Grand Theft Auto 5 Recenzja

Startseite » Grand Theft Auto 5 Recenzja
15. kwietnia 2024
11 minutes
80

By Jhonny Gamer

Lokalizacja jest królem w tej oszałamiająco sugestywnej kryminału.

Grand Theft Auto 5 wydawnictw na Xbox One i PlayStation 4, wnosząc rozległą grę Rockstar Open World do nowej generacji konsol. Digital Foundry będzie oceniać różnice techniczne Przez cały tydzień, a my sprowadzimy Cię więcej na temat tego, co nowego i jak oryginał powstaje prawie rok od wydania. Na początek, oto nasza oryginalna recenzja, po raz pierwszy opublikowana we wrześniu 2013 roku.

Gdyby była jedna krytyka Grand Theft Auto 4, które najwyraźniej ujmowały Rockstar, to skarga, że brakowało jej gry końcowej. Liberty City było niesamowitym miejscem, wbijając tyle postaci w jeden blok miast, co większość otwartych światów zarządza za tysiąc, ale kiedy Niko rozstrzygnął swój ostatni wynik, nie było wiele do zrobienia, ale krąży wokół, czekając na DLC.

Grand Theft Auto 5 jest mile widzianą nadmierną reakcją. Rockstar zorganizował Los Santos i okoliczne obszary pustynne i górskie z większą liczbą rzeczy do zrobienia, niż mogłem opisać w pół tuzina recenzji. Nie jestem pewien, czy wydaje się to największy otwarty świat w historii serialu, ale myślę, że to tylko dlatego, że tak łatwo jest szybko podróżować, i z pewnością jest najbardziej gęsto pełen dreszczy hedonistycznych, rzeczy do zakupu i kradzieży, przypadkowowydarzenia i dziwaków, którzy czegoś chcą. Potem jest obietnica GTA Online, ewoluującego, trwałego komponentu dla wielu graczy z powodu ziemi za darmo na początku października.

Pakowanie wszystkich tych zajęć – od nurkowania śmieci po spadochron. Los Santos bierze podstawową geografię Los Angeles i zamawia ją w coś ciasnego i zabawnego w nawigacji, gdzie każda ulica ma swoją historię wyrytną w fałszywych kolumnadach lub ogrodzeniach i punktów orientacyjnych z prawdziwego życia (Chińczyk Graumana, Chakeau Marmont) lub srebrny ekran (dom na palach w śmiercionośnej broni 2 przychodzi na myśl.


Możesz grać w tenisa, iść spadochronem, brać udział w różnych wyścigach, przechowywać sklepy, pojazdy holownicze, polować na jelenie i spróbować legalizować marihuanę, wśród wielu innych rzeczy.

Wprowadzony na ten temat jest znakiem towarowym Rockstar. GTA 4 wzięło kilka huśtawek w obronie 24-godzinnych wiadomości, prawicowych Neo-Cons i reality telewizji, ale GTA 5 jest rozpieszczany dla wyboru, a pisarze Gag idzie po szyjki, wypaczące konkursy talentów telewizyjnych, guru samopomocy guru, Media społecznościowe, trolle internetowe, hipokryci polityczni i nasza obsesja na punkcie seksu, seksu, seksu. Nie możesz przejść pół przecznicy bez wejścia na linię uderzeń, a każda reklama radiowa mówi ci, żebyś kupił nowy smartfon, ponieważ równie dobrze możesz wydobyć z domu ostatnią płynność, gdy tylko możesz, albo po prostu zachowajWłączanie w garażu po tym, jak dzieci poszły spać.

Niepokojące chwile?Grand Theft Auto Przez lata nie był obcy kontrowersji, a GTA 5 wyraźnie ma być bardziej nieznajomym niż jakakolwiek inna rata.

Seks nie jest tak naprawdę problemem. Istnieją funkcjonujące kluby ze striptizem, w których można kupić tańce na kolanach i spróbować przekonać dziewczyny do zabrania cię do domu, chociaż nie ma gorącej mini-gier kawy, a tańce są głupie, a nie szczególnie obrzydliwe. W grze jest też kilka graficznych przedstawień seksu, ale nic gorszego niż zobaczysz w filmie lub programie telewizyjnym.

Gdzie GTA 5 jest trochę za burtą, jest w misji około jednej trzecie. To nie jest świetny moment dla gry, która nie może jej wyciągnąć bez nieuzasadnienia. Zastanawiam się na to osobno w innej funkcji, która naturalnie niesie ostrzeżenie o spoilerze: jest najbardziej niepokojącą sceną w GTA 5 Uzasadniona? Krótka odpowiedź: nie naprawdę.

Być może są to oczywiste cele i być może GTA ma niewiele do dodania do dyskusji, ale sposób, w jaki pisarze i projektanci krystalizują to, co jest absurdalne, jest nadal rzadki i mile widziany w głównym nurcie gry wideo, i zasila to, co najbardziej kocham w GTA:pływając, chwały w szczegółach, oglądając i słuchając, gdy gra trzyma lustrzane rzeczy, które widzimy każdego dnia – a potem przełamuje je na czyjeś głowę. Istnieje odurzające bogactwo tego doświadczenia, kiedy po raz pierwszy przybyłeś do Los Santos, którego przegapiłem przez pięć długich lat od GTA 4, a gra gryzie równie ostro po 30 godzinach.

Główną arterią w grze jest najnowsza narracyjna wędrówka Rockstar w górę kryminalnej góry, z tym wyjątkiem, że jest dostarczana z akcentem: GTA 5 nie ma jednej, ale trzech głównych bohaterów, każdy z własną historią i bramkami, każdy z własną historią i bramkami. Michael jest emerytowanym rabusiem banku, znudzonym z jego umysłu w rezydencji Vinewood, w której jego żona flirtuje z trenerem tenisowym, a dzieci grają w gry wideo i spędza czas z Sleazebags. Franklin jest bardziej sympatyczny – młody czarny mężczyzna z najlepszym przyjacielem gangsterów i apetyt do nauki. Trevor, którego spotykamy później, jest certyfikowalnym złym facetem, który zabija ludzi bez powodu i trudniej jest polubić.

Sprawy zaczynają się interesujące, gdy Rockstar gra to dość prosto, ciągnąc Michaela z emerytury z dowcipem i kilkoma dobrymi scenami, gdy Franklin wpada w niego, zanim zaplanują napad, a Trevor pojawia się na scenę. Oprócz kilku okresów specyficznych dla historii, możesz przełączać się między nimi w dowolnym momencie, wybierając kogoś innego na kole postaci. Kamera zbliża się do nieba, omija się do ich lokalizacji i powiększa je, aby je znaleźć – możesz złapać Michaela Cycling przez wzgórza lub Trevor budzącego się półnagi pod skałą – w procesie, który zajmuje tylko kilka sekund. Jeśli są w tej samej lokalizacji, przejście jest natychmiastowe.


Słynie sprężyste zawieszenie GTA 4 zniknęło, zastąpione bardziej wyrafinowaną fizyką. Samochody mają teraz również zwyczaj samolubny, więc spędzasz mniej czasu na przekleństwie.

Najlepszą rzeczą w ich przygodach, które obejmują 69 misji opowieści, jest to, że wdycha nowe życie w szablony misji Rockstar. Nadal spędzasz dużo gry, prowadząc rozmowy, kucając za ścianami, polując na czerwone uderzenia na mini-mapę i obserwując, jak ludzie przysięgają na siebie nawzajem w scenach wycinanych, ale w ogniu bitwy masz więcej taktycznych opcji, a Rockstar ma więcej reżyserskich.

Szybki pościg na autostradzie może zobaczyć, jak Michael strzela przez okno, podczas gdy Franklin wspina się na pokładzie skradzionego jachtu na przyczepie, lub Michael może wystrzelić silnik samolotu za pomocą karabinu o dużej mocy, aby Trevor mógł go ścigać na aRower z ziemi, dopóki nie rozbije się spektakularnie na pustyni. Nawet proste strzelaniny są podniesione przez możliwość przejścia z Trevor w osłonie tutaj do Michaela Overwatch tam Franklin wymyka się na flance. Istnieją różne podejścia i wyniki, a znacznie mniej standardowych galerii strzelania. Każda postać ma również szczególną umiejętność – Franklin może na przykład krótko spowolnić podczas jazdy.

Najwyższe punkty to napady, w których przyjaciel technologii gangu, Lester, przygotowuje plan, wybierasz personel podejścia i zapasowy, a następnie trio się rozłożone i zbierają materiały potrzebne do wyciągnięcia go, zanim wszyscy będą odgrywać rolę w wyniku wyniku. Wszystko jest bardzo scenariusze i zarządzane na scenie – idź kup trzy kostiury kotła, ukraść silnik strażacki, zmodyfikuj niektóre samochody i schowaj je pod mostem – ale każdy napad ma hitowy wygląd, a kiedy idzie do planu iOdchodzisz z gęstym stosem gotówki do wydania na wiele drogich zakłóceń Los Santos, czujesz, że żyjesz życiem.


Indywidualnie każda postać jest fajna, aby być w pobliżu, a Michael i Franklin tworzą zabawny duet typu ojciec i syn.

Jednak w pewnym sensie twój sukces przestępczy jest również minusem długiej historii GTA 5, która traci po ciekawym starcie. Michael i Franklin mogli nosić ciekawe gry na ramionach – Michael przechodzi przez życie średnie Kryzys, przygnębiony, ponieważ nie może Kontroluj jego rodzina po podaniu im wszystkiego, podczas gdy Franklin jest rozdarty między jego korzeniami i pragnieniem więcej. Kiedy przybywa Trevor, gra powraca do standardowej historii przestępczości – nie może uciec od mojej przeszłości, wrogów na całym świecie, ostatniej pracy itp. – a bardziej interesujące tematy są porzucane na korzyść niekończących się scen ryczących argumentów.

Zwyczaje i ćwiczeniaW GTA 5 jest o wiele więcej możliwości dostosowywania broni i samochodów. Amumunizacja ma dla nich ogromną gamę pistoletów i dodatków – miałem tendencję do uderzenia tłumika i zakresu wszystkiego, co mogłem i bardzo lubiłem puszki Jerry’ego i lepkie bomby. Los Santos Customs Respray Shops pozwalają również ulepszać pojazdy o więcej niż tylko zadania malarskie – opony kuloodporne i chromowane poszycie bardzo ładnie nad tym super szybkim samochodem uciekającym.

Każda postać również stale poprawia swoje fizyczne atrybuty w trakcie gry, w tym wytrzymałość, siła i obrażenia. Te rzeczy mają mniej zauważalny wpływ na grę, ale możesz ją maksymalnie wyświetlić, biorąc udział w różnych działaniach, jeśli chcesz.

Problem polega na tym, że Trevor jest dupkiem. Kiedy go poznajesz, robi coś tak nieprzyjemnego, że zastanawiasz się, jak kiedykolwiek się z nim współczuć, a wkrótce obracasz analogowy kij, aby mógł wyciągnąć ząb z czyjąś szczęki parą szczypc. Są to poważne i intensywne momenty, ale Trevor jest zbyt płytki i niekonkurencyjny, aby je uzasadnić, a zamiast tego jego wybryki wykoleją narrację. Jest tak rozpraszany dla Michaela, że jego rodzina stała się przypisem, a nie podplotem, podczas gdy Franklin jest prawie całkowicie zapomniany, aż do odrobiny nadrabiania zaległości w ostatniej chwili pod koniec gry. Wynik wiąże luźne końce, ale do tego czasu straciłem zainteresowanie.

Wszystkie rzeczy napadowe są trudne do pogodzenia się z światem Rockstar, również zbudował. To gra prawie zaprojektowana od góry do dołu, aby zrównać amerykański sen z jakimś skomplikowanym schematem piramidy, ale przesłanie jest takie, że Hard Graft kupuje rezydencję na wzgórzach, helikoptasamochody? Ta sprzeczność była również sercem Vice City, ale miało to bardziej sens w liście miłosnym do Scarface. GTA 5 oddaje absurdalność współczesnego życia, ale spodziewałem się, że zrobi to coś więcej niż dołączenie do imprezy.

Kiedy historia rozluźnia się z ciężko krawędzionego szablonu filmu napadowego i ma trochę zabawy, jest o wiele bardziej zabawna. Misje Trevora są doskonałym przykładem – kiedy pisarze przestają traktować go jako poważną postać, wysyłając go, by porwać samolot lub obrabować pociąg pieniężny, wściekłość wychodzi z jego głosu i czuje się jak kreacja kreskówek pod spodem. Przygody Franklina z jego przyjacielem Lamar to rodzaj nieprzewidywalnych, wysokoenergetycznych kaparów, które również przylegają do pamięci, i wielką szansą na spędzenie czasu z Lamarem, który kradnie każdą scenę, w której jest.


GTA 5 jest najlepiej, gdy zaczyna się rozmywać i robić wrażenia z na wpół zapamiętanych zestawów filmowych.

Większy nacisk na te rzeczy byłby bardziej mile widziany i uczciwy w grze o nihilistycznym dreszcze, ale GTA 5 jest nadal łatwą sprzedażą. Jest tyle doskonałych rzeczy do zrobienia, widzieć i słyszeć przez dziesiątki godzin. Jest to również najsilniejszy, najłatwiejszy GTA Game Rockstar, pełen drobnych detali, które wygładzają twoje doświadczenie chwila, takie jak właściwe punkty kontrolne i delikatniejsze organy ścigania.

Co najważniejsze, jest to pierwsza gra z serii, w której czujesz się tak, jakbyś mógł uderzyć w dowolnym kierunku i znaleźć coś zabawnego. Możesz wędrować po polu golfowym i znaleźć się w rozsądnym faksymie gry w Tiger Woods, ulepszonym po każdym strzale przez Michaela przeklinającego i uderzającego w klub na fairway. Istnieje niezliczone dobrze ukryte przedmioty do odzyskania, z których niektóre są dobrze chronione. W pewnym momencie wjechałem na pustynię i znalazłem jakąś kamperową furgonetkę, wysiadłem z mojego samochodu, usłyszałem dziwny szum, a potem obudziłem się nago na linii kolejowej. Tajemnica! Serendipity! Jest ogromny kompleks więzienny, w którym jeszcze nie byłem. To trwa i trwa.

GTA 5 może nie być hollywoodzką historią przestępczości, którą chce być, ale to najlepsza gra wideo, jaka kiedykolwiek była, i wezmę to.

Mamy również przewodnik po wszystkich kodach GTA 5, Plus mnóstwo wskazówek dotyczących zarabiania pieniędzy.

9/10

How do you rate Grand Theft Auto 5 Recenzja ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *