Helldivers 2 Recenzja – Drużyna zabija i emocje z roletami

Startseite » Helldivers 2 Recenzja – Drużyna zabija i emocje z roletami
18. kwietnia 2024
13 minutes
80

By Jhonny Gamer

Dzięki wysokim chaosie, wysokim komedii Firefights, Helldivers 2 to zamieszki do zabawy z przyjaciółmi – chociaż jego uruchomienie było utrudnione przez trwałe problemy z tworzeniem i progresją.

Dziesięć minut po misji na planecie Malevelon Creek, moja drużyna i ja wyłaniamy się z bagiennej linii linii, aby w końcu zobaczyć nasz cel. Tym razem jest to baza naukowa i jesteśmy tutaj, aby ją całkowicie zniszczyć. Po wyczyszczeniu obszaru wrogów przywołuję piekiel – Jedna z największych ładunków w naszym arsenale – i ręcznie uzbroić urządzenie.

Helldivers 2 Recenzja

  • Deweloper: Arrowhead Game Studios
  • Wydawca: Sony Interactive Entertainment
  • Platforma: Rozegrane na PC
  • Dostępność: Teraz na PC (Para) I PS5

Szybko się odchodzimy, tworząc przestrzeń do ogromnej eksplozji, jaką ma nadejść. Jednak gdy wracamy w stronę krzaków, dostrzegam sąsiedni obiekt, który można zniszczyć prostym nalotem. Pokusa wykonania dwóch celów w ciągu dwudziestu sekund okazuje się trudna do oparcia.

Kiedy odsuwam rękę, aby rzucić latarnię, kilka rzeczy dzieje się jednocześnie. Hellbomb za nami eksploduje, wywołując masywną falę uderzeniową, która kołysze mój ekran. To kieruje cel mojego rzutów zawsze w lewo-zamiast z wdziękiem w powietrzu w kierunku obiektu robota, latarnia odbija się od dużej skały, spada na podłogę i ląduje u stóp mojej drużyny. Zanim się zorientujemy, eksplozje opadają wokół nas i wszyscy szybko zamieniamy się w dżem przez mój nalot.

Oh. Być może fajni faceci powinni spojrzeć wstecz na eksplozje.

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie
Oto zwiastun Helldivers 2.Obejrzyj na YouTube

Ten absurdalny scenariusz jest typowy dla misji w spółdzielni Helldivers 2, gdzie zabójstwo zespołu jest regularnym zjawiskiem. W ciągu ostatniego tygodnia myślę, że częściej umarłem z działań moich eskadników niż z horda błędów i robotów. Jednak daleka od tego irytująca łatwość, z jaką mogą wystąpić wypadki, jest w rzeczywistości jedną z największych funkcji gry. Błędy, wpadki i dramatyczne ragdolls są celem Helldivers 2 – Tworzenie etapu głupich strażników z przyjaciółmi, które mogą szybko spić w komedię błędów. To ta ekstremalna głupota, która sprawia, że gra jest tak zabawna, a jej bitwy jest tak niezapomniane. (Z pewnością ten – moi eskadamy nie pozwolą mi przez jakiś czas zapomnieć o tym szczególnym pomyłce.)

Wskazówki, że Helldivers 2 nie traktują siebie zbyt poważnie, są oczywiste od samego początku, a początkowe kinematyczne jest formę reklamy rekrutacyjnej, w której obywatele Super Ziemi są proszeni o rejestrację jak Helldivers i rozprzestrzenianie się ‘zarządzana demokracja „po całej galaktyce. Oczywiście z pomocą bomb i pocisków. Osoby zaznajomione z oryginalną grą w Helldivers 2015 prawdopodobnie rozpoznają to lekceważące poczucie humoru: styl mógł zmienić się z podwójnej stick na strzelankę trzeciej osoby, ale satyryczny duch pozostaje taki sam.


Helldivers 2 zrzut ekranu pokazujący stoiska gracza-bohater stojące przed dużą kulą ognia z kropli rakietowej Eagle
Och, Blast. |.Kredyt obrazu: Sony Interactive Entertainment / Eurogamer

Po ukończeniu poziomu samouczka – Który podkreśla, jak jesteś wydatkowany – Zostajesz wprowadzony do swojego statku i mapy galaktycznej. Jest to przegląd wszystkich planet obecnie dostępnych w grze, przy czym społeczność graczy wspólnie pracuje ‘Wyzwoń „planety i odblokowuj nowe strefy bojowe. Jest to fajny sposób na stworzenie poczucia skali: przekazanie, że ta wojna odbywa się na wielu planach jednocześnie i że grasz niewielką rolę w dużej armii. Dzięki misji wybranej na mapie (miejmy nadzieję) będziesz (miejmy nadzieję) z innymi graczami, a następnie możesz wybrać Loadout. Na łatwiejszych poziomach możesz uciec od wyboru prawie wszystkiego pod względem sprzętu, ale wyższe trudności będą wymagać więcej pomyślenia o równowadze drużyny – i rodzaj wyzwań, z którymi prawdopodobnie stanie się w misji. Kule będą działać na hordach robaków, ale w przypadku robotów pancernych potrzebujesz czegoś bardziej wybuchowego.

Potem jest na ziemi, upuszczony do piekła. Wszystko w Helldivers 2 ma prawdziwą wagę, od odrzutu broni po kolosalne eksplozje, ale jest coś szczególnie przekonującego w Hellpod i wpływach na spadek dostaw. Współpracując ze swoimi eskadalami, najpierw musisz uzupełnić główny cel (taki jak uruchomienie ICBM), a następnie przejść do strefy ekstrakcji i wskocz na statek w wyznaczonym czasie. Mapy są również wypełnione wieloma interesującymi punktami – zawierające pomocne przedmioty, takie jak amunicja lub waluty – Chociaż istnieją placówki wroga, które można zniszczyć w celu uzyskania premii. Zbyt łatwo jest być rozproszeniem uwagi przez content, a potem zdaj sobie sprawę, że zabrakło ci czasu na ukończenie misji – Tylko po to, by znaleźć się w trakcie okrutnej bitwy ze strumieniami robotów z nieba. Rzeczy naprawdę mogą się eskalować z zera do 100 bez ostrzeżenia. Na szczęście Helldivers 2 jest wyposażony w system ping, pozwalając łatwo komunikować się z eskadentami, że czas wydostać się z potrzeby czatu głosowego lub pisania głosowego.


Helldivers 2 Screenshot - Chary Player patrzy na rakietę podczas jego uruchamiania.Game & Rsquo; S WIL: Misja zakończona - uruchom ICBM
Szalony szacunek. |.Kredyt obrazu: Sony Interactive Entertainment / Eurogamer

Najbardziej zauważalne, gdy upuszczasz na planecie, to niesamowita atmosfera Lokalizacje Battlefield. Istnieją zamrożone pustkowie, na których prędkość chodzenia jest zmniejszona przez ciężki śnieg. Na pustynnych planetach może się zamieścić burzę piaskową, utrudniając twój widok i pozwalając, by błędy przychodziły do ciebie bez ostrzeżenia. Mój Persona l Ulubiony jest Malevelon Creek, w którym czołganie się przez krzaki w Twilight to niepokojąco upiorne doświadczenie. Jest to częściowo spowodowane przerażającymi odgłosami wrogów automatycznych, których lokalizacja możesz wskazać dzięki solidnej kierunkowej konstrukcji dźwięku gry. Ale jest to również wiedza, że niektórzy z tych wrogów mają piły łańcuchowe na broń i będą tobie, jeśli cię zauważą. Przerażający. Kiedy rozpoczyna się walka, jest to całkowite pandemonium, a czerwone lasery przebijają się po niebie w ogniu krzyżowym, który wygląda prosto z filmu science fiction. Dialog twojej postaci staje się coraz bardziej zdesperowany w miarę nasilania się: krzyczenie “Ostatnie przeładowanie” w spanikowanym stanie lub pęknięciem w niezaprzeczonym śmiechu, gdy rozładujesz pociski karabinu maszynowego na swoich wrogów.

W połowie całego tego chaosu będziesz musiał – jakoś – podejmować zrównoważone decyzje taktyczne. Sposób, w jaki system Stratagem został zaimplementowany w Helldivers 2, jest raczej genialny: jeśli chcesz zadzwonić w posiłkach, dostawach lub nalotach, musisz wprowadzić kombinację kluczową. To tak, jakby wprowadzić kod kodowania Konami z ludźmi strzelającymi do rakiet w twojej głowie. Często zajmuje to kilka sekund, co oznacza, że normalnie chcesz znaleźć osłonę. Może to być oczywiście trudne, jeśli jesteś ścigany przez gigantyczne błędy, więc zbyt łatwo jest przypadkowo zapomnieć o misji na guziki, zepsuć kombinację, a następnie być zmuszonym do ponownego spróbowania ponownie… z wrogami znacznie bliżej. Z czasem stopniowo stajesz się znacznie bardziej płynny w wejściu do tych kombinacji, a pamięć mięśni serwuje się, aby z łatwością wybrać posiłki lub naloty nalbowate. Szybkie pisanie kombinacji jest niezwykle satysfakcjonujące, wycenić idealne rzut sylwetka, a następnie obserwuj, jak wrogowa baza eksploduje w płomienie.


Helldivers 2 Screenshot - samotny Helldiver stoi na szczycie statku ekstrakcyjnego, otoczonego robakiem, z ich kolegą z drużyny
Na szczęście gra jest bardzo hojna w przypadku wzmocnień o niższych poziomach trudności. Umieranie jest bardziej tymczasową niedogodnością, chociaż ty’Upuść część sprzętu i trzeba go odzyskać na Battlefield. |.Kredyt obrazu: Sony Interactive Entertainment / Eurogamer

Podobny system wejściowy kluczy jest często wymagany do wykonania celów, a niektóre misje wymagają ścisłej współpracy między członkami zespołu. Jedna misja zadaje ci wyrównanie dania satelitarnego, z instrukcjami odczytu z terminalem, a druga ręcznie obracała samą potrawę. Helldivers 2 jest często niejasne co do tego, jak uzupełniasz te cele, w dużej mierze pozwalając ci samodzielnie wymyślić rzeczy – co tylko pochyla się, że grupa nowych rekrutów została zrzucona na planetę z niewielkim treningiem, wręczyła mnóstwo materiałów wybuchowychi powiedziano mi, żeby „zająć się tym”. Wskaż pewne spanikowane wymachienie, gdy próbujesz wymyślić rozwiązania puzzle lub przypadkowo zastrzelić samych cywilów, których miałeś chronić.

Po szczególnie intensywnej walce miło jest wiedzieć, że kiedy wrócisz na swój statek, zawsze możesz obniżyć trudność dla następnej misji. Helldivers 2 faktycznie ma dziewięć trybów trudności, co oznacza, że możliwe jest sesja chłodna z przyjaciółmi, a następnie kontynuować z szaleńczym robotem z ograniczonymi odrysami. Szeroka gama opcji trudności również sprawia, że sytuacja jest łatwiejsza podczas gry solo. (Podjęcie misji samodzielnie jest zdecydowanie możliwe, choć przynajmniej dla mnie brakuje zabawnego chaosu pełnej drużyny.) Wyższe poziomy trudności wymagają starannego wykorzystania strategii, dobrej koordynacji drużyn i zrozumienia, jak radzić sobie z różnymi typami wroga.


Helldivers 2 zrzut ekranu pokazujący trzy Helldivers patrzą w dół na opuszczony obiekt wypełniony robakami, na mrocznej zielonej planecie z pożarami szalejącymi w tle
Gracze w moich sesjach związanych z meczami wydawali się mieć niezwykle dobrą etykietę, przepraszając za zabójstwa drużynowe i często używają pakietów dostaw, aby pomóc sobie nawzajem zaopatrzyć się w amunicję. |.Kredyt obrazu: Sony Interactive Entertainment / Eurogamer

Gracze w moich sesjach związanych z meczami wydawali się mieć niezwykle dobrą etykietę, przepraszając za zabójstwa drużynowe i często używają pakietów dostaw, aby pomóc sobie nawzajem zaopatrzyć się w amunicję.

A chłopcze, czy te poziomy stają się trudne: nie brakuje ci tutaj wyzwania. Zmuszają cię do ponownego rozważenia strategii i próbowania nowych sposobów gry, jak odkryłem, kiedy moja stara taktyka ‘Jak najwięcej pocisków ”nie było już całkiem cięcia. Dawne przekazanie nagród oznacza, że musisz ukończyć trudniejsze poziomy, aby odblokować zaawansowane aktualizacje statków, ale jeśli jesteś szczęśliwy na łatwiejszych poziomach, nie ma na to presji, aby brać trudniejsze rzeczy – Na twoim poziomie wciąż jest mnóstwo sprzętu do odblokowania.

Helldivers 2 opcje dostępności

Opcje kolorów siły, przełącznik na rozluźnieniu, suwak rozmycia ruchu, opcje wytrzymałości koktajlu, głębokość pola włączania/wyłączonego przełączania. Suwak jasności ekranu. Opcja tekstu do mowy dla wiadomości tekstowych. Napisy i opcje rozmiaru napisów. Opcje rozmiaru, krycia i widoczności HUD. Niezależne suwaki dla muzyki, efektów dźwiękowych, dialogu i głośności czatu głosowego. Obecne cele i miejsca docelowe widoczne na mapie i kompasie. Opcje czułości myszy, z oddzielnymi suwakami dla celów myszy, zakresu i czułości mapy. Odwróć opcje myszy, pionowe i poziome, a po zaskoczeniu. ControlOpcje wrażliwości LER, z osobnymi suwakami pod kątem wyglądu, celu, zakresu, mapy dotkniętej i czułości kursora. Opcje efektu spustu i wytrzymałości wibracji Kontrola ler. Odwracać Kontrola opcje LER, pionowe i poziome, a po zaskoczeniu. Dziewięć trybów trudności.

Niektóre obawy były obawy, że postęp w Helldivers 2 można przyspieszyć za pomocą mikrotransakcji, wywołując dyskusje na temat tego, czy było to wynagrodzenie. Z mojego doświadczenia wynika, że otrzymałem dość stały strumień nagród i zdobyłem hojną ilość super napisów, po prostu grając w grę, którą mogłem wówczas spędzić w sklepie na kosmetykach i zbroi. Możesz zapłacić, aby uzyskać dostęp do Warbond Premium Warbond (forma systemu progresji przypominająca przepustkę bitewną), ale nadal będziesz musiał zdobyć medale, aby odblokować nagrody, a ostatecznie możesz uzyskać dostęp do Premium Warbond z super kredytami uzyskanymi przez regularne przez regularneRozgrywka. Żaden z elementów w premium Warbond nie jest szczególnie obezwładniony, więc przynajmniej dla mnie nie czułem potrzeby płacenia dodatkowego. Warto również zauważyć, że Helldivers 2 jest całkowicie PVE – więc jeśli miało wpływ na siłę twojej kompilacji, i tak pomaga tylko innym eskadnikom.

Jedyny raz, kiedy miałem problem z systemem progresji, był spowodowany problemami technicznymi. Helldivers 2 miał szczególnie skalistą premierę, aw ciągu ostatniego tygodnia miałem problemy z tworzeniem, logowanie, uruchamianie z gier z powodu problemów z połączeniem i nie rejestrowałem mojego postępu. W sumie prawdopodobnie straciłem około pół dnia postępu, co było nieco przygnębiające. Programista Arrowhead Game Studios wypychał szereg łatek Aby rozwiązać te problemy i mam nadzieję, że te aktualizacje wprowadzą problemy Kontrola. Odcinek podkreślił jednak, jak frustrujące jest to, że nie można grać w Helldivers 2 offline, ponieważ połączenie online jest wymagane nawet do gry solo.


Helldivers 2 GIF - Chary Player Pings Bullet w Hellbomb na podłodze, rozpoczynając sekwencję detonacji.Charakter graczy ucieka, gdy bomba eksploduje, zabijając w tym procesie dużego owada
W marynatce bez dostępnych stratagemów? Sprawdź, czy tam’S niewybuchowy hellbomb leżący w pobliżu. |.Kredyt obrazu: Sony Interactive Entertainment / Eurogamer

Pomimo problemów związanych z zapisaniem się, gdy Helldivers 2 pracuje, jest to cudownie slapstick wrażenia. Nieoczekiwane i niezapomniane wydarzenia wydają się mieć miejsce w prawie każdej bitwie, a ja mam już zapasy absurdalnych historii z pierwszego tygodnia w grze. Był czas, w którym spłaszczyłem się statkiem ekstrakcyjnym. Czas, w którym stałem na masywnej wieży, tak że kiedy roboty wycelowały we mnie rakiety, wysadziły własną bazę w ten sposób. Czas, w którym ukrywałem się za tym, co według mnie było opuszczonym czołgiem… Tylko po to, by spojrzeć w górę i zobaczyć jego pistolet. Wszystkie te momenty są teraz pochłonięte w moim mózgu w sposób, który wydaje się dość niezwykłego dla strzelca, gdzie wszystkie mecze może być łatwe. Więc kiedy idę w kolejny tydzień ‘Rozpowszechniając demokrację w całej galaktyce, cieszę się, że mogę spróbować wyższych poziomów trudności i odkryć niektóre z najbardziej przerażających hordów, jakie gra ma do zaoferowania. Ale może co więcej, zastanawiam się, skąd pochodzi następny zabójstwo zespołu komediowego. Każdy zna zasięg wybuchu mini nuke? Chyba jest tylko jeden sposób, aby się dowiedzieć.

Sony Interactive Enteractive Enteractive Copy of Helldivers 2 Przedstawiono.

How do you rate Helldivers 2 Recenzja – Drużyna zabija i emocje z roletami ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *