Cyber Gadget Retro Freak Review

Startseite » Cyber Gadget Retro Freak Review
19. lutego 2024
8 minutes
47

By Jhonny Gamer

Po legionie retro klonów oferujących niespójne wyniki w ścisłym budżecie, Retron 5 2014 był powiew świeżego powietrza. Umieszczone jako rozwiązanie typu „” Twoje potrzeby w stylu vintage, konsola z Androidem Hyperkina obejmowała szeroką gamę formatów-w tym SNES, Mega Drive i Game Boy Advance-i wyposażono w szereg funkcji specyficznych dla emulatora, takich jak funkcje specyficzne dla emulatora, takie jakZapisz stany i filtry ekranu. Prawie nieuniknione było, że rywale pojawią się zgodnie z tym samym podejściem, a pierwszym poza bramą jest japońska retro dziwak, dzięki uprzejmości małej firmy o nazwie Cyber Gadget. Pobieżne spojrzenie na arkusz specyfika.

Na poziomie czysto fizycznym maniak retro jest konsolą, z którą można by wywołać przyciągające wzrok. Jest boksowy, szary i pokryty gniazdami na różne formaty, które obsługuje, dzięki czemu wygląda jak jakiś koszmarny szwajcarski ser. Na jego korzyść maniak retro jest zauważalnie mniejszy niż retron 5 i dlatego łatwiej jest dopasować się do telewizji. Maszyna Cyber Gadget oferuje dodatkową bonus, ponieważ w rzeczywistości składa się z dwóch części – jednostki głównej, która zawiera mózg systemu i adapter nabojowy, który jest zdecydowanie większy z nich i może być oddzielony od jednostki głównejKiedy go nie używasz.

W przeciwieństwie do Retron 5, Freak Retro pozwala zrzucić ROM z wkładów na kartę microSD, a po tym, jak to zrobisz. To sprawia, że system jest jeszcze łatwiejszy do zintegrowania z ciasną konfiguracją rozrywkową – głównym elementem konsoli jest mniej więcej rozmiar kasety SNES.

Lista formatów vintage obsługiwanych przez The Retro Freak jest olśniewającą: Famicom, Super Famicom/SNES, Mega Drive/Genesis, Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance i PC Engine/TurboGrafx-16. Możliwe jest również odtwarzanie tytułów systemu głównego z Mini adapter bazy mocy, i nad tym działa cybernetyczne gadżet własny adapter, wspieranie 8-bitowej konsoli Segi, a także jej przenośnego krewnego, sprzęt do gry. Włączenie wsparcia ukochanego silnika komputera NEC daje retro dziwakowi znaczną przewagę nad Retron 5, ale brak wsparcia NES jest zagadkowy – jednak dostępna jest adapter stron trzecich, więc jest on daleki od aBreaker, ale nadal nie jest idealny.W przeciwieństwie do Retron 5 – który był pakowany z własnym niestandardowym bezprzewodowym Control Ler i został ozdobiony portów dla NES, SNES i Mega Drive Pads – Retro Freak oferuje przewodowe rozwiązanie za pośrednictwem trzech portów USB z przodu maszyny (lub jeśli używasz mniejszej jednostki głównej,dwa porty USB). Dostajesz Kontrola ler w pudełku, który dzieli więcej niż przejście podobieństw do klasycznego padu SNES, ale większość opcji USB będzie tutaj działała. Przetestowaliśmy Sony Dualshock 4 nad połączeniem przewodowym i działał bezbłędnie;Podobnie legendarny Sega Saturn Kontrola LER – powiązany za pośrednictwem specjalnego adaptera USB – pracował bez żadnych problemów.

Brak obsługi Bluetooth dla bezprzewodowych Kontrola jest rozczarowująca, ale nie jest to w żadnym wypadku śmiertelny problem – i chociaż chcielibyśmy odkurzyć te oryginalne podkładki, aby uzyskać prawdziwie autentyczne wrażenia, szeroki wybór USB Kontrola leży na rynku oznacza mało prawdopodobne. Jeśli naprawdę, naprawdę chcesz grać z istniejącymi podkładkami, cyber gadżet wyprodukował Opcjonalny adapter, Dostępne osobno lub w pakiecie z droższą edycją premium systemu.

Jak można się spodziewać, proces gry w retro dziwak jest nieco inny niż granie na oryginalnym sprzęcie. Wstawienie kasety do jednego z mnóstwa gniazd konsoli wyzwala oprogramowanie i zapisz zrzut danych i – jeśli gra istnieje w bazie danych maszyny – pojawia się tytuł, wraz z informacjami takimi jak programista i data wydania. Przed załadowaniem gry możesz majstrować przy różnych ustawieniach, w tym filtrach ekranu, układu przycisku i kodach. Możliwe jest nawet zastosowanie łat do gier;Jeśli masz niejasną japońską RPG, która została przelana fanem w angielski, możesz zastosować tę łatkę do oryginalnej kasety.

Filtry ekranowe są zasadniczo te same, które były oferowane na Retron 5 i najlepiej je ignorować, chyba że wolisz grać w gry przez coś, co wygląda jak gruba warstwa smaru. Scanlines można zastosować, aby naśladować wygląd uruchamiania ich w oldschoolowym zestawie telewizji CRT, ale jest to zasadniczo kolejny filtr, który jest ułożony na górze obrazu, a skaniny nie mają korelacji z faktycznymi pikselami na ekranie na ekranie. W wielu przypadkach wynik końcowy jest dopuszczalny, ale jest daleko od bycia całkowicie autentycznym.
W rzeczywistości radzimy po prostu zostawić obraz taki, jaki jest – wyjście HDMI 720p konsoli może nie być wierni temu, jak graliśmy w gry wideo na naszych skromnych 14 -calowych przenośnych przenośnikach na początku lat 90., ale tworzy pikselDzieło pozytywnie śpiewają. Puriści wyśmiewają i nalegają, że użycie CRT i drogiego upscalera jest jedynym prawdziwym wyborem, ale dla wszystkich innych gier retro prawdopodobnie nigdy nie wyglądał tak dobrze-oczywiście poza Retronem 5 lub innym opartym na systemie Androida, oczywiście.

Emulacja jest na równi z Retron 5, która nie powinna być ogromnym szokiem, gdy dowiadujesz się, że obie maszyny są zasilane przez ten sam RockChip 3066 SOC i oba wykorzystują system operacyjny oparty na platformie Google Android. Dla swobodnego gracza różnica między graniem w grę na Retro Freak a graniem na oryginalnym sprzęcie jest prawie niewykrywalny;Zauważyliśmy, że dźwięk jest nieco wyłączony w niektórych grach NES i Mega Drive, ale poza tym jest to bliski mecz z prawdziwą rzeczą. Nie jest to w 100 % autentyczne, ale jedynym sposobem na uzyskanie tego jest użycie oryginalnych konsol lub wybór systemu klonów, który naśladuje sprzęt, a nie na poziomie oprogramowania. Nawet jeśli zdecydujesz się na takie opcje, brakuje ci wygody zapewnionej przez system, który obejmuje tak wiele platform retro.

Zdolność retro freaka do grania ROM prosto po wyjęciu z pudełka to kolejny plus punkt na Retron 5, który należy zhakować, aby wykonać to samo zadanie. ROM zrzucone na konsolę są szyfrowane, aby nie można ich było używać w innych systemach – jeśli to jest twój cel, musisz zainwestować w Retrode 2. ROMy można jednak pobrać z Internetu i uruchomić z systemu, co daje maniakowi retro nieco niespójne podejście do problemów z piractwem otaczającym emulację retro.

Innym sposobem patrzenia na to jest to, że maniak retro może być wszystkim dla wszystkich mężczyzn: purystowie mogą używać swoich oryginalnych wozów, podczas gdy przebiegli dowódcy mają możliwość całkowitego zignorowania tego elementu, usuwania adaptera z masywnego kasety i po prostu używając głównego„Brain” konsoli-wysoce przenośna płyta z tworzywa sztucznego, którą można łatwo zabrać do domów przyjaciela na miejsce oldschoolowej akcji. W przypadku Retron 5 ten poziom elastyczności po prostu nie jest w ofercie.Cyber Gadget Retro Freak: The Digital Foundry Werdict

Retro Freak mógł spowodować fale, kiedy został ogłoszony, ale w zimnym świetle dnia jest to bardzo podobna maszyna do Retron 5 i oferuje kilka prawdziwych niespodzianek. Uruchamia ten sam podstawowy sprzęt i system operacyjny i oferuje te same funkcje – zapisuj stany, obsługę łatek i filtry ekranowe to tylko trzy przykłady. Możliwość uruchamiania gier silnikowych na PC jest wyraźną i oczywistą bonusem, ale lekko złagodzi to brak wsparcia dla wózków NES i poleganie na przewodowych podkładkach USB, w przeciwieństwie do bezprzewodowego Kontrola, która jest dostarczana z maszyną Hyperkina. Retro Freak również nie ma możliwości akceptowania oryginalnych podkładek, chyba że chcesz wydać trochę więcej gotówki.

Z dwoma systemami wirtualnie związanymi, jeśli chodzi o cenę – koszty Retron 5 £129.99 Podczas gdy w pobliżu jest maniak retro £110, nie uwzględniając wysyłki z Play -Asia – może tak być Persona l Preferencja, która dyktuje twoją decyzję o zakupie. Obie maszyny są doskonałymi platformami do gier retro, które wysyłają kruche wideo 720p i obsługują szeroką gamę funkcji powitalnych, a obciążenie zalety i wady każdej jednostki jest istotną procedurą, jeśli nie masz pewności, czego możesz pójść.

Powinien być bezprzewodowy Control, oryginalne podkładki i obsługa NES są wysoko na liście, maszyna Hyperkina jest solidnym wyborem, ale włączenie kompatybilności z silnikiem na PC i możliwość zrzucenia ROM dla ROM Persona l Exing może sprawić, że retro dziwak będzie bardziej atrakcyjną propozycją dla szerszej gamy entuzjastów gier – mimo że NES i oryginalne Kontrola obsługa LER jest możliwa tylko z dodatkowym sprzętem.

Dzięki Play-Asia za uprzejme dostarczanie konsoli retro freak używanej w tym przeglądzie.

How do you rate Cyber Gadget Retro Freak Review ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *