Assassin’s Creed Valhalla Recenzja – Saga dla wieków

Startseite » Assassin’s Creed Valhalla Recenzja – Saga dla wieków
15. stycznia 2024
17 minutes
33

By Jhonny Gamer

Eurogamer.net - Zalecana odznaka

Valhalla to kolejny ogromny Assassin’s Creed Saga, bogato zaprojektowana, z jej celownictwem w kierunku historii nad wyborem narracyjnym.

Istnieje przekonanie Wikingów, że ścieżki, które chodzisz. Gdzie twój własny wątek napotyka innych, nawet tam, gdzie się kończy, są punktami w historii już zszytych przez losy. Ale Wikingowie wierzyli również w ideę wolnej woli, w możliwości zobaczenia proroctwa ścieżki mogło wybrać i zdolność do oparcia się temu, walki o własną Destiny i przeznaczenie tych, których życie można dotknąć. Takie pomysły przebiegają przez genialną narrację Assassin’s Creed Valhalla i życie jej bohaterki, aby podnieść tę piękną grę w sagę na wieki.

Assassin’s Creed Valhalla Recenzja

  • Deweloper: Ubisoft Montreal
  • Wydawcy: Ubisoft
  • Platforma: Rozegrane na Xbox Series X
  • Dostępność: 10 listopada na PC, PS4, Stadia, Xbox One, Xbox Series S/X oraz na premierę na PS5

Set Viking Assassin’s Creed jest idealnym otoczeniem dla serii, która zawsze miała obsesję na punkcie pomysłów porządku kontra oporu, zabójców kontra templariuszy (lub znowu tutaj, w tym trzecim rozdziale ustawionym w czasach starożytnych, ukryte w porównaniu z porządkiemstarożytnych). To także idealna konfiguracja dla każdego rodzaju Gra Assassin’s Creed, której szukasz-ta, która obejmuje niektóre chwiejne shenanigany science fiction i zabawne elementy mitologiczne lub po prostu 60-godzinna opowieść o Wikingach o stukaniu angielskich głowach razem.

Bohater Valhalla Eivor jest bardzo sympatycznym Wikingiem, zrównoważonym zdobywcą nagle na ścieżce Anglii w poszukiwaniu nowego domu i poparcia jej klanu. Zawsze miało być napięcie między popularnym poglądem Wikingów jako tylko najeźdźców i fillarzy, a nie osadników, ale także historia Eivor i poszukiwanie własnej marki pokoju, wygładzają to napięcie tak bardzo, jak to możliwe. W trakcie jej poszukiwania wokół królestw jej zadaniem jest zjednoczenie więcej niż podział – coś, co stanowi podstawowe powrót do osady Raventhorpe, miejsca, w którym pomożesz wyrastać w domu dla zróżnicowanej obsady postaci. To nie jest idealne – rozbijanie klasztorów po prostu budowanie chat w twoim rodzinnym mieście, a tylko zabijanie żołnierzy, a nie mnichów, jest czystą logiką gier wideo – ale jeśli chodzi o charyzmatyczny i cudownie suchy bohater Valhalli, Eivor robi wystarczająco dużo, aby nosić historię historięPoprzez.


Wiele z nich zostało wykonane z opcji grania eivor jako mężczyzny lub kobiety – pierwszy dla Seria Assassin’s Creed – a zwłaszcza domyślnego wyboru Valhalli, który wybierze to dla Ciebie w określonych punktach. Z perspektywy czasu, znajomość narracyjnego powodu i zobaczenie jego ogólnego wpływu na ogromny, ogromny odsetek doświadczenia, ta opcja jest właściwie tą, którą polecam – przynajmniej dopóki gra nie zamierza tego, kogo grasz, jak na pierwszyczas, albo wreszcie kliknie dla ciebie, dlaczego tak jest. Wystarczy powiedzieć, że ta opcja nigdy nie wpłynęła na moje przywiązanie do eivora, w którym grałem jako przez większość gry, i nie jest to sytuacja, w której niektórzy się spodziewali, gdzie twoje zanurzenie mogło zostać złamane przez ciągłe ping-ponga tam iz powrotem.

Twoja wersja EIVOR – ich życie, ich wybory i relacje – nigdy nie jest zakłócona, coś, co było ważnym problemem. Ta opcja ma również szerszą – i ostatecznie, jak sądzę, pozytywne – implikacje w walce o lepszą reprezentację kobiet w Seria Assassin’s Creed – coś naciskańym przez własnych programistów Ubisoft, a także fanów, szczególnie w grze, która wciąż jest sprzedawana z opcją męską z przodu i środkiem.

Wątek opowieści Eivora obejmuje proroctwo, które ostatecznie zdradzi Sigurda, jej brata i przywódcę klanu, coś początkowo tak samo nie do pomyślenia, jak pomysł, że ich zbiorowa chwały nie przyniesie im miejsca obok Valhalla. Ich więź jest silna, wykupiona wśród tragedii rodzinnej i potrzeby przetrwania w nowych ziemiach, ale powoli wątki wiążące rodzeństwo zaczynają strzępić. Istnieje wiele godzin historii i kilka kluczowych postaci, które odgrywają w tym rolę, i chociaż jest to opowieść najlepiej pozostawić samodzielnie, jak to możliwe, jest to zmieniający się związek, który jest dobrze tempo. Jako Eivor byłem tym, który podróżował po ziemi, aby utworzyć sojusze i rozwijać naszą osadę, podczas gdy Sigurd nie bawił się z Basimem, jego nowym zabójcą kumplem. Ilekroć Sigurd znikał poza ekranem na kilka godzin, zastanawiałem się, co zamierza, a kiedy znów się pojawił, nie zawsze podobał mi się to, co słyszałem.


Ścieżka Eivora w kierunku tego rozliczenia jest taka, którą idzie obok tajemniczej postaci Odin, kogoś, z kim ma szczególne bliskie połączenie. Wikingowy Bóg ma własną proroctwo do walki: legenda, którą spotka swojego producenta w apokaliptyczny dzień Ragnaroka, w szczękach gigantycznego wilka Fenrira. Ubisoft pokazał już wgląd w mitologiczne królestwa Valhalli, które Eivor może odwiedzić za pośrednictwem snu, i to w tych, których dowiesz się, wiele więcej o roli Odin w historii, podobieństwach między nim a EIVOR oraz związku z połączeniempomiędzy dwoma. To elegancko rozlecione rzeczy, cofnięte we właściwy sposób, więc nigdy nie czuje się zbyt nie na miejscu, a jednocześnie działając jak mitologiczna historia tkana bezpośrednio w podstawowej grze.

Dla tych, którzy lubili bardziej eksperymentalne i różnorodne środowiska znalezione w doskonałej ekspansji Atlantis Odyssey, Asgard i Jotunheim są zbudowane w tej samej żyłach. Wreszcie, warto wspomnieć o tym, co się dzieje poza animusem, w którym pojawia się krótka historia Layli Hassan, postaci, którą grałeś we współczesnych sekcjach dwóch poprzednich gier, Assassin’s Creed Pochodzenie i Odyssey. Jest 2020, pandemia jest prawdziwa, a ponadto istnieje inne nowo prawidłowe zagrożenie, aby zatrzymać się, podobnie jak zbliżająca się rozbłysk słoneczny w erze serii Desmond. Jak zawsze odpowiedzi leżą w przeszłości, a konkretnie w historii Eivora.

Czy to trio postaci – Eivor, Odyla, Layla – Odbij wątki ich losów? Taka jest historia, którą Valhalla opowiada i ostatecznie odpowiada w bardziej spójny sposób niż rozłożone wątki własnego trio spiski Odysseya (i dla tych, którzy po prostu chcą grać w historyczne rzeczy, zapewniamy, że pozostaje przytłaczającym skupieniem). Ale chociaż istnieją podobieństwa do Odyssey w kształcie historii Valhalli, istnieją pewne kluczowe różnice w tym, jak jest opowiedzieć. Spodziewałem się, że Valhalla będzie trzymać się formuły bardzo popularnego poprzednika Ubisoft Quebec, ale zespół Origins w Ubisoft Montreal wymyślił coś znacznie bliżej swojego poprzedniego starożytnego rozdziału w Egipcie Egiptowym. Gdzie Odyssey zaoferował rozgałęzioną historię i zadania z kaskadą narracji, historia Valhalli jest zauważalnie bardziej liniowa, a niewiele miejsc, w których naprawdę wywiera własne podejmowanie decyzji i Kontrola. Każdy z wielu regionów map ma łuk z kilkoma głównymi misjami i być może wtórnym celem, ale nie ma żadnych pytań. Rzeczywiście, w czymś, co wydaje się regresją nawet z pochodzenia, po prostu natkniesz się na ulotne wydarzenia światowe, które są szybkimi interakcjami z NPCS.


Zwycięska struktura zadań Valhalli wydaje się być decyzją podjętą o zapewnieniu bardziej ukierunkowanej opowieści – takiej, która nigdy nie pozostaje do wędrówki po Morzu Śródziemnym, ale zamiast tego kieruje cię do określonych części Anglii, pojedynczo, przed zgłoszeniem się do ugodyza podsumowanie. Każdy odwiedzany region wydaje się być odcinkiem dobrego programu telewizyjnego, z gwiazdami gości, które często powtarzają się dalej. Skoncentrowane czapki fabuły i złamane serce w opowieści Valhalli często uderzały w Emotional Wzgórza Odyssey czasami zmagały się z wielką wagą opowiadania historii rozprzestrzeniania się na całym świecie, podczas gdy podróże Eivor w dalszej części Vinlandu, Asgard i Jotunheim są dobrze zintegrowane w kierunku głównego narracji raczej raczej narracjaniż pozostawienie graczy, którzy nadal chcą więcej po zakończeniu głównej misji. Mimo to jest rozczarowanie, że kwitnąca strona RPG Wpłynęło to na Assassin’s Creed, że Valhalla nie ma wiele miejsca na znaczące wybory, a kilka opcji dialogowych w ofercie daje niewiele więcej niż szybko zapomniany smak. Eivor to świetna i niezapomniana bohaterka, ale taka rzadko czułem, że tworzę własną wersję, tak jak miałem z Kassandrą Odyssey.

Jednym antidotum z powodu braku pytań jest wpływ twojej osady, a czas, który spędzisz na poznawaniu jego rosnącej społeczności. Dla tych, którzy pamiętają Assassin’s Creed Frontier Village, Vibe jest bardzo podobna – i ostatecznie wydaje się to bliżej tego niż rodzaj rpg, w którym każdy ma coś nowego do powiedzenia za każdym razem, gdy odwiedzasz. Jednak co jakiś czas pojawia się nowe zadanie z udziałem jednego z twoich wieśniaków i zazwyczaj te fragment historii życiowych oferują przyjemny środek do czyszczenia podniebienia z dramatu głównej kampanii. W rezultacie pójdziesz polując lub zwiedzanie, czasem nagradzane nieoczekiwaną nową umiejętnością lub przedmiotem, a innym razem po to, by zbliżyć się do postaci, która w przeciwnym razie mogłaby być sprzedawcą. Niektóre z tych postaci mogą być romansowane (istnieje także kilka opcji na ucieczkach poza wioską), a niektóre mogą stać się stałym partnerem dla EIVOR. To krok od ulotnych opcji romansu wprowadzonych w Odyssey, ale nadal wydaje się mechanicznie. I choć jedna szczególna opcja romansu wpływa na historię gry – jeden z niewielu razy czułem się w stanie zobaczyć coś z mojej własnej wersji Eivor – ten wątek nadal był nagły.

W przeciwnym razie Twoja osada zawiera tętniącą życie populację, którą możesz w większości zignorować, chyba że potrzebujesz ich usług lub dostępu do jednego z różnych systemów gry Kontrola. Jest kowal, który może ulepszyć jakość sprzętu, pracowników łodzi, którzy potrafią oszukać twoje długi statek lub łowcy, którzy nagradzają cię za zabicie dzikiej przyrody. Assassin’s Creed Origins Fani ponownie rozpoznają znajomą twarz, zapewniając zadania, aby umożliwić ci szlifowanie przedmiotów z płatnych pakietów kosmetycznych gry. Inne postacie tutaj mają jeszcze mniej – początkowo interesujący ukryty na przykład Hytham, lub rzymski fanatyczny Octavian, oba zasadniczo działają jako miejsca zrzucania kolekcjonerskich, które znajdziesz podczas odkrywania otwartego świata. Uwielbiam mieć osadę z tak wieloma znanymi twarzami, po prostu żałuję, że nie było więcej.


Poza ścianami osadnictwa Anglia czeka. Wersja Valhalli to najlepsza saksoński pastoralna fantazja, jedna z okrągłych chat i rozpadających się ruin rzymskich osadzonych wśród kwitnących łąk, suchych kamiennych ścian, lasów, fensów i pól. Każda powierzchnia czuje się ozdobiona, od liści mchu na kamieniach, po systemach jaskiniowych regularnie ukrytych za wysokimi wodospadami. Często jest zadziwiająco ładny, szczególnie wokół złotej godziny lub w miarę wchodzi mgła wieczorna, światło księżyca filtrują przez drzewa. Mógłbym pisać strony o tym, jak ta gra replikuje uczucie angielskiej wsi, kwiaty, które można znaleźć podczas eksploracji, brud, który zostaje przywiązany do butów Eivor, gdy tupie pola, lub śnieg kopał na jej ubrania podczas przygodyW chłodniejszych klimatach. (I, jako lokalny, widok wczesnego Norwich, włączenie Seahenge, legendarnego czarnego shucka i zdolności do widzenia pieczęci na wybrzeżu północnego Norfolk wydawały.)

Między Anglią, Norwegią, Vinlandem, Asgardem i Jotunheimem Eivor ma zadziwiający szerokość krajobrazów do odkrycia, a chociaż porównania wielkości są zawsze prymitywne, świat Valhalli jest taki, który w ogóle wydaje się równy lunetowi Odyssey. Co ważniejsze, być może jest rozłożony w sposób, który wydaje się łatwiejszy, zróżnicowany i bardziej kuszący. Niewiele opowieści przechodziło bez mnie bez mnie rozproszonych przez kilka różnych rzeczy po drodze i chociaż typy lokalizacji nie zawsze są wyjątkowe, każda ogólnie ma sprytne zagadkowe, aby znaleźć ukryty łup lub interesujący układ wrogów, na których można przetestowaćMoje umiejętności bitewne.

Wczesne rozdziały w narracji Valhalli wypaczyły się w kierunku silnego smaku wikingów – napadnięcie z długim statkiem, napaści zamku i tym podobne – które są do pewnego stopnia zrównoważone przez miasta gry: gęste obszary, które zachęcają do spędzenia kilku godzin na dachach.Z dala od twojej załogi Wikingów i Longboat. Są one oczywiście stosunkowo małe w porównaniu z przestrzenią podłogową w mieście w przeszłości. Mimo to zrobią wcześnie Fani Assassin’s Creed czują się bardzo jak w domu pod względem oferty rozgrywki: zajęcia w stylu dochodzeniowym, poszukiwania skarbów, zabójstwa na dachu, a nawet pierwszą misję ogonową serii w tym, co wydaje się latami. Tymczasem Vinland oferuje tradycyjną „Umieśćmy głównego bohatera gdzieś zupełnie inną z żadnym z ich zwykłego sprzętu”, nie podnosząc tam mur. Fani Assassin’s Creed 3 są tutaj traktowane, z Treetop Parkour i długimi sekcjami wyrażonymi w całości w języku indiańskim. (Och, a osiem lat później kajaki, które zostały odcięte z tej gry, są w końcu użyteczne.)


Valhalla powoli buduje zdolności EIVOR, chociaż nigdy nie doszedłem do punktu, w którym czułem się tak samo zasilany jak Kassandra w Odyssey (nawet jeśli kujona wiedzy we mnie uzna, że Kassandra był w stanie władać zasadniczo magiczną artefaktą). Mimo to walka czuje się wyrafinowana, znacznie bardziej krwawa i bardziej mięssza z trzema wskaźnikami, na które można mieć oko (zdrowie, wytrzymałość na takie rzeczy jak unikanie i twój specjalny pasek umiejętności). Valhalla oferuje rozległą sieć umiejętności, której węzły odblokujesz się w regularnych kamieniach milowych XP, aby uzyskać dostęp do licznych umiejętności pasywnych. Tymczasem książki wiedzy znalezione w ramach Światowych Zdolności Prezentu Gam. Najlepsze z nich to te, które urozmailają różnorodność opcji dostępnych do przewiedzeń podczas utknięcia w trakcie walk, takich jak umiejętności tupania na podatnych wrogach lub podnoszenie i rzucanie odrzuconej broni, a także ryzykowne, ale zabawneSuper-assasinate Move, który pozwala wrogom jednorazowym, gdy nie jest wykryty, jeśli ukończysz wrażliwą na czas mini-grę. Podobało mi się łączenie tego z wyrzuconym toporem podwójnym zamachem, aby uzyskać dwie superspasy jednocześnie. Istnieje również opcja zakopana w menu opcji Valhalli, aby włączyć automatyczne zabójstwa jednoczęściowe-funkcja opłacona fanem, co ciekawe, pomimo jego opisu Ostrzeżenie gracze.

Istnieje kilka innych zmian od Odyssey, które początkowo przyjmują pewne dostosowanie. Twój dron Raven został znacznie zniszczony z Orłów z przeszłości i nie pozwala już automatycznie oznaczać elementy lub wrogów, których szukasz (możesz ręcznie oznaczyć trzy, ale w obszarze gęstej wroga nie jest to wiele pomocy). Jest to frustrująca zmiana, która wpływa na łatwość, z jaką możesz ukazać się przez większe strefy bojowe, i powoduje więcej wykryć przez wrogów, których inaczej musisz pingować za pomocą twojego widoku ODIN R3 R3 Sight. Uszkodzenie upadkowe powróciły, do pewnego stopnia, w pewnym stopniu, ale nie jest już w pełni uciekające. Sprzęt jest teraz stały, ale możliwy do aktualizacji – zmiana, którą znalazłem, pozostawiła mniej prawdopodobne, że zamieniłem się między przedmiotami po pompowaniu zasobów na kompilację, która działała wystarczająco dobrze. I chociaż miło jest móc wziąć broń, od której zacząłeś do finału historii, znalezienie przedmiotów na poziomie podstawowym w otwartym świecie nawet w późnej grze może być często rozczarowujące.

Kiedy mówimy irytacje, powinniśmy również rozmawiać o błędach. Dla odniesienia gram Valhalla na detalicznej serii Xbox X, a z dniem premiery gry dostępnej, gdy gra pojawi się jutro. W momencie pisania, jedynym głównym błędem, jaki mam, jest jego ukazanie ekranu, które zwykle występuje w sekwencjach Mocapped, gdy na ekranie porusza się wiele postaci, choć czasami pojawia się również w ruchliwych obszarach ogólnej rozgrywki, takich jak napaści w obrębie napaści w obrębie napadów w obrębie napadówwnętrze zamku. Rozmawiałem z innymi z podobnymi doświadczeniami i wiem, że Ubisoft jest świadomy problemu, chociaż sugestia, którą dostałem do naprawy.


W wielkim schemacie rzeczy są to niewielkie irytacje w ogromnym doświadczeniu i chociaż odyssey do dostosowywania się, wiem też, że niektóre z nich spowodują mechanicznie bardziej tradycyjny wpis, który może być z zadowoleniem. Rzeczywiście, ponieważ zarówno zespoły Quebecu, jak i Montreal nadal naprzemiennie wydawanie Gry Assassin’s Creed, być może naturalne są tylko naturalne, że budują się na swoich osiągnięciach, zachowując własne style – i w Valhalli jest tak wiele do gry, która jednocześnie czuje godne zakończenie serii.Ostatnie wyprawy w starożytną historię, silny pierwszy wpis dla konsol nowej generacji w tym roku i taki, który określa ważne podstawy na przyszłość franczyzy.

To jest ta przyszłość, o której myślę, że zastanawiam się nad niedawną przeszłością serialu i bolesnego roku dla osób dotkniętych kulturą problemów w Ubisoft. Valhalla jest dziełem wielu setek ludzi – nie tylko jej byłego dyrektora kreatywnego Kto, o ile mogę powiedzieć, nie zajmuje już miejsca w kredytach Valhalli. Jest to praca wielu tych samych ludzi, którzy stworzyli pochodzenie i chcieli, żeby Aya miała tam bardziej znaczącą rolę, Nie tylko szefowie studia i zespół redakcyjny, którzy myślą inaczej. I jest to praca programistów, którzy niedawno skontaktowali się z inicjatywą fanów Acsisterhood, Aby uwzględnić ich społeczność w końcowej grze.

Nieco ponad dwa lata temu recenzowałem Assassin’s Creed Odyssey i zaleciłem to dokładnie, wciąż nie mogę się doczekać, aby wypolerować pozostałe części. Dwa lata później czuję, że jestem w podobnym momencie z Valhalla. Od tego czasu już ogromna odyseja stała się większa (wciąż gram co tydzień), a to samo będzie również w Valhalli. Pierwsza bezpłatna treść sezonowa serialu pojawi się przed świętami Bożego. Podobne aktualizacje będą kontynuowane przez każdy sezon 2021, oddzielnie od nadchodzących płatnych rozszerzeń w Irlandii i Paryżu oraz tradycyjnego trybu wycieczki odkrywania. Jednak przed tym wszystkim Valhalla już czuje się kompletna. Jest to saga Wikingów, która czasami walczy trochę w osiągnięciu Destiny i starania o rozwój serii złożył pewne poświęcenie, aby opowiedzieć silniejszą ogólną historię. Ale w końcu wygrywa, ponieważ kontynuuje Saga Assassin’s Creed dla nowej generacji.

How do you rate Assassin’s Creed Valhalla Recenzja – Saga dla wieków ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *