Ayaneo 2/ Ayaneo Geek Review: Handheld Performance osiąga następny poziom

Startseite » Ayaneo 2/ Ayaneo Geek Review: Handheld Performance osiąga następny poziom
24. stycznia 2024
12 minutes
36

By Jhonny Gamer

Tempo postępu technologicznego jest nieustępliwe. Pokład parowy Valve właśnie obchodziło swoje pierwsze urodziny, ale tak fantastyczne, jak urządzenie jest na wiele sposobów, istnieją obawy dotyczące tego, jak dobrze będą na nim działać najnowsze gry Gdy w końcu wyłonimy się z wielkiej generacji złego samopoczucia. Wprowadź Ryzen 7 6800U AMD, procesor, który sprecyzuje procesor Van Gogha talii w prawie każdym wymiarze. Jest przeznaczony dla laptopów, ale wydaje się, że dobrze działa w faktorze formalnym. Ayaneo 2 i Ayaneo Geek to najnowsze przenośne komputery, które dotarły do cyfrowej odlewni, a dzięki 6800U wydajność jest po prostu fenomenalna – ale kosztuje: żywotność baterii.

Odkładając na chwilę losowanie mocy, dwa przenośniki Ayaneo to Powerhouse, zdolne do doskonałych wyników zarówno w 720p, jak i 1080p – tak dobrze dla mobilnych, jak i zadokowanych zabawy. To nie będzie wiadomość dla tych, którzy widzieli, co Ryzen 7 6800u może zrobić po zintegrowaniu z laptopem, ale w jakiś sposób Ayaneo zapewnia równie porywające wyniki z jego przenośnych. Kiedy rzucono wyzwaniem gier, które mocno popchnęły pokład, Ayaneo wygodnie wyciąga naprzód. Doom Wieczne przy 1080p60, Marvel’s Spider-Man zremasterowany z śledzeniem promieni (!), Fortnite z pełnym zestawem funkcji UE5, Plagi Tale Requiem wyglądającą pięknie na zamkniętych 30 klatkach na sekundę… Te przenośniki są zdolne do wielkich rzeczy.


Usiądź, przygotuj wybrany napój i ciesz się 32 minuty Ayaneo 2 i Ayaneo Geek Recenzing.
Ayaneo 2/Geek
Pokład parowy
Główny procesor Ryzen 7 6800U Niestandardowy AMD „van Gogh”
procesor Zen3+, osiem rdzeni, 16 wątków, maks. 4.7Ghz Zen2, cztery rdzenie, osiem wątków, maks. 3.6Ghz
GPU RDNA2, 12 jednostek obliczeniowych, maks. 2.2 GHz RDNA2, 8 jednostek obliczeniowych, maks. 1.6Ghz
Peak GPU obliczanie 3.38tf 1.64TF
Pamięć 16/32 GB LPDDR5 6400MT/S 16 GB LPDDR5 5500MT/S
Wyświetlacz 1920×1200, 1280×800 (opcjonalnie tylko na maniakach) – 60 Hz IPS 1200×800 – 60 Hz IPS
Bateria 50.25whr 40 Whr
Domyślny system operacyjny Windows 11 Steamos
I/O Trzy USB-C, microSD, gniazdo słuchawkowe Jedno USB-C, microSD, gniazdo słuchawkowe

Postawmy podstawową technologię z perspektywy, zanim porozmawiamy o jakości samej ręki. Umieść specyfikacje 6800U na niestandardowym procesorze talii Steam, a my patrzymy na różnicę w nocy i dnia. Handheld zaworu używa czterordzeniowego klastra procesora Zen 2, podczas gdy 6800U faktycznie ma osiem rdzeni na poprawionej architekturze i z wyższym potencjalnym zegarami doładowania. Strona GPU równania jest również znacznie ulepszona: osiem jednostek obliczeniowych RDNA2 w pokładzie ustępuje 12 z nich w 6800U z maksymalnym zegariem 2.2 GHz w stosunku do 1.6 GHz w ręcznym zaworze.

Na papierze jest to biało-płyn, ale zakres mocy układu Van Gogha w pokładzie wynosi od 4-15 W. To wznosi się masowo w zakresie od 6800U do 15-22 W, chociaż przenośniki Ayaneo tutaj mogą działać przy niższych lub wyższych TDP, jeśli chcesz (wyniki nie będą tak świetne). To zdecydowanie sugeruje, że chociaż 6800U będzie mocniejszy, musisz wykorzystać więcej energii, aby uzyskać dostęp do tej zwiększonej wydajności, co oznacza niższą żywotność baterii.

Przenośniki Ayaneo próbują złagodzić to za pomocą większej baterii – bateria 40Whr w pokładzie ustępuje gigantycznej 50.25whr odpowiednik w produktach, które dzisiaj oceniamy. Mimo to, mając całek, miałem zaledwie 70 do 75 minut gry zarówno z Ayaneo 2 i Ayaneo Geek. Ograniczniki próżniowe i inteligentne oprogramowanie do regulacji TDP pomoże, ale w wymagających grach zawsze będziesz w obliczu problemów z wytrzymałością w podróży. W żywotności baterii stajesz w obliczu brutalnego przypomnienia, że Ryzen 7 6800u został zaprojektowany przede wszystkim do cienki i światła notebooków, podczas gdy bardziej oszczędny chip pokładowy Van Gogh był zawsze zaprojektowany do gier ręcznych.


Jeśli chodzi o faktyczną różnicę między Ayaneo 2 i Ayaneo Geek, oprócz drobnych opcji kosmetycznych, maniak jest próbą firmy, aby ograniczyć specyfikacje w celu dostarczenia tańszego produktu. Nie ma jednak tak dużej różnicy, ponieważ oba są wyraźnie premium przenośniki. Mimo to maniak ma niższe alternatywy specyfikacji, które możesz wybrać, aby zmniejszyć trafienie na portfel. Oba wysyłają na przykład z ekranem 1200p, ale maniak oferuje alternatywę 800p. Ayaneo 2 ma PCIE Gen 4.0 NVME SSD, maniak ma generację 3.0. Ponadto Gyros i Happtics w maniaku mają też niższą specyfikację, ale tak naprawdę nie mogę odróżnić tego. Testowałem zarówno z SSD 2 TB i 32 GB LPDDR5-6400, ale ponownie w obu kategoriach dostępne są mniejsze opcje.

Sama ręczna jest po prostu pięknym projektem. Naprawdę trudno jest winić. Jest mniejszy niż pokład parowy, równie łatwy do trzymania i posiada doskonałe analogowe patyki i logicznie umieszczone przyciski – to imponujące urządzenie. Wyświetlacz IPS też jest naprawdę czymś, mierzącym na siedem cali z głębokimi czarnymi, bogatą reprodukcją kolorów i niezwykłą jasnością. Ekran 1200p można uznać za przesadę dla przenośnika, ale możliwe jest skorzystanie z tej nieruchomości – grafika Radeon 680m w tej sprawie jest wysoce zdolna. W przypadku gier, które działają dobrze na 1080p/1200p, drobna rozdzielczość na siedmiocalowym ekranie jest niezwykła. Niestety nie ma regulowanej szybkości odświeżania, a jest to zabójcza funkcja na pokładzie parowym. Chociaż Ayaneo nie jest zalecane, ekran 1200p akceptuje niestandardową rozdzielczość 48 Hz za pośrednictwem narzędzia Custom Resolution Utility (CRU).

Wracając do formularza urządzenia, pojedynczy USB -C Pokład parowy ustępuje trzema z nich w obu modelach Ayaneo – dwa na górze, jeden na dole. Dwa z nich mają pełną przepustowość USB 4, aby uzyskać najlepsze z zewnętrznego podłączania GPU, jeśli chcesz zejść tą trasą, ale ostatecznie po prostu posiadanie większej liczby opcji we/wy jest bardzo mile widziane. Oczywiście uwzględniane są również microSD i gniazdo słuchawkowe, podobnie jak czytnik odcisków palców i przycisk głośności. Zostałem również dostarczany z opcjonalną dokiem, który oferuje HDMI 2.0 wyjściowe (choć z 4: 2: 2 Chroma), dwoma USB-CS i dwoma typami jako. Interesujące jest to, że główny port dokowania USB-C z przodu jest regulowany, co oznacza, że było to równie przydatne dla mojego przenośnika Ayaneo Air Tak jak w przypadku nowych modeli – jak widać w galerii sprzętowej na tej stronie.


Spojrzenie na płytę główną Ayaneo 2, dzięki uprzejmości filmu Firm. To jest tam Ryzen 7 6800U, otoczony czterema modułami pamięci LPDDR5-6400.

Ogólnie pakiet to wygrana, specyfikacje są niezwykle imponujące, a wydajność 6800U jest wyraźnym skokiem nad pokładem parowym, ale o ile bardziej zdolne jest to? Jak zobaczysz na filmie, miałem problemy z V-Sync niepełnosprawnym na obu jednostkach, gdzie działało dobrze na Ayaneo Air i The Steam Deck. Dlatego zdecydowałem się przetestować z V-sync. Jest to prawdopodobne, jak i tak będziesz grać, ponieważ przenośniki faktycznie używają ekranów portretowych, co oznacza, że V-Sync Off Te-Screen-Tearing porusza się od lewej do prawej, w przeciwieństwie do w górę iw dół na standardowym ekranie. Wygląda ohydnie, szczerze mówiąc, i dlatego V-SYNC jest nakazany na urządzenia takie jak para parowa i Nintendo Switch.

Gdzie przenośniki Ayaneo są krótkie w porównaniu z pokładem parowym, znajduje się w systemie operacyjnym i frontowym. Valve spędził lata na budowaniu interfejsu, który działa dla Steamos, podczas gdy urządzenia Ayaneo działają na systemie Windows 11 z threbebare wyrzutnią o nazwie Ayaspace. To skanuje sprzęt do zainstalowanych gier, prezentując je w menu. Oprogramowanie umożliwia także rekonfigurację wejść, hapticów i dostosowania RGB na patykach. Najbardziej przydatne jest możliwość zmiany limitu TDP procesora. Możesz zejść niżej niż 15 W, ale zagłębiasz procesor, jeśli to zrobisz i poważnie ograniczysz wydajność, ale możesz też pójść wyżej. 22W jest opisywane jako tryb gry, a opcja pro pozwala przejść do 33 W. Specyfikacje AMD zalecają limit 28W, do zapisu.

Power definiuje wskaźniki ramy w grze i możesz zobaczyć szereg testów skalowania mocy w recenzji wideo. Testowałem na 15 W, 22 W, 26W i 33 W. Jeśli spojrzysz na galerię poniżej, zauważysz, że zdecydowanie największy wzmocnienie mocy pochodzi ze skoku z 15W do 22 W. To właśnie Ayaspace nazywa tryb gry i jest to słodkie miejsce dla wysokiej klasy gier mobilnych. W Na przykład Forza Horizon 5, przechodzenie z 15 do 22W, widzi 46 procent więcej mocy, zapewniając wzrost wydajności 33 procent. 26 W reprezentuje około 19 procent dodatkowej mocy powyżej 22 W, ale dostajesz tylko osiem procent większej wydajności. Różnica między 26W a 33 W – nie pokazana w galerii – wynosi szum statystyczny, chociaż inne tytuły widzą zyski marginalne.To, co dostajesz w galerii, to przyrosty wydajności w porównaniu z talią parową działającą na ograniczonym 15W – i są kilka interesujących niespodzianek. Po pierwsze, pomimo jego słabości, tytuły takie jak Kontrola i Zagłada Eternal może faktycznie działać szybciej niż przenośniki Ayaneo, gdy są dostosowane do dopasowania 15 W. To dlatego, że – co najważniejsze – sterownik open source Radeon używany w Steamos może mieć znaczące zalety wydajności w stosunku do własnego odpowiednika systemu Windows AMD. Jednak po dodaniu dodatkowego soku stopień przewagi wydajności Ayaneo staje się oczywisty. Nawet przy 22 W, 35 do 40 procent przewagi wydajności jest powszechna – i to ogromna ilość głowy do zasilania ograniczeń talii parowej w najbardziej wymagających grach. Wychodząc poza 22 W, jest trochę dodatkowej głowy, ale najlepiej zarezerwowana do zadokowanej zabawy, w której zostaniesz podłączony do ściany, niezwiązane z już uciążliwymi ograniczeniami żywotności baterii.

Jak zobaczysz w osadzonym wideo, spędziłem dużo czasu – i dobrze się bawiłem – naprawdę naciskając ten sprzęt i zachęcam do obejrzenia go, ponieważ dostosowanie gry na PC w celu często dopasowania możliwości zestawu zestawuDaje pewne piękne wyniki, które są o wiele bardziej wpływowe niż różnice wydajności wyrażone w punkcie procentowym. Nadal nie mogę rozwinąć głowy zintegrowanego GPU AMD, dostarczając funkcje śledzenia promieni w odtwarzaniu wskaźników ramek. Koncepcja wydajności na poziomie PS4 z urządzenia mobilnego jest również niezwykła, więc szczególnie świetnie było uruchomić wersję PC God of War w ustawieniach równoważnych PS4 i bardzo, bardzo zbliżone do wydajności złotego kodu głównego, który działał z odblokowanym stopą ramki. Marvel’s Spider-Man Odnowiony? To również będzie działać na 1080p30 i zapewne zapewni lepsze wrażenia z oryginalną wersją PS4.

W przeszłości pokazaliśmy gry PC działające w dopasowanych ustawieniach do gry PlayStation 5, z opowieścią plagi: Requiem jest najnowszym przykładem, aw jednym teście widziałem, jak Ayaneo Geek przy 33 W dostarczył 27 procent przepustowości PS5W testach podobnych. Rozdzielczość upuszczania vs PS5 widzi, że liczby stawki ramowej są pełne, ale nawet przy 720p (wyrównanie z 482p przez taau) PS5 przy 4K w wysokości 1440p nadal trwało około 10 procent szybciej. To tylko jedna scena z jednej gry, ale mimo to interesujący test. A Plague Tale: Requiem walczy o pokład Steam, ale jak zobaczysz na filmie, mogłem osiągnąć skuteczny zamek 30 klatek na sekundę w grze – i wygląda fenomenalnie w formie ręcznej.

Ayaneo 2/Ayaneo Geek vs PS4 in God of War w dopasowanych ustawieniach i powtarzanie tej samej sztuczki z PS5 w opowieści o plagi: Requiem – tym razem z szeregiem rezolucji, aby uzyskać pojęcie o skalowaniu.

Nadal mam zastrzeżenia dotyczące tego, czy tytuły zaprojektowane dla konsol z dziewiątej generacji będą skalować do tych przenośników opartych na AMD – i teraz nierealne tytuły silników nadal wydają się mieć problemy. Retural i protokół Callisto może teoretycznie działać dobrze, ale problemy z jąkaniem nigdy nie były zbyt daleko. Nie jest to jednak wina przenośników Ayaneo, ale raczej ciągłe problemy z różnymi portami PC – i warto zauważyć, że poziom kuracji Valve z warstwą kompatybilności protonów jest tak imponujący, że wiele z tych problemów jest wygładzonychPokład, coś, co nie jest podane na żadnym przenośnym systemie Windows.

Używam maniaka Ayaneo 2 i Ayaneo od kilku miesięcy i jestem pod wrażeniem jakości doświadczenia i wydajności na tapie. Jestem również pod wrażeniem otaczającej społeczności i rozwijających się różnych aplikacji. Jest to jednak zdecydowanie maszyna dla wysokiej klasy zaawansowanego użytkownika, a nie przyjazne dla głównego nurtu wrażenia dostarczane przez zawór ręczny. Istnieją zachęcające słowa z zaworu o uruchomieniu parowców na urządzeniach Ryzen 7 6800U, które jest kuszące: lepszy interfejs, warstwa kompatybilności protonów zoptymalizowana dla grafiki RDNA 2 i, miejmy nadzieję, lepsze zarządzanie energią. To może być ogromne. Jakkolwiek dobre są przenośniki Ayaneo, zawsze istnieje poczucie, że Windows 11 jest niezręczne dopasowanie w porównaniu do dostosowanego do.

Ostatecznie talia Steam pozostaje tańszą i rzeczywiście lepszą opcją dla użytkownika głównego nurtu, ale nadal jestem bardzo zabrany z Ayaneo 2, jego różnymi niezwykłymi wyczynami gier i po prostu pięknym wyświetlaczem. A z wiadomością, że Ryzen 7 6800U zmierza w celu poprawionej wersji Ayaneo Air – wraz z innymi opcjami procesora o niższej mocy – jestem zaintrygowany, aby zobaczyć, co będzie dalej.

How do you rate Ayaneo 2/ Ayaneo Geek Review: Handheld Performance osiąga następny poziom ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *