Ayaneo Air 1s/ Ayaneo 2S Recenzja – szybciej niż pokład parowy, ale co z Rog Ally?

Startseite » Ayaneo Air 1s/ Ayaneo 2S Recenzja – szybciej niż pokład parowy, ale co z Rog Ally?
29. stycznia 2024
9 minutes
31

By Jhonny Gamer

Jednym z obszarów, w którym AMD jest po prostu nietykalny, jest jego działalność APU. Po zdominowaniu przestrzeni konsoli z niestandardowymi procesorami x86/radeon dla konsol, firma robi to ponownie w przenośnej przestrzeni komputerowej. Talia parowa sprawiła, że niemożliwe jest realne, umożliwiając potrójne tytuły na biegu w całkowicie opłacalnym systemie ręcznym, a podczas gdy zawór stoi w obliczu wielu konkurentów w tej przestrzeni, najważniejsze jest to, że nieuchronnie jest to procesor AMD w sercu każdego z nichi każdy z tych systemów. Ayaneo stał się producentem wysokiej jakości przenośników komputerowych i jego najnowszej generacji urządzeń – Ayaneo Air 1s i Ayaneo 2s – ogólnie są doskonałe, ogólnie.

Ayaneo 2s jest bardzo łatwy do opisania. Jest zasadniczo identyczny z maniakiem Ayaneo 2 i Ayaneo Już sprawdziliśmy, a starsza generacja Ryzen 7 6800u zamieniła się na nowy 7840U. Patrzymy na duży, wysokiej jakości ręczny tutaj z siedmiocalowym ekranem LCD na najwyższym poziomie, patyczkami o efekcie, responsywne przyciski i doskonałe we/wy-nie można tak naprawdę kłócić się z trzema portami USB-C (dwagóra, jedno dno). Ayaneo Air 1s opiera się na tym samym procesorze, ale jest to zupełnie inne urządzenie, z 5.5-calowy ekran AMOLED, niewielka forma (pomyśl o nim jak o grubszym przełączniku Lite) i podwójnym USB-CS-jeden górny, jeden dno. Ekran jest po prostu piękny, z fenomenalnym kontrastem.

Zintegrowane z tymi przenośnikami to Ryzen 7 7840U, najwyższej klasy procesor w najnowszej linii procesorów AMD, o nazwie Phoenix. Na pierwszy rzut oka patrzymy na lekko ulepszoną wersję Extreme Chip AMD Z1 znaleziony w Asus Rog Ally. Oba mają klastry procesora oparte na najnowszej architekturze Zen 4 AMD, podczas gdy te same 12 jednostek obliczeniowych RDNA 3 tworzą zintegrowany komponent graficzny. Nawet przepustowość pamięci jest taka sama, choć Ayaneo twierdzi, że pamięć 7500 mt/s może być opcją w swoim BIOS – ale zaleca 6400 mt/s dla trybów niższej mocy.


Sprawdzanie Ayaneo Air 1s i Ayaneo 2s w głębokim nurkowaniu 30 m+ DF.
Ayaneo AIR 1S/2S
Asus Rog Ally
Ayaneo Air Plus
Pokład parowy
Główny procesor AMD Ryzen 7 7840U AMD Z1 Extreme AMD RYZEN 7 6800U Niestandardowy AMD „van Gogh”
procesor Zen4, osiem rdzeni, 16 wątków, maks. 5.1GHZ Zen4, osiem rdzeni, 16 wątków, maks. 5.0GHZ Zen3+, osiem rdzeni, 16 wątków, maks. 4.7Ghz Zen2, cztery rdzenie, osiem wątków, maks. 3.6Ghz
GPU RDNA 3, 12 jednostek obliczeniowych, maks. 2.7Ghz RDNA 3, 12 jednostek obliczeniowych, maks. 2.6Ghz RDNA 2, 12 jednostek obliczeniowych, maks. 2.2 GHz RDNA 2, 8 jednostek obliczeniowych, maks. 1.6Ghz
Pamięć 32 GB LPDDR5 6400MT/S 16 GB LPDDR5 6400MT/S 16 GB LPDDR5 6400MT/S 16 GB LPDDR5 5500MT/S
Wyświetlacz 1920×1200 – 60 Hz AMOLED/IPS 1920×1080 – 120 Hz IPS z VRR 1920×1080 – 60 Hz IPS 1200×800 – 60 Hz IPS
Bateria 50.25Whr/38Whr 40 Whr 46.2whr 40 Whr

Prędkości zegara oparte na wydanych specyfikacjach również wyglądają bardzo, bardzo podobne między Z1 Extreme i Ryzen 7 7840U do tego stopnia, że w zasadzie są one tego samego procesora. Różnice w wydajności między nimi sprowadzą się do otaczającego sprzętu. Podczas testowania bardzo trudne uznałem, że porównanie 7840U, ponieważ wydajność może się różnić dość dramatycznie od biegu, nawet w identycznych warunkach.

W testach porównawczych na tych stronach wziąłem wiele próbek przez wiele dni i wybrałem poszczególne przebiegi, które wydawały się reprezentatywne dla standardowej wydajności, ale nawet na maksymalnym chłodzeniu może być sześć do siedmiu procent delta. Mimo to na tych stronach możesz zobaczyć przypadki, w których Ayaneo Air 1s przewyższa mięssze Ayaneo 2S, mimo że jest to ten sam chip działający w tych samych grach w tych samych warunkach w identycznych warunkach.

Potem jest oprogramowanie. AMD niedawno wydało zunifikowany pakiet sterowników dla urządzeń 7840U, ale odkryłem, że spowodowało to duże problemy dla Ayaneo Air 1s. Wydajność spadła, a ja miałem problemy z wynikami wideo niezbędne do cyfrowej odlewniczej pracy. Sugestia Ayaneo była trzymanie się ich zweryfikowanego kierowcy, który niestety był nieco stary. Tak więc, chociaż staraliśmy się jak najlepiej z testami porównawczymi, patrzyłbym na nie jako wskazujący tylko na ogólną wydajność, chociaż testy skalowania mocy powinny okazać się bardziej oświetlające.

Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

Rozpoczynamy strzelaninę 15W tutaj, w której powinniśmy oczekiwać, że pokład parowy osiągnie lepsze wyniki niż 6800U i 7840U. Większe układy zazwyczaj wymagają więcej soku, aby uzyskać jak najwięcej z nich, a późniejsze układy AMD są zaprojektowane więcej na laptopy z budżetem zasilania 28 W. Z drugiej strony procesor pokładu został zaprojektowany na 15 W.

15 W jest ważne, ponieważ nadal masz bardziej rozsądną żywotność baterii, ale można śmiało powiedzieć, że jest to 20-22W, gdzie znajdziemy słodkie miejsce 7840U. Sprawdzamy skalowanie zasilania na następnej stronie. W przypadku tego wyboru danych pokazuję wybór punktów odniesienia, które wziąłem – w filmie jest kilka gier, w których wyniki wydają się całkowicie powszechne na ogromne problemy termiczne lub problemy z kierowcą, i zakładam, że to jest tokońcowy. Jedna ostatnia uwaga przed rozpoczęciem liczb: wszystkie maszyny są testowane w systemie Windows 11, z wyjątkiem talii parowej, gdzie mieliśmy złożone z wewnątrz Steamos.

Forza Horizon 5 przy 15 W

W przypadku wszystkich ławek mamy wskaźniki 720p i 1080p, aby dowiedzieć się, w jaki sposób skaluje się rozdzielczość, gdy rozdzielczość rośnie w tych samych ustawieniach o tej samej mocy. Otrzymaliśmy także nowe badania odniesienia Rog Ally – pożyczyliśmy jednostkę, aby uzyskać numery wydajności z najnowszego oprogramowania, gdy Asus odebrał naszą próbkę i nie zwróciło jej.

Wyniki spełniają tutaj oczekiwania, ponieważ najnowszy procesor AMD oferuje wzrost wydajności o 31 do 34 procent w stosunku do pokładu parowego, podczas gdy Ryzen 7 6800u starszej generacji znajduje się pośrodku. Istnieje niewielka różnica między wynikami Z1 Extreme i 7840U, ale jest on w obrębie wariancji biegania, które widziałem na wszystkich urządzeniach 4NM. Asus Rog Ally wydaje się odpadać na 1080p, ale tylko o kilka punktów. Co ciekawe, problem się z wyjątkiem, który widziałem podczas premiery z Rog Ally, ale nie jest na jednostkach Ayaneo 7840U. Widziałem podobną sytuację w Cyberpunk 2077 również.

Forza Horizon 5, wysokie ustawienia, 4x MSAA, 15 W

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Cyberpunk 2077 przy 15 W

W tym punkcie odniesienia patrzymy na Cyberpunk 2077 w średnich ustawieniach z wyłączoną rekonstrukcją FSR2, mimo że gra automatycznie ją angażuje. Spodziewaj się wtedy niskich wskaźników klatek od ręcznego sprzętu, ale jak zobaczysz na filmie, staranne ulepszenia może nadal zapewnić doskonałe wrażenia – nawet przy zrekonstruowanym 1080p. Możesz zobaczyć, jak działa skalowanie tutaj na różnych układach AMD. Talia parowa jest najwolniejsza, jak można sobie wyobrazić, ale różnica w porównaniu z silniejszym Ryzen 7 6800u jest nieznaczna, podczas gdy zyski z 7840U nie pasują do imponującego wzmocnienia specyfikacji.

Sytuacja jest podobna przy 1080p, choć z większym naciskiem na wydajność GPU, części 4 nm zyskują proporcjonalnie większą wydajność w porównaniu z ich wynikami przy 720p. Wystąpił problem z Asus Rog Ally w tym natrętnym jąkaniu w odniesieniu średniej stawki ramowej i ma wpływ na te jeden procent minimów. Widzieliśmy to w oryginalnej recenzji Rog Ally i nadal jest na obecnym oprogramowaniu.

Cyberpunk 2077, średnie ustawienia, TAA, 15 W

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Hitman 3 o 15 W

Z jakiegoś powodu nie ma tu wyniku Rog Ally 720p, ponieważ urządzenie nie było domyślnie w trybie 120 Hz, nierówne wyniki w naszym przepływu pracy opartej na przechwytywaniu wideo (a urządzenie zostało zwrócone do właściciela, zanim zdążyłem ponownie przetestować). Istnieją również osobliwości na całym świecie, ponieważ 6800U Ayaneo Air Plus zapewniło silniejszą wydajność na poziomie 15 W. Zwrócisz uwagę, że w wynikach 1080p Z1 Extreme w ROG Ally popycha przed 6800U, podczas gdy 7840U nadal opóźnia się.

Ten punkt odniesienia wskazuje na rodzaj frustracji, które zawierałem podczas testowania tych urządzeń. Wydajność przy 15 W wydaje się co najmniej zmienna, a chociaż mogą być duże zyski z pokładu parowego, można śmiało powiedzieć, że mogą być również rozczarowania. Aby w pełni wykorzystać najnowsze układy, naprawdę potrzebują więcej mocy.

Hitman 3, domyślnie, TAA, 15 W

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Far Cry 2 przy 10 W

W Asus Rog Ally Review, Zauważyliśmy, że pokład parowy wytarł podłogę z testami sojusznika na 9W. Rewizje oprogramowania układowego podsekwencji sprawiły, że w pewnym stopniu to prawda, jak widać w tym ponownie przetestowanym, znacznie dłużej Far Cry 2 segment. Znowu wystąpił problem z schwytaniem o 720p z Ally, ale przy 1080p widać, że gniazda Z1 na miejscu z innymi układami 4NM. Mimo to dotyk jest rozczarowujący, że w Full HD, Air Plus 6800U jest tam z najnowszymi procesorami.

W 720p jest wyraźna odległość między układem Van Gogh z talii a aparatem masowym 7840U, z 6800U bliżej zaworu ręcznego niż urządzenia 7840U. Należy stwierdzić, że czasy ramki na wszystkich urządzeniach są bardzo zmienne – szczególnie na pokładzie parowym, który przejawia się tutaj jako absurdalnie wysokie wyniki o jeden procent. Limity stawki ramowej to dobry pomysł, nawet w grach starszych.

Far Cry 2, bardzo wysoko, bez AA, 10 W

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Analiza Ayaneo Air 1S/Ayaneo 2S

  • Wprowadzenie, specyfikacje, 15 W testach porównawczych [ta strona]
  • AMD Ryzen 7 7840U Power Scaling Benchmarks
  • Max Portable Performance Benchmarks, rozgrywka, wnioski

How do you rate Ayaneo Air 1s/ Ayaneo 2S Recenzja – szybciej niż pokład parowy, ale co z Rog Ally? ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *