplementowane na konsoli) wraz z shadowsami o średniej jakości. To dało nam zamknięte 60 klatek na sekundę, ale nie mogliśmy zaangażować się w renderowanie włosów Tressfx bez dużego hit. Ta funkcja jest zaimplementowana na PS4, ale jest to zmieniona, bardziej zoptymalizowana wersja, która nie jest dostępna na PC. Jeśli chcesz włosy Lary w następnej generacji, radzimy zaangażować zamek 30 klatek na sekundę, aby uzyskać spójne doświadczenie. Trzymamy się zamkniętych 60 fps zamiast bardziej płynnych zamków Lary, dzięki.Połowa prognozy NVIDIA Adaptive V-Sync blokuje rozgrywkę do 30 klatek na sekundę-z prawidłowym obracaniem ramki-na wyświetlaczu 60 Hz, wprowadzając pokaz ekranu, jeśli silnik spadnie, aby utrzymać docelową stopę ramki. W efekcie symuluje efekt, który jest bardzo powszechny w różnych grach konsolowych i jest bardzo przydatny na mniej potężnych platformach do gier.

Jednak tak imponujące jak Pentium jest, pod koniec dnia jest to dwurdzeniowa część działająca w świecie, w którym wątki sprzętowe są ważniejsze niż surowa prędkość zegara. To wyjaśnia, dlaczego Metal Gear Solid 5: Zeroes uziemia nie podtrzymuje 60 klatek na sekundę w naszych testach, dlaczego Ryse cierpi na okaleczenie jąkającego się na najbardziej wymagającym graficznie poziomie i dlaczego i dlaczego Assassin’s Creed Jedność jest w zasadzie katastrofą jądrową pod względem wydajności, nawet gdy działa w tej samej rozdzielczości 900p, co buduje konsolę. We wszystkich przypadkach Core i3 według wyższych ramy niż pentium, pomimo faktu, że dokładnie ta sama architektura sprzętu działa z deficytem 800 MHz. W przypadku Assassin’s Creed Jedność, różnica jest rewelacyjna – kombinacja i3/gtx 750 Ti uruchamia grę bardziej płynnie niż wersje PS4 i Xbox One i wyciera podłogę z przerażającym pokazem G3258.

Różnica? Hyper Threading. Był czas, kiedy gracze zostały odpisane przez technologię gwintowania Intela – nasze wyniki pokazują, że dostęp do co najmniej czterech wątków sprzętowych w procesorze ma kluczowe znaczenie dla nowoczesnej gry na PC i chociaż odpowiedni czterordzeniowy układ Intel, powinny być chipsy stacjonarne Core i3Nie dyskretnie. Mówiąc prosto: istnieje powód, dla którego i3 kosztuje o wiele więcej niż Pentium G3258, pomimo deficytu prędkości zegara i faktu, że w jego sercu jest to nadal dwurdzeniowy procesor i chociaż może być znacznie droższy, uważamy, że uważamyto jest tego warte.

Wybór dwurdzeniowego Pentium G3258 oszczędza pieniądze i oferuje wartościowy poziom wydajności, mając na uwadze niski koszt (i jest to niesamowity wykonawca starszych gier zoptymalizowanych dla dwóch rdzeni), ale są też inne problemy. Dragon Age Inquisition I Far Cry 4 wymagają nawet hacków, aby nawet uruchomić – po prostu odmawiają współpracy z procesorami z dostępem do dwóch wątków sprzętowych, a to właściwie prawdziwy wstyd. Z hackiem i pół-stawką NVIDIA adaptacyjną V-Sync w grze, Far Cry 4 przebiegi w naszym systemie budżetowym w Ultra Ustawienia z wskaźnikami klatek równoważą wersji gry PlayStation 4. Nocanter wkracza się w punktach, ale jest to problem z grą, a nie procesorem i jest to w większości rozwiązane z poprawka, którą testowaliśmy w zeszłym roku. Jednak na szerszym poziomie nasze przeczucie jest to, że problemy kompatybilności z bardziej nowoczesnymi tytułami prawdopodobnie będą kontynuowane. Obecnie, nadmiernie zapisany G3258 oferuje lwiowy udział w wydajności Core i3 w większości gier – ale jak długo to pozostaje, jest czymś nieznanym.


Czy może działać Crysis? Trzeci wpis Crytek w serii to trudny trening w najwyższych ustawieniach. Ten film, zaczerpnięty z naszej początkowej recenzji G3258, pokazuje coś bliskiego zablokowanemu 1080p30 w wysokich ustawieniach. Prowadzimy chip o 4.5 GHz tutaj, choć nie nadkładamy GPU. Ogólnie rzecz biorąc, wydajność to dopasowanie naszego budżetu.

Budowanie budżetowego komputera gier: Final Myśli

Możliwości sprzętowe PlayStation 4 i Xbox One definiują następną erę gier AAA. Poszliśmy do tego projektu na wpół, aby znaleźć graficzną wydajność z naszej kompilacji w punkcie w połowie drogi między dwiema konsolami, ale zamiast tego stwierdzili, że GTX 750 Ti jest w stanie dopasować PS4 Visual-for-Point w wielu przypadkach, nawet w wielu przypadkachW najnowszych tytułach. Oczywiście, gdy programiści zdobędą konsole, możemy stwierdzić, że komputer, który stworzyliśmy, pozostaje w tyle (już są problemy z jakością tekstury w kilku grach – ilość VRAM na GPU prawdopodobnie stanie się znacznie więcejWażne w tym roku), ale piękno platformy to jej aktualność – RAM, CPU i GPU można zastąpić znacznie bardziej zdolnymi częściami. Fakt, że zestaw entuzjastowy na poziomie podstawowym konkuruje tak blisko, jest mieczem obosiecznym: z jednej strony oznacza to, że właściciele komputerów mogą cieszyć się najnowszymi gierami w stosunkowo skromnym zestawie. Z drugiej strony oznacza to, że skalowalność godna wyższej klasy sprzętu komputerowego jest dość ograniczona – zyski z rozdzielczości i ramy są mile widziane, ale ulepszenia gdzie indziej mogą być cienkie na ziemi.

Jednak wielkim wynosem tego projektu jest znaczenie procesora i rzeczywistość, że Pentium G3258 – nawet z masywnym obrębem 1 GHz – przedstawia wąskie gardła, które możesz naprzód, a nie później w najnowszych grach w gry. Oczywistym krokiem do zrobienia podczas doświadczenia w mniejszej niż gwiezdnej wydajności jest niższa rozdzielczość – w tej konfiguracji idzie tylko tak daleko. Działa dobrze w grach intensywnych do GPU, takich jak Metro Last Light Redux lub Tomb Raider, który nie jest zbyt opodatkowany na głównym procesorze. Jednak dla Assassin’s Creed jedność, Battlefield 4, Ryse i Metal Gear Solid 5: Zero zerowe, zaczepy wydajności pozostają niezależnie od liczby pikseli – G3258 jest dwurdzeniowym procesorem procesora zastępującego surową prędkość nadkręgowaną dla wielu wątków i nie do końca działają.

Przejście do Core i3 stanowi znaczny wzrost ogólnej stabilności wydajności, ale zastanawiamy się, czy tych, którzy chcą zbudować komputer w ramach ograniczonego budżetu, mogą lepiej, aby powrócić do starszego gniazda Intela 1155 i kupowanie używanego Core i5 drugiej generacji I5Z pokolenia Sandy Bridge, w którym wersje niezarejestrowane sprzedają się za tak mało, jak £65-£70. Ogólnie rzecz biorąc, z dodatkową zaletą, z dodatkową bonusem, że bardziej zdolne karty graficzne AMD w podobnych punktach cenowych do GTX 750 TI mogą stać się opłacalne. To interesująca alternatywa dla tych, którzy chcą zbudować tani platform.

How do you rate Digital Foundry 2015 Budgon Gaming Guide ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *