GPD Win Max Review: najlepszy na świecie mały laptop gier

Startseite » GPD Win Max Review: najlepszy na świecie mały laptop gier
8. kwietnia 2024
10 minutes
81

By Jhonny Gamer

Miałem szczęście przetestować grupę dziwnej i wspaniałej technologii, ale nie zawsze mam okazję podzielić się moimi odkryciami w pełnej recenzji lub podsumowania. Dlatego ta kolumna istnieje, aby podkreślić fragmenty technologii, które mogą nie pasować gdzie indziej, ale mimo to zasługują na wzmiankę. Cieszyć się!

2020 był rokiem przerywanych planów i dziwnych wydarzeń, ale był to również pełen fajnych, nowatorskich i naprawdę ekscytujących elementów technologii. Omówiliśmy niektóre z nich tutaj na Eurogamer i na kanale Digital Foundry YouTube, ale było też sporo przedmiotów, które spadły przez pęknięcia, szczególnie jako Cyfrowe oferty odlewni Projekt wystartował i przybyły konsole nowej generacji. W tym tygodniu naprawiamy niektóre z tych pominięć z trzema najfajniejszymi projektami technologicznymi, które przetestowałem w 2020 r. – od miniaturyzowanego laptopa do gier po bank mocy retro i jeden z moich największych rozczarowań technologicznych w tym roku. Zacznijmy.

GPD Win Max: Tak, ten laptop z systemem Windows jest również ręcznym

GPD Win Max to cały powód, który w pierwszej kolejności rozpoczął tę kolumnę-chciałem podzielić się pokręconym geniuszem, który jest ośmiocalowym laptopem ze zintegrowanym gamepadem wbudowanym tuż nad klawiaturą. Istnieje nawet procesor Intel Core i5 o długości dziesiątej generacji i pełna instalacja systemu Windows 10;Jest to legalna maszyna z specyfikacjami, które przewyższają większość laptopów biurowych. Oczywiście prawdopodobnie nie będziesz edytować arkuszy kalkulacyjnych na ten temat;Jak powiedział legendarny Chad Warden, nie robimy geometrii, staramy się zagrać w niektóre gry.Więc – gry. Specyfikacje i design tutaj działają zaskakująco dobrze dla tego, ponieważ Win Max jest po prostu mały i wystarczająco lekki (21x15x3 cm, 800 g), aby odbyć się przez około godzinę bez dyskomfortu. Oczywiście możesz również użyć przewodowego lub bezprzewodowego Kontroluj LER, a nawet podłącz klawiaturę i mysz, co zdecydowałem się użyć przez większość czasu testowania.

Wydajność w grze z aktualnego procesora i zintegrowana IRIS Plus 940 jest rozsądna;Możesz grać w Rocket League w Native Resolution (720p) przy około 60 klatkach na sekundę, co jest świetne;Testowałem też i cieszyłem się Pokémon -ike Temtem (~ 40 fps w ultra ustawieniach) i konkurencyjna strzelanka Kontratak (~ 60 klatek na sekundę przy najniższych ustawieniach), chociaż ta ostatnia wymagała klawiatury i podłączania myszy, aby w ogóle można było odtwarzać. Win Max ma pewne zamek błyskawiczny i instalowanie gier, dzięki uprzejmości 16 GB pamięci RAM i 512 GB NVME SSD, więc nawet aktualizacje systemu Windows były stosunkowo bezbolesnym doświadczeniem – coś, co często nie jest prawdą w kompaktowych maszynach do gry w grach.Oczywiście, gdzie ten ręczny laptop naprawdę świeci, to to samo miejsce, które robią górne skrzynki i laptopy z niskiej mocy: strumieniowanie i emulacja w chmurze. Wbudowany gamePad jest wystarczająco dobry, aby nadążyć, a masz również rzadkie dobre we/wy, w tym wystarczającą liczbę portów USB (dwa type-C i dwa type A) dla pełnego wyścigu podzielonego ekranu w Mario Kart 64 bez konieczności rozważania połączenia Bluetooth. Niewielka liczba gier 2D, takich jak Hades i FTL, również nie zaskakują.


Idealny przepis na produktywny wieczór.

Oczywiście są też problemy. Zwycięstwo Max jest głośne, gdy fani kręci się;Nawet na biegu jałowym na komputerze z systemem Windows jest wystarczająco głośno, że skończyłem na słuchawkach, aby uniknąć whoosh małych, szybkich fanów. (Istnieje tryb cichy, który minimalizuje szum baterii, kosztem wydajności, ale nigdy nie jest odpowiednio cicho, jak można oczekiwać pełnowymiarowego laptopa.) Nie ma również najlepszej żywotności baterii na świecie, przychodząc około kilku godzin podczas gry w 3D, chociaż mała bateria 57Wh dość szybko się ładuje się w stosunku do USB-C.

Klawiatura… Cóż, najlepszą rzeczą, jak naprawdę mogę o tym powiedzieć, jest to, że jest zaskakująco użyteczny. Niewielkie rzędy klucza F i liczbowe są dość diabelskie, a klawisze strzałek w górę i w dół w prawym dolnym rogu nie są też konwentowane, ale reszta klawiszy działa wystarczająco dobrze, aby można było wpisać artykuł na artykulena nim tak długo, jak będziesz ostrożny. Umieszczenie touchpad nad klawiaturą również nie jest idealne, chociaż ekran dotykowy i USB lub Bluetooth rozszerzenia zapewniają mnóstwo alternatywnych wejść podobnych do myszy.

Podobnie jest, że max jest faktycznie warty £680 Cena wywoławcza? Szczerze mówiąc, chodziłem tam iz powrotem przez jakiś czas, ale szczerze mówiąc, myślę, że warto kupić – przynajmniej dla pewnego rodzaju osoby.


8-calowy zwycięstwo Max vs 13-calowy Dell szerokości geograficznej i Dell XPS 15.

W końcu to prawda, że możesz zbudować lub kupić tańszą maszynę, która będzie lepiej uruchamia gry, ale na rynku nie ma nic, co zapewnia ten poziom mocy i przenośności. Jest to dosłownie laptop, który możesz zmieścić w tylnej kieszeni (JNCO Dżinsy), a następnie wycofać się, aby zagrać taktyki ogre lub pracować nad raportem z książki, gdy masz trochę przestojów. Z Thunderbolt i mnóstwem USB może to być również serce pełnej konfiguracji komputerów stacjonarnych. A dla każdego, kto uwielbia zbierać niezwykłą technologię lub sprytną inżynierię, Win Max z pewnością ma pełne oceny.

Oczywiście, GPD nie spoczywał na laurach – jest już nowy projekt w pracach, GPD Win3. Chodzi o to, aby dostarczyć „pierwszą konsolę gier Handheld AAA”, poprzez przemieszczanie się z projektu przypominającego laptopa na czystą ręczną konstrukcję bardziej jednoznaczną do gier-wraz z klawiaturą suwakową i dokiem do ładowania USB-C w stylu przełącznika USB-C. Nigdy nie możesz oskarżyć GPD o nudność!


Win3 – mniej elastyczności, ale lepsza czysta ręka.

Jeśli jesteś zainteresowany, Kampania finansowania tłumu Win3 zbliża się w ciągu najbliższych kilku dni, więc spójrz.

Storm 2 Liquid: Najbardziej zaawansowany bank mocy, jaki kiedykolwiek widziałem

Burza 2 płyn to bank energetyczny USB i tak, wiem – to zwykle nie jest ekscytujące. Ale obiecuję, że jest to, ponieważ ma uczciwego boga 1.14-calowy kolorowy ekran IPS i system operacyjny uczciwych do boga o nazwie OS Management Smorage Management. Wygląda też wspaniale, z przezroczystą konstrukcją, która pokazuje ogniwa akumulatorowe, obwód i Kontrola, które sprawiają, że bank power działa.Ekran jest niewątpliwie gwiazdą serialu i jest również przydatny, ponieważ otrzymujesz piękne aktualizacje na żywo dokładnie o tym, co robi twój bank Power – ile watów, woltów i wzmacniaczy dostarcza i wychodzi z tego, jakie porty, jego poziom baterii, jego bateria, totemperatura, a nawet czas. Wygląd bardzo przypomina system operacyjny LCARS, który działał na przedsiębiorstwie w Star Trek: The Next Generation, wszystkie pastelowe kolory i zaokrąglony prostokąt na czarnym tle.Obok ekranu znajduje się również jeden duży przycisk, który pozwala uzyskać dostęp do pozostałych sekcji systemu operacyjnego, z długą naciśnięciem do aktywowania i pojedynczą naciśnięciem, aby przejść do przodu. Działa dobrze i daje dostęp do większej liczby informacji, takich jak ładunek dostępny na każdej z czterech baterii w środku, ile zasilania ma wyprowadzić port DC (!) i czy chcesz swoich temperatur w Celsjuszu lub Fahrenheicie. Przypuszczalnie ten system operacyjny można zaktualizować w dół linii – jest oznaczony jako V1.0! – I fascynujące jest zastanowienie się nad tym, jakie inne funkcje można by ścisnąć.


Piękny.

Oprócz tego, że jest naprawdę fajną rzeczą dla nerdów takich jak ja, płyn Storm 2 również okazał się dość praktyczny. 99.Bateria 36Wh jest największym dozwolonym w samolocie i odpowiada 26700 mAh, więc może wielokrotnie ładować mniejsze urządzenia, a większe, takie jak laptopy. W sumie są cztery porty – dwa USB -C, jeden USB -A i jeden DC – więc będziesz mieć wiele sposobów ładowania i utrzymywania naładowania, z portem USB -C zdolnym do dostarczenia do około 100 W – wystarczy na wystarczyWszystkie laptopy gier oprócz dużej mocy. Obudowa urządzenia wydaje się wystarczająco wytrzymała, chociaż prawdopodobnie nieco ukochałabym tę przenośną ładowarkę z powodu jej (zagłębionego) ekranu i przezroczystej skorupy akrylowej.Jeśli interesuje Cię Storm 2, możesz dowiedzieć się więcej Kickstarter tutaj. Nie mam wiedzy o firmie stojącej za urządzeniem ani ich zdolności do budowania burzy 2 do skalowania, ale mogę potwierdzić, że sprzęt tutaj wygląda i jest niezwykły.

Godview 5k okulary: fajny pomysł, przerażające wdrożenie

Godview 5k okulary były solidnym boiskiem: ekran 5K, tuż na twojej twarzy, wbudowany w „stylową” parę okularów przeciwsłonecznych. Podłącz do niego telefon, podłącz do niego komputer, graj w gry, oglądaj filmy. Brzmi dla mnie dobrze, więc kiedy jego twórcy wyciągnęli rękę, z przyjemnością przetestowałem próbkę wczesnej produkcji. Ale kiedy dotarł, odkryłem kilka wad, które sprawiły, że było to nieco mniej ekscytujące.


Po pierwsze, nazwa Godview 5K sugeruje w pewnym momencie, że w pewnym momencie dostaniesz obraz 5k, a to jest poparte marketingiem firmy. Jednak w moich testach zestaw słuchawkowy dopasowywał się o zaledwie 1080p w systemie Windows i podobną rozdzielczość, kiedy podłączyłem go do mojego smartfona. Dołączony kabel USB-C nigdy nie działał, bez względu na to, do czego go podłączyłem, więc przełączyłem się na mini HDMI Cable za radą producentów. To działało, ale tylko wtedy, gdy siedziałem idealnie nieruchomo. Jeśli się przeprowadziłem, lewa część wyświetlacza zapadł się na kolorowe kształty lub po prostu całkowicie się wyłączył.

Oczywiste jest, że jednostka testowa, którą wysłałem, nie działała zgodnie z obietnicą, ale mam wrażenie, że były tu też bardziej głęboko zakorzenione problemy. Najbardziej niepokojące, zestaw słuchawkowy stawał się niesamowicie ciepły po zaledwie kilku minutach użycia, do tego stopnia, że moje czoło zaczęło stać się dość czerwone. Udało mi się około jeden odcinek Linus Tech Tips (przy 2x prędkości), zanim naprawdę martwiłem się, że okulary mnie spali, a potem wyciągnąłem wtyczkę.Oczywiście, oprócz łagodnego niebezpieczeństwa i niespełnionych optyków, okulary miały dla nich pewne rzeczy. Zgodnie z reklamą były one stosunkowo lekkie i łatwe w noszeniu, ale musiały być również podłączone do działania, co utrudnia ich spacery – w końcu nie miałem zwyczaju noszenia spodni ładunkowych wszystkichCzas po ukończeniu szkoły średniej. Zejście na dół do salonu okazało się wystarczająco katastrofy, aby szybko porzucić nadzieję na wyjście z nimi na zewnątrz. To nawet nie zastanawiam się, jak dziwnie i głupcy wyglądają i pochodzi z dziwnego łopatki, który prawdopodobnie wiele mówi.

Więc Godview 5k – potencjalnie bardzo fajny, ale przynajmniej jednostka naprawdę poddczyłem całą operację. Naprawdę mam nadzieję, ze względu na setki Zwolennicy Kickstarter, że moja jednostka była anomalią i że ostateczne wersje detaliczne zachowują się znacznie lepiej.Więc na razie to wszystko! Wrócimy następnym razem, aby podzielić się bardziej dziwną technologią, gdy ją testujemy, w tym mini PC Ryzen 4000, klawiaturę o wielkości 60 %, która twierdzi, że ma najbardziej zaawansowane RGB na planecie i wybór płaskich słuchawek gier magnetycznychdla PS5 i Xbox Series x. Do tego czasu trzymaj swój patyk na lodzie!

How do you rate GPD Win Max Review: najlepszy na świecie mały laptop gier ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *