Ghostwire: Tokyo Review – Uderzające inspiracje folklorystyczne

Startseite » Ghostwire: Tokyo Review – Uderzające inspiracje folklorystyczne
29. marca 2024
10 minutes
82

By Jhonny Gamer

Przeciętne bojowe i męczące zajęcia powstrzymują Ghostwire: Specjalnie spektakularna, inna słowa atmosfera Tokio.

Od momentu przyjmowania Kontrola Akito, są wszędzie. Na przejściach dla pieszych i chodnikach. W szpitalu i stacjach metra. Małe, opuszczone stosy ubrań, które kiedyś sprawiły, że ktoś ciepły i suchy utrzymywał kogoś. Ale teraz leżą w tej samej pozycji, w której upadli, siedząc w niechlujnych kępach po ulicach i budynkach Shibuya, w pewnym sensie razem, ale także oddzielnie, jak niespokojni nieznajomi na przyjęciu.

Ghostwire: recenzja Tokyo

  • Wydawca: Bethesda Softworks
  • Deweloper: Tango GameWorks
  • Platforma: Rozegrane na PS5
  • Dostępność: 25 marca na PC i PS5

Dla wszystkich zabytków i dźwięków Ghostwire: Tokio – i zaufaj mi, jest ich dużo – to te zestawy ubrań najbardziej mnie dotknęły. Pomimo głównej historii, która najlepiej przyciąga twoje serce i w jakiś sposób cię połączyć – w jakikolwiek sposób – z Akito i jego psychicznym współlokatorem, pomimo całego jej sentymentu, nic w tej historii nie sprawiło, że poczułem się tak smutny, jak widok widokWszystkie te puste stroje.


Oto rozgrywka głęboka dla GhostWire: Tokio, aby dać ci wyobrażenie o rzeczach.

Zatem dla mojej znacznej frustracji Tango GameWorks rozpoczyna Ghostwire: Tokio z tak olśniewającym zarozumiałością, ale robi to bardzo mało z tym. Podobnie jak neon i kałuż, miejsca modlitwy i posągi jizo, większość tego, co napotykasz na pustych ulicach Shibuya, to tylko rekwizyty. Firanka. Chociaż od czasu do czasu znajdziesz notatkę, telefon lub mały pamiątkowy pamiątka w celu zidentyfikowania peelingów szpitalnych, garnituru lub munduru szkolnego obok nich, przez większość czasu nie. Przez większość czasu mieszkańcy Shibuya nie mają znaczenia.

Podejrzewam, że właśnie dlatego podobały mi się misje poboczne GhostWire. Choć dotyk nierównomierny i często recykling ten sam garść podstawowych mechaników – idź tutaj, zabij to, chwyć to, wróć – to było satysfakcjonujące przynajmniej umieszczenie historii, jeśli nie nazwa tego konkretnego stosu ubrań na ulicy na ulicy. Te misje – wraz z niekończącymi się, ale całkowicie satysfakcjonującymi pościgami w celu wyżywienia całej populacji opuszczonych kotów i psów miasta – były rozkoszą.Nie oznacza to jednak, że nie podobało mi się naprawdę oszałamiająca mieszanka miejskiej monotonii i nadprzyrodzonych spoków, ponieważ bardzo to zrobiłem, i jest to świadectwo dla programisty Tango GameWorks, które pomimo mojego rozczarowania niektórymi aspektami jego opowiadania i podstawowegoRozgrywka, byłem odpowiednio zainwestowany aż do samego końca.

Nie wiem, ile historii znasz (a jeśli masz nadzieję wejść bez uprzedniej wiedzy, tak jak ja, zrobię to, co w mojej mocy, aby powstrzymać), ale wystarczy powiedzieć, że grasz jako Akito, codziennieKoleś wcisnął się w całkowicie niewiarygodne życie, walcząc o uwolnienie miasta i ukochaną osobę z tyranicznych szponów nieuczciwego okultystycznego. A dzień, w którym mieszkańcy miasta zniknęli, był dniem, w którym został zaatakowany przez spektralnego autostopu, KK, przez który Akito może wchłonąć nieziemskie moce.Wiem, prawda? Jest to całkowicie dziwaczna, oburzająca historia, która nigdy nie kończy się w żaden satysfakcjonujący sposób, a jednak jest tak całkowicie spokojny z sobą – tak niezaprzeczalnie nad topą i na twarzy – że i tak chcesz grać, w każdym razie chcesz się grać. Jasne, istnieją plotole i wyolbrzymia wszystko, co może przy każdej okazji, ale te zestawy – prawdziwe oderwanie i fantastyczne;alarmy samochodowe i nadprzyrodzone skrzepy;nowoczesność przeciwko mistycyzmowi – tylko dodaj do swojego uroku.

Problem? To walka. To nie jest tak, że jest to złe, ale nie jest to szczególnie dobre, leżące w krainie przeciętności niczyich, w którym czasami wydaje się perfunctiono, a innym razem po prostu frustrujący. Kiedy podejmujesz wiele postaci swoich wrogów, potocznie znanych jako goście, nie walczysz nie pociskami, ale z magią, wykorzystując elementarne moce wiatru, wody i ognia. Ten ostatni, wiatr, to twoja szybka, codzienna broń, podczas gdy wyciągniesz swoje ograniczone rezerwy wody i magii płomienia, aby poradzić sobie z dużymi „.

I tak przy okazji, wygląda spektakularnie. Palce Akito latają płynnie, by zatrzasnąć Emerald Tornados lub gorące na czerwono kule ognia w pobliskich wrogach, ale to prawie jedyna rzecz, która jest płynna w walce Ghostwire. Twoi wrogowie wymachują szeroko, a Akito pobłogosławili sprawność reakcji artretycznego żółwia. Akceptuję, że możesz być lepszy ode mnie, ale podejrzewam, że przegapisz także więcej strzałów niż ty, a nawet wykorzystanie bezbłędnego wspomagania celów nie robi wystarczająco dużo, aby poprawić problem. Walka staje się lepsza, im więcej grasz, ale nigdy nie robi się dobrze, obawiam się.

Out i wokół Shibuya To nie jest zbyt niepokojące, ale w walkach z bossami może być nierówne, ponieważ palce są zasilane eterem i – z powodów, których nie rozumiem, losowe przedmioty migotały połysk.nadprzyrodzony olej, który po uderzeniu wybuchnie w odłamki eterowe. W związku z tym walki uliczne rzadko stają się problematyczne, ponieważ zwykle jest coś, co możesz rozbić w pobliżu, ale walki z bossami – znowu, w porządku, choć nietypowe – zdecydowanie można z tego powodu niepotrzebnie trudne. Jasne, możesz użyć talizmanów, aby pomóc przechylić równowagę na twoją korzyść, ale ponieważ nawet koło zabezpieczające broń jest pływane i ospałe, nauczyłem się też nie polegać na tych w czasach presji.

Istnieje również kilka przypadków, w których KK jest mocno odcięty od Akito, a są to bez wątpienia najbardziej żmudne sekwencje gry. Jedynym nie-magicznym narzędziem w naszym arsenale jest łuk, chociaż pomimo tego, co robi, równie dobrze możesz je porzucić i po prostu rzucić strzały w wrogów. Znalazłem Stealth Kill „Purges” i dobry staromodny ucieczka wykonał równie dobrą robotę.

Jednak sami goście? Są wspaniale przerażające i przerażająco chwalebne. Wyrastany bezpośrednio z japońskiego folkloru, horrorów i koszmarów dzieci, nabędziesz szczupłego klonu bez oczu;Cartwheeling i bezgłowe, uczennice;młody człowiek z wiedzą sztuki walki;i ohydna kobieta, która dmuchuje w ciebie śmiertelnie pocałuje, biorąc pod uwagę, że Akito nie może się toczyć, rzadko mógłbym uniknąć. Później weźmiesz się na kobietę nożyczkową – lub Kuchisake – i chociaż jej wariant pojawi się kilka razy, zanim Akito zakończy swoją przygodę, nadal jestem absolutnie przerażony ją.

Pomimo różnych metod ataku, twój rzadko odbiega od tego, czego się uczysz w pierwszych pięciu minutach gry. Strzelanie do strzelania, poczekaj, aż ich „rdzeń” zostanie odsłonięty – serc, zasadniczo – a następnie lasuj je magicznym biczem. Jeśli masz szczęście i nieprzerwanie, możesz je tam wysłać, a następnie. Jeśli nie jesteś, runda druga nastąpi, dopóki jeden z was nie umrze. Zwykle.

Jeśli nic więcej, nauczyłem się niewiele rzeczy ogrzewać moje serce tak samo, jak samotny shibuyian pooch telepatycznie, mówiąc: „Dzięki! Jesteś miły!„Kiedy dzielę garść karmy dla psów.

Oczywiście jest więcej: wiele, więcej, więcej. Podejrzewam, że niektórzy mogą zmęczyć niekończące się żądania gry, a następnie oczyścić, Torii Gates – cykliczne zadanie wyczyszczenia złą mgłę, która chmuruje ulice i bramy twoje postępy – i za każdym razem, gdy natknąłem się na rzadkie miejsce korupcji – aPinky -Black Goo, który rośnie w wąsach i blokuje twoją ścieżkę – musiałem sobie przypomnieć, co to było. Jedna z najbardziej nowatorskich mechaników w grze, foki ręczne, stało się tak żmudne (i czasami nie reagujące) przestałem je robić, z wdzięcznością poddając się przycisku „zostaw to KK”, który Tango tam umieściłdość tego.

Większość z nich jest wspomagana Spectral Vision, niebieski filtr, który schodzi nad widokiem Akito, aby pozwolić mu lepiej zobaczyć punkty dostępu, drabiny, eter, tengu – przerażające rzeczy ptaki, które skrzeczą na głowę, ale z powodów nie rozumiem, uprzejmie pozwól nam uprzejmie pozwól namZmagaj się pazurami – i być może wystarczająco przewidywalnie, jest to tak przydatne, że często będziesz zasłaniał oszałamiające neonowe zabytki Tokyo z tym ponurym filtrem.

Aby przyspieszyć wyrównanie, możesz wędrować po Shibuya, która podnosi zagubione dusze miasta z papierowym Katashiro, które można uwolnić uprzejmość wysoce kompleksowej usługi transmisji duchowej działającej z publicznych telefonów płatnych. Nigdy nie zabraknie ci przedmiotów zdrowotnych. Nigdy nie zabraknie Meiki, waluty miasta. Drzewo umiejętności jest niczym niezwykłym. Plusem, koty prowadzą teraz stragany i sklepy miasta – jeśli pień zrobił cięcie, nigdy ich nie spotkałem – i och, wspomniałem, że twój magiczny motocykl działa na pachnących olejkach Underworld olej?

okno.rodzic.Googletag = okno.rodzic.Googletag ||{cmd: []};okno.rodzic.Googletag.CMD.push (function () {okno.rodzic.Googletag.pubady ().SETARGEGING („APESTER”, „Załadowany”);});
const sendtopiWik = (Action, name) => {okno._PAQ = okno._PAQ ||[];okno._PAQ.push ([„Trackevent”, „ankieta”, akcja, nazwa,]);};
okno.addEventListener („Message”, event => {if (zdarzenie.dane.type === 'picked_answer’) {apesterevent = zdarzenie.dane;Proces.Track („apestersurveyresponse”, {odpowiedź: {id: apesterevent.dane.Odpowiedź, tekst: apesterevent.dane.OdpowiedźText}, interakcja: {id: apesterevent.dane.InteractionID}, slajd: {id: apesterevent.dane.slajd, tytuł: apesterevent.dane.slidetitle}})
sendtopiwik (`Apester: $ {apesterevent.dane.slidetitle} `,` $ {apesterevent.dane.slidetitle}: $ {apesterevent.dane.OdpowiedźText} `);}});
Aby zobaczyć tę treść, włącz celowanie w pliki cookie.
Zarządzaj ustawieniami plików cookie

Ale kiedy masz zamiar się poddać, Tango rzuca cudownie niepokojące sekwencje, które przypominają, dlaczego tu jesteś. Rozkoszny gulasz współczesnych tropów horrorów – pomyśl o Bloober Games, starym, starym Pt i tak, nawet zła wewnątrz, z wypaczającymi światami i upiornymi shenaniganami – są zmuszone do strachu i niepokoju, a przestraszyć i niepewne to dokładnie to, co robią. Każda z tych winiet była rzadka i mile widziana – jeśli jest zbyt krótka – uczta.

Jeśli szukasz nadprzyrodzonej gry, która w satysfakcji odpowiada na wszystkie twoje metafizyczne zapytania, Ghostwire: Tokio to nie jedyna, obawiam się. Ale choć frustruje mnie, że Tango nie wykorzystał swojego cudownego zarozumiałego, mogę powiedzieć, że – nudna walka na bok – odkrywanie Shibuya nigdy nie nudzi. Z jedną stopą w teraźniejszości i jedną bardzo pogrążoną w folklorowej przeszłości, Ghostwire: Tokio czuje się jednocześnie zarówno wyblakły, jak i świeżo. A jeśli nic więcej, nauczyłem się niewiele rzeczy ogrzewać moje serce tak samo, jak samotny puchat! Jesteś miły!„Kiedy dzielę garść karmy dla psów.

How do you rate Ghostwire: Tokyo Review – Uderzające inspiracje folklorystyczne ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *