Alienware Alpha Review

Startseite » Alienware Alpha Review
9. stycznia 2024
14 minutes
39

By Jhonny Gamer

Kiedy Valve postanowił odroczyć inicjatywę maszyn parowych, jego partnerzy sprzętowi pozostali w trudnej pozycji – powstrzymaj się na swoich komputerach dla swoich salonów i poczekaj na ostateczne pary i Kontroluj LER lub przepakuj ich ofertę jako bardziej tradycyjne komputery zorientowane na system Windows? Alienware poszło na to drugie dzięki innowacyjnej hybrydzie konsoli alfa/komputer. Szczerze mówiąc, przygwaru interfejsu użytkownika jest trochę kludge – i to wstyd, ponieważ historia projektowania sprzętu jest dość niezwykła.

Zacznij od niektórych podstawowych faktów: Alienware Alpha jest znacznie mniejsza niż PlayStation 4 (w rzeczywistości jest to absolutnie niewielkie), jest to znacznie bardziej energooszczędne, to ciche, to ciche, i ma coś, co konsole donię to – kompletny dostęp do gigantycznego katalogu gier. Podczas gdy jest wiele do omówienia ogólnego poziomu mocy sprzętu Alpha, jest to wyraźnie zdolne do konkurowania ze sprzętem Sony w najnowszych tytułach, a jego wydajność jest kwantowo o krok przed XboxJeden. Rzeczywiście, niektórzy mogą powiedzieć, że to fizyczne ucieleśnienie kluczowego wyzwania, jakie najnowsza fala konsol będzie się rozwijać- ich projekty zostały sfinalizowane dwa do trzech lat temu, podczas gdy rozwój sprzętu na komputerze PC nadal poprawia się w ciągu roku na-rok. W tym roku Alpha nie jest w żaden sposób nokautowy cios dla konsol, ale dwa do trzech lat później, może to być inna historia.

Omówiliśmy już surowe specyfikacje Alienware Alpha po briefingu PR, w którym uczestniczyliśmy na drugim końcu 2014. Wysłano nam ofertę na poziomie podstawowym do przeglądu-konsola uzbrojona w niskie napięcie Intel Core I3-4130T: dwurdzeniowy procesor z czterem.9GHz. Działa to w połączeniu z najwyraźniej dostosowaną wersją laptopa GTX 860M – skutecznie identycznie z komputerem GTX 750 TI, tracąc tylko odrobinę prędkości pamięci.

Alienware alfa specyfikacje

Tutaj jest szybki niski poziom podstawowych specyfikacji Alienware Alpha, wraz z różnymi dostępnymi opcjami aktualizacji.

  • PROCESOR: Intel Core i3-4130T (2.9 GHz, cztery wątki)
  • GPU: NVIDIA GTX860M 2GB (maksymalny zegar rdzenia 1097 MHz, pamięć 5 Gb / s)
  • BARAN: 4GB DDR3L (format SODIMM)
  • Składowanie: Dysk twardy 500 GB 5400 obr./min
  • WiFi: Intel Dual Band Wireless AC-3160 (1×1)
  • Dodatki: Xbox 360 Wireless Control LER (czarny), z odbiornikiem USB

Dostępne są cztery SKU. Model podstawowy, szczegółowo powyżej, kosztuje £450. Podbicie do 8 GB pamięci RAM i dysk twardy 1 TB dodaje dodatkowe £50. Następnie jest czterordzeniowy model Core I5-4590T, który dodaje również 2×2 Wireless £570. I wreszcie jest to flagowy model, wykorzystujący czterordzeniowy procesor I7-4767T. Obejmuje to również dysk twardy 2TB 5400 obr./min i koszty £700.

Zaokrąglenie podstawowej specyfikacji mamy raczej powolny 5400 obrpm 2.5-calowy dysk twardy laptopa i 4 GB niskiego napięcia DDR3 z takkiem 1600 MHz. W celu odpowiedniego przetestowania sprzętu z najnowszymi gierami zaktualizowaliśmy to do 8 GB – która jest specjalną opcją dostępną na stronie Dell, w połączeniu z dyskami twardy. Modele wyższej klasy są również wyposażone w ulepszone Wi-Fi 2×2 Intel, ale sam możesz wymienić ten komponent, jeśli naprawdę chcesz.

Uruchamianie maszyny jest dość długim i pracochłonnym procesem, który nie pomaga powolne dysk twardy. Windows zajmuje 82 sekundy, aby zakończyć ładowanie, podczas gdy interfejs alfa wymaga dodatkowych 30 sekund. Sam interfejs użytkownika – najwyraźniej oparty na dostosowanej kompilacji frontu multimedialnego XBMC – zastępuje Windows pod względem dostępu do podstawowych funkcji, takich jak rozdzielczości wyświetlania, opcje audio itp. Wszystko jest Control LED z dostarczonym Xbox 360 Control LER, łącząc się z alfa za pośrednictwem bezprzewodowego odbiornika USB (sama konsola ma specjalny przedział na spodzie z portem USB zaprojektowanym jawnie dla odbiornika zaworu, kiedy ostatecznie się pojawia). Zaskakujące jest to, że interfejs Alienware faktycznie niewiele więcej – dostęp do gier jest przeprowadzany przez Steam za pośrednictwem standardowego interfejsu trybu dużego obrazu. W efekcie, w tym interfejsie użytkownika – zagrożony stan rzeczy, który jest dokładnie idealny i jest w najlepszym razie funkcjonalny.

Ogranicza to również do biblioteki Steam, co oznacza, że jeśli chcesz zagrać w pełną gamę gier na PC – i zareagować na terytorium pochodzenia i uplay – musisz wylogować się z front -end Alienware i uzyskać dostęp do standarduWindows 8.1 pulpit. Stamtąd alfa działa jak normalny komputer – po prostu dołącz klawiaturę i mysz, a ty i#39.

Naszym pierwszym portem połączenia było zainstalowanie MSI Afterburner i GPU-Z-dwa narzędzia, które pozwoliły nam ustalić, że najwyraźniej niestandardowy procesor graficzny NVIDIA ma konfigurację identyczną ze standardowym laptopem GTX 860M 860M. Wczesne wyciekło specyfikacje alfa sugerowało, że pamięć overclock od 5 Gb / s do 6 Gb / s – ale tak się nie stało. O ile możemy stwierdzić, integracja od siebie, nie ma tu nic zwyczajowego w GTX 860M. Daleki od bycia szybszym niż 750 Ti, jak powiedziano nam na odprawie, jest to nieco wolniejsze z powodu niższej przepustowości pamięci. Chociaż specyfikacje mogły się nie zmienić, jest jednak coś innego z GPU Alienware – główną irytacją jest to, że sterowniki Nvidia wygrały i instalowane, a jednostka jest dostarczana z dość niedawną, ale nie niedawno, ale nie niedawno, ale nie niedawno, ale nie niedawno, ale nie niedawno, ale nie niedawno, ale nieaktualna alternatywa. Co gorsza, pozytywnie starożytni kierowcy znajdują się w witrynie wsparcia Dell – nawet wersje dostarczane z samym sprzętem. Kluczową siłą NVIDIA jest silna obsługa sterownika, wraz z GeForce Experience Game Optimisiser, który pozwala użytkownikom wybierać między jakością obrazu a wydajnością bez obaw o ulepszenie poszczególnych ustawień w grze. Alpha nie współpracuje z GFE, a potencjalni właściciele tracą obecnie wysiłki NVIDIA, aby zapewnić, że każda nowa gra jest poparta nową wersją zoptymalizowanych kierowców. To naprawdę wymaga rozwiązania.

Jednak dostęp do komputerów stacjonarnych pozwala nam zainstalować MSI Afterburner, a dobrą wiadomością jest to, że w pokładzie GPU jest równie nadmierne, jak komputer stacjonarny GTX 750 TI, pomimo ograniczonego współczynnika i zespołu chłodzenia oparcia o wartości obalenia. Zegar rdzenia można zwiększyć o 135 MHz w stosunku do maksimum 1097 MHz, a zmniejszenie prędkości pamięci Laptopa GTX 860M w porównaniu z jego odpowiednikiem komputerowym jest również odwracalne – zwiększyliśmy to od 5 Gb / s do 6 Gb / s, przy czym system ogólny pozostaje całkowicie stabilny podczas testowania. Temperatury GPU wzrosły zaledwie o trzy stopnie Celsjusza, co sugeruje, że chip prawdopodobnie mógłby zostać popchnięty dalej, gdyby nie jego zablokowane bios.

Gra Crysis 3 z alfa podłączoną do wattera daje pewne niezwykłe wyniki. W swojej standardowej konfiguracji sprzęt przyciąga maksymalnie 85 W – to w stosunku do 125W dla Xbox One i 130 W dla PS4. Otreplowanie GPU zabiera nas do zaledwie 90 W. Zastąpienie Core I3 CPU dla czterordzeniowego i5 widzi, że uderza nas w ścianę 100W – alfa jest wyposażona w zasilacz o mocy 140 W i wydaje. Rezultatem tego niskiego zużycia energii jest to, że alfa też jest bardzo cicha.

W testach porównawczych ze sprzętem chcieliśmy popchnąć system do jego granic. Prowadziliśmy system przez szereg gier w jego ustawieniach standardowych, po tym z powtarzającą się procedurą z nadrzędnością GPU i GDDR5. Wreszcie zastąpiliśmy Core i3-4130T na rdzeń Devils Canyon I5-4690K, zachowaliśmy nadkręcenia GPU i ponownie przetestowaliśmy. W tym momencie warto zauważyć, że chociaż alfa szczęśliwie działa z dowolnym procesorem do gniazda 1150 Haswell, sztucznie ogranicza zegary, aby pozostać w oknie zasilania. W przypadku naszego i5 it ' chętnie usiądź o 3.9 GHz przez cały dzień w komputerze stacjonarnym z odpowiednim chłodzeniem – i możesz go podkręcić do 4.6 GHz też. W alfa zauważyliśmy maksymalną prędkość zaledwie 2.7 GHz, szybko upuszczając i osiedlając się o 2.6Ghz. Krótko mówiąc, Alpha traktuje układy stacjonarne jako warianty niskiego napięcia, dławiąc wydajność do dopasowania.

Wtedy na testy porównawcze. Obecnie aktualizujemy naszą kolekcję tytułów testowych, aby dokładnie odzwierciedlić obowiązkową 64-bitową epokę, którą doprowadziły nowe konsole. Ale tu i teraz, Battlefield 4, Crysis 3 i Tomb Raider pozostają, do których dołączyło nowicjusze w formie Śródziemia: Shadow of Mordor, Call of Duty Advanced Warfare, Ryse i Metro Redux. Tam niewiele punktów maksymalnych ustawień GPU na sprzęcie graficznym entuzjastowym na poziomie podstawowym, takim jak GTX 860M, więc na ogół poszliśmy na ustawienia o jedno wycięcie od maksymalnego, jednocześnie usuwaantyalasing (MSAA). Krótko mówiąc, próbowaliśmy dopasować ustawienia do sposobu, w jaki faktycznie odtwarzamy każdy tytuł na tym poziomie sprzętu komputera.

Wyniki są zachęcające. Znaleźliśmy wiele najnowszych wieloplatformowych tytułów działających raczej ładnie na GTX 750 TI, zwykle zgodnie z wydajnością PlayStation 4, a więc jest to bardzo podobne GTX 860M znalezione w Alienware Alpha. W oparciu o same sekwencje porównawcze, nadkręga GPU ma znacznie większy bezpośredni wpływ na wskaźniki klatek niż na aktualizację i5 – w siedmiu testowanych tytułach, które zauważyliśmy, wydajność wzrosła średnio 13.5 procent, ale średnie wskaźników ram ledwo przemieszczało się w szybszym procesorze-surowa statystyka, która nie jest zgodna z ogólnymi testami rozgrywki, jak wyjaśniamy później.

Wszystkie tytuły zostały przetestowane na 1080p, ale wyniki nie powinny być naprawdę porównywane z ich równoważnikami konsoli. Na przykład Metro Last Light Redux działa z zamkniętymi 60 klatek na sekundę na PS4, a tutaj najlepsze, co mogliśmy sobie poradzić, to średnio 44.6 klatek na sekundę. Jednak sekwencja porównawcza 4A 39;. Tymczasem wersja na PC Tomb Raider na wysokich ustawieniach jest dość bliski dopasowanie do gry PS4, ale nie jest to równoważne z wersją konsolową Tressfx 2.0. Biegając z włosami innymi, wydajność jest znacznie wyższa niż wydanie PS4. Z drugiej strony, Battlefield 4 Ramaty Ramów Wygląda na poniżej, ale jeśli uruchomisz grę w tej samej rozdzielczości 1600×900 co tytuł PS4, wydajność jest w rzeczywistości lepsza niż konsolowa titile. Krótko mówiąc, traktuj te liczby jako wytyczne, a nie żadne ostateczne słowo o wydajności gier.

Benchmarki 1080p w siedmiu tytułach zawierających Alienware Alpha w magazynie, zaktualizowane i przesączone konfiguracje.

Core I3-4130T/ GTX 860M Core I3-4130T/ GTX 860M OC Core I5-4690K/ GTX 860M OC Battlefield 4 Crysis 3 Metro Ostatnie światło Redux Śródziemia: Shadow of Mordor Tomb Raider Ryse Cod Advanced Warfare

42.5 47.5 48.4
39.5 44.7 45.7
39.1 44.0 44.6
38.3 44.6 45.5
67.2 78.2 78.2
26.5 30.1 30.4
58.9 66.0 67.0

Być może więc prawdziwe pytanie brzmi: jak Alpha czuje się jak grać w rzeczywistych warunkach rozgrywki. Wcześniej prowadziliśmy pełne napięcie rdzenia i3-4130 w połączeniu z GTX 750 TI (konfiguracja bardzo zbliżona do specyfikacji bazowej Alpha) i przyniosliśmy świetne wyniki w rozgrywce 1080p, dopasowująca czasem nawet przekraczanie wydajności PS4. Jednak konsola obcego w specyfikacji podstawowej czasami spada nieco krótko. Nasze wrażenie polega na tym, że alfa podstawowa może zrobić z nieco większą mocą procesora-nasza konfiguracja komputerowa i3 trafia.5 GHz i zakładając, że jesteście ukierunkowane. Alpha 2.Chip o niskim napięciu 9 GHz jest bardziej podatny na tego rodzaju jąkanie – prawie wszystkie z nich znika, gdy przechodzisz do i5.

Możesz uzyskać znacznie lepsze wyobrażenie o efekcie w ruchu, sprawdzając Crysis 3 Film z rozgrywką poniżej. Używamy tych samych ustawień wysokiej jakości, co przebieg testu porównawczego – wysokie ustawienia, bardzo wysokiej jakości tekstury i antyaliasing SMAA T2X – ale z V -Sync zaangażowanym w wyeliminowanie łzy. Zauważysz, że nadkręganie GPU powoduje prawie stały wzrost wydajności, ale niektóre z najniższych dipów do ramy występują tylko w testach I3, a I5 porusza się w kilku obszarach z wyczuwalnym wzrostem wydajności do wydajności. Jest to jednak nierównomierne doświadczenie – polecamy zaangażowanie zamka 30 klatek na sekundę – ale wygląda absolutnie oszałamiająco.

Crysis 3 może być skrajnym przykładem prawdziwie głodnej władzy gry, ale przykłady deficytu procesora w modelu podstawowym pojawiają się dość często podczas rozgrywki, po prostu nie do końca tego samego poziomu. Wymeldować się to ujęcie Metal Gear Solid 5: Zeroes zer, Na przykład. Śpanie się wkracza na alfa i3, czy procesor graficzny jest nadmiernie zapisany, czy nie – i tylko poprzez przeniesienie do i5 jest wyeliminowane. Najważniejsze jest to, że maszyna Alienware działa na wyjątkowo ciasnym budżecie mocy: model podstawowy wykorzystuje zaledwie 66 procent mocy narysowanej przez PS4 podczas gry. Powoduje to sporadyczne kompromisy wydajności, których nie można znaleźć na konsoli, ani na części komputerowych, w których zużycie energii i termiczne nie stanowią tak naprawdę problemu.

Crysis 3 Najważniejsze informacje, że uaktualnienie do procesora i5 może spowodować wymierną poprawę w zakresie gry w stosunku do podstawowej SKU.Oferta 9 GHz Core i3. W innych tytułach hit jest tak wymawiany, ale wciąż zauważalny.

Alienware Alpha: The Digital Foundry Werdict

Podczas naszej briefingu w zeszłym roku z Alienware, Execods kazał komputerowi podłączyć do HDTV i grał w FEZ. Nie stwierdzono twierdzeń dla urządzenia jako potęgi wydajności – raczej opisano je jako komputer przyjazny dla salonu zaprojektowany do lżejszych gier w bardziej społecznym środowisku. Jednak nasze własne eksperymenty z entuzjastą gier na poziomie podstawowym bardzo podobne do wnętrza Alpha pokazują, że ten rodzaj zestawu może prowadzić wiele tytułów AAA z jakością i wydajnością na poziomie konsoli. Pomimo ograniczeń mocy i termicznych, Alpha przyczynia się bardzo dobrze jako konsola zdolna do uruchamiania najnowszych gier – chociaż potencjalni użytkownicy powinni pobierać swoje wskazówki z wersji konsoli, gdzie dokonać transakcji, jeśli chodzi o ustawienia graficzne.

Raczej lubimy alfa – jest to genialny projekt, który dobrze złożył. Alienware stworzyło coś unikalnego – ultra -małe komputery gier w gamach, które, choć pod pewnymi względami narażone na szwank, oferuje moc nowoczesnej konsoli ze wszystkimi zaletami otwartej platformy. Jego jedna kluczowa wada jest jednak oczywista: Power GPU nadal rozwija się w skokach i granicach przez rok do roku i jest to jeden obszar pakietu, którego nie można zaktualizować. Tam zachodzę kilka lat później, gdzie entuzjasta GPU na poziomie podstawowym oferują wystarczającą moc surowej mocy, aby zaoferować bardziej przyszłe rozwiązanie, ale w tym i teraz GTX 860M zasadniczo oferuje boisko do wydajności z tym boczniePS4 – wystarczająco dobry na dziś, ale na jak długo?

Oczywiście nic nie powstrzymuje, że budujesz własny komputer w salonie na podstawie mini-ITX, choć nie był tak mały jak alfa, i może nie być tak opłacalny. Alienware ma reputację marki premium z dopasowaniem kosztów, ale Alpha na poziomie podstawowym zaczyna się od £449 (i był dostępny dla poniżej £400 W okresie Bożego Narodzenia). Mając na uwadze, że otrzymujesz kompletny pakiet, w tym Windows 8.1 i bezprzewodowy Kontrola ler, to całkiem niezła oferta – szczególnie jako dobrej jakości mini -ITX, zasilacze i płyty główne są dość drogie. Jednak aby jak najlepiej wykorzystać alfa, musimy polecić model i5 z 8 GB pamięci RAM – nie tak tani £570, ale dwie aktualizacje czujemy, że i tak prędzej czy później robicie.

How do you rate Alienware Alpha Review ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *