Forza Horizon 5 PC zmodyfikowane, aby dodać śledzenie promienia w grze

Startseite » Forza Horizon 5 PC zmodyfikowane, aby dodać śledzenie promienia w grze
9. kwietnia 2024
6 minutes
94

By Jhonny Gamer

Forza Horizon 5 statków na PC, Xbox Series X i Series S z obsługą śledzenia promieniowania w celu ozdoby w celu upiększenia odbicia pojazdu – ale tylko w trybach Forza Vista i Garażu. Jest to coś wstydu, zwłaszcza gdy tryb fotograficzny w szczególności przyniesie ogromne korzyści. Jednak w programie Supporter DF jeden z naszych zwolenników – Frosticles – wyprodukował Mod RT dla wersji PC (z asystą Rotaba dla Wersja sklepu z systemem Windows), umożliwiając refleksje działać we wszystkich trybach gry. Tak więc jest to korzystne i jaki jest koszt wydajności? Czy można go włączyć w przyszłości na Xbox Series x?

Na początek wyjaśnijmy, jak działają standardowe odbicia Forza Horizon 5, ponieważ można powiedzieć, że nawet bez RT wyglądają świetnie. Jeśli możesz sobie wyobrazić sześć niewidzialnych kamer przymocowanych do pojazdu gracza, przechwytując obrazy i mapowanie go na kulę, masz pojęcie o tym, jak generowane są odbicia. Skutecznie patrzysz na odbicia mapy kostki generowane w sposób ciągły w czasie rzeczywistym. Te refleksje nie są perspektywiczne, ale jest wystarczająco blisko i działa wystarczająco dobrze.


Oto, jak Ray się śledzi Forza Horizon 5 Wygląda na włączone we wszystkich obszarach gry – i koszty wydajności użycia.

Sprzęt przyspieszony promień Ray dalej upiększa efekt, dodając odbicia pojazdu RT do samego samochodu, czego mapy kostki nie mogą zrobić. Ważne jest, aby podkreślić, że jest to tylko samochód – nie środowisko – jest prześledzane i na pewno nie inne samochody. Wszystko poza pojazdem graczowym, który trafi do refleksji FH5, pochodzi z tego obrazu mapy kostki w czasie rzeczywistym. Specyficzny sposób, w jaki działają odbicia, oznacza również, że „odbicia w odbijach” są możliwe – więc lustra skrzydeł odbijane w szklanym szklanym „pracy”, choć w tym przypadku to mapa kostki z lustra odbijanego.

W wielu scenariuszach zmiany mogą być subtelne-szczególnie w grze-ale zbliżenie do samochodu różnica może być niezwykła, więc użycie moda w trybie fotograficznym może być bardzo korzystne w uzyskaniu znacznie lepszego ujęcia. W rzeczywistości obraz miniatury na filmie (i miniaturę artykułu na stronie na stronie) oparty jest na obrazie prasy play zabaw, który ma włączenie promieni: można zobaczyć pojazd odbijany w zamontowanych światłach z przodusamochód. Warto również wspomnieć, że wcześniej renderowane kinematyki na temat wprowadzenia również wykorzystują efekt. Czemu nie? Samochody są gwiazdami programu i śledzenie promieniowania akceleryzowanego sprzętu sprawia, że te piękne modele wyglądają jeszcze lepiej.

W mojej oryginalnej recenzji PC Tech nie byłem pod ogromnym wrażeniem skalowalności komputerowej poza trybem jakości serii X, ale zaangażowanie RT oferuje fajną aktualizację – ale oczywiście ma również swoje ograniczenia. Na początek, w grze, przede wszystkim widzisz swój samochód z tyłu. Oznacza to, że wpływ autorefleksji jest różny w zależności od projektu pojazdu. Po drugie, sprzęt RT nie działa w pojazdach – więc lusterka wsteczna nie odzwierciedla na przykład wnętrza samochodu. Ostatnim ograniczeniem jest to, że powiedzmy, że tylko szczegóły samochodu gracza są odzwierciedlone, mamy na myśli to. Sam model gracza nigdy nie jest odzwierciedlony. Jest to trochę wstyd z powodu potencjalnej aplikacji w trybie w grze, ale nie miałoby wpływu na zamierzone zastosowanie FH5 w Forza Vista lub w garażu.


Domyślna gra

Ray Tacing Mod
Ray Tacing Mod umożliwia bardzo kompetentne autorefleksje w samochodzie dla gracza.

Domyślna gra

Ray Tacing Mod
Autorefleksje mogą dramatycznie poprawić realizm materiałów samochodowych.

Ósme odbicia rozdzielczości

Refleksje ćwiartki

Refleksje rozdzielczości rodzimej

Refleksje super rozdzielczości
MOD pozwala również na poprawienie liczby rozdzielczości/promieni na piksel.

Domyślna gra

Ray Tacing Mod (1 odbicie)

Ray Tacing Mod (2 odbicie)
Mod pozwala również na poprawienie odbicia odbicia, co pomaga szczególnie w cieniowaniu autorefleksji.

Uruchom narzędzie porównawcze

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Jednak oprócz wymuszania RT we wszystkich trybach, mod uzyskują dostęp do innych parametrów. Ustawienie promieni na piksel lub odbicie można poprawić, aby zwiększyć lub zmniejszyć wierność odbicia. Jeden promień na piksel daje dobry wynik, ale wykraczanie poza to skutecznie przeciwdziała refleksji i dodaje znacznej jakości – oczywiście kosztem wydajności. Inną opcją jest zwiększenie liczby czasów odbicia promieni, powyżej domyślnego odbicia, dodając dalszy realizm i jakość. Fascynujące jest testowanie RT we wszystkich trybach i dostosowanie dostępnych parametrów w implementacji Playground-daje pewne wyobrażenie o skalowalności i ulepszenia w tym, co jest wyraźnie technologią w toku pracy.

Ale powiedzmy, że jesteś właścicielem FH5 na PC i chcesz spróbować – jaki jest koszt wydajności? Po pierwsze, oczywiście potrzebujesz GPU Nvidia, Ampere lub AMD rDNA 2, aby ta funkcja w ogóle działała. A koszt tej funkcji zależy od twojego procesora graficznego, czym jest rozdzielczość renderowania i jak blisko jesteś samochodem. Do testowania wybrałem RTX 3080 i RX 6800 XT i użyłem punktu odniesienia PC w rozdzielczości 4K. Po stronie NVIDIA odbicia RT dodają 1.7 ms czasu renderowania w swojej domyślnej konfiguracji. Na karcie AMD dodaje około 2.9 ms. Mając na uwadze, że aby biegać z prędkością 60 klatek na sekundę, dążymy do 16.Maksymalnie 7 ms rendering budżet jest to znaczny koszt i wyraźnie, utrzymanie 4K60 będzie bardziej opłacalne w RTX 3080.

Czy można włączyć na Xbox Series x? Mając na uwadze, że RX 6800 XT jest znacznie silniejszy, że 2.9 ms koszt renderowania znacznie wzrósłby, więc być może nie jest to opłacalne. Jednak Gaming na PC polega na opcjach i dostarczaniu funkcji przyszłościowych – i mając to na uwadze, mam nadzieję, że gry na placu zabaw obejmują je jako oficjalną funkcję w przyszłości. Mod wydaje się działać całkiem dobrze – jedyny problem, jaki znalazłem zaniepokojone artefakty o kwadratowej łatce na tylnym oknie samochodu jednego konkretnego pojazdu. W tym i teraz jest to oczywiście wczesne dni dla RT w Forzatech – ale będę ciekawy, jak ewoluuje technologia nadchodzącego Forza Motorsport.

How do you rate Forza Horizon 5 PC zmodyfikowane, aby dodać śledzenie promienia w grze ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *