Far Cry 6 Recenzja technologii: wygląda dobrze i działa dobrze – ale potrzebuje dodatkowego polskiego

Startseite » Far Cry 6 Recenzja technologii: wygląda dobrze i działa dobrze – ale potrzebuje dodatkowego polskiego
19. marca 2024
9 minutes
63

By Jhonny Gamer

Czcigodny silnik Dunia po raz kolejny powraca na szósty główny wpis w Far Cry franczyza – i istnieje pewne poczucie serii powracającej do korzeni. Po pierwsze, najnowszy otwarty świat przywołuje bardziej bujny, dżunglowy teren wcześniejszych gier, podczas gdy powrót technologii takich jak propagacja pożaru – jego pominięcie bardzo ubolewało Far Cry 5. Chociaż rozgrywka nie postępowała znacząco, istnieje szereg nowych funkcji graficznych, wraz z śledzeniem Raya na PC i skupieniem się na 60 klatkach na sekundę na najnowszej generacji konsol – ale także poczucie, że gra wymaga dalszego polskiego, aby dokonać polskiegoto wszystko, co może być.

Być może jest to ostatnie stanowisko silnika Dunia, ale nie ma wątpliwości Far Cry 6 to wciąż przystojna gra, a niektóre nowe dodatki do silnika są uderzające. Na przykład niebo jest znacznie bardziej imponujące niż poprzednie gry dzięki włączeniu systemu renderowania chmury objętościowej promieniowej. Podobne technologie zostały zaobserwowane w Horizon Zero Dawn i Microsoft Flight Simulator, żeby wymienić tylko dwa, ale chmury wyglądają dobrze Far Cry 6, szczególnie w tym, jak oddziałują z oświetleniem, szczególnie podczas zachodu słońca. Istnieją jednak ograniczenia, a ich niska rozdzielczość rozpadła się na hałas z szybkim ruchem przy 60 fps.

Mniej dramatyczne, ale wciąż imponujące jest deformacja wody, najlepiej podkreślona, gdy morska przyroda oddziałuje z powierzchnią – ale jednym z elementów gry, na którą naprawdę czekałem. Niestety, jest to tylko PC, ale niezależnie od tego, są tutaj dwa kluczowe efekty: cienie i odbicia. To, ile dodają do prezentacji, zależy od efektu. Szczerze mówiąc, cienie Ray Trained są nieco znakiem zapytania w ich skuteczności, ponieważ przede wszystkim mają zastosowanie tylko do cieni słonecznych – więc wszystkie cienie wewnętrzne i sztuczne są standardowymi mapami cieniowymi. Również cienie rzucane przez roślinność lub przezroczystości maskowane przez alfa są również tylko mapami cieni zmieszanych z odpowiednikami RT. Kolejnym negatywnym aspektem jest fakt, że RT Shadows – wraz z dużą ilością rurociągów końcowych – działają w rozdzielczości ćwierć. Cienia RT jest ogólnie wzmocnieniem netto, ale implementacja może być znacznie lepsza, a efekt jest ogólnie zbyt ograniczony.


Far Cry 6 – Digital Foundry Tech recenzja w formularzu wideo.

Ray prześledzone refleksje radzą sobie lepiej, oferując dobrą aktualizację w stosunku do standardowych refleksji przestrzeni ekranowej, zwiększając realizm powierzchni – szczególnie w retro samochodach w grze. Zanurzenie jest dodawane, zwłaszcza że model gracza jest widoczny w tych refleksjach. Jednak znowu jest to, że wdrożenie nie jest tak solidne, jak mogłoby być. Odbicia nie dotyczą powierzchni wody, takich jak ocean, strumienie i stawy, które nadal używają SSR. Odbicia RT nie dotyczą również przezroczystej powierzchni, takich jak szkło, co prowadzi do nieciągłości wizualnych (nadwozia samochodów RT Refleksje RT, przedsionki nie). I znowu patrzymy na efekty rozdzielczości ćwierć, co prowadzi do efektu „dużego piksela” i z tego powodu dużo aliasingu. Inne uchwyty obejmują częściowe uproszczenie świata w refleksjach i sparowanie materialnej wierności.

Ray prześledzone efekty mają prosty przełącznik włączania/wyłączania, gdy dolną linią jest to, że gra płacze do trybów wyższej jakości do gry w przyszłości, lub po prostu zapewnić użytkownikowi większy wybór. To powiedziawszy, efekty rozdzielczości kwartału nie ograniczają się tylko do RT. Efekty cząstek, cienie w przestrzeni ekranu, rozmycie ruchu i głębokość pola działają, wyglądają jak rozdzielczość ćwiartka – co stanowi więcej problemów, im dalej przechodzisz łańcuch rozdzielczości (seria S może wyglądać z tego powodu szorstka) – i nie ma żadnej jakościUstawienia na PC, aby złagodzić ten problem. W połączeniu z rozmyciem czasowego przeciwdziałania postępowaniem, problem jest dalej powiększany.

Jak więc gra w konsole? Seria S wydaje się spędzać większość czasu w zakresie 1080p-1224p i chociaż otrzymujesz 60 klatek na sekundę, prezentacja nie jest niezwykle atrakcyjna. Ogólne rozmycie w prezentacji oznacza, że wbijanie pikseli liczy się na PS5 i Series X jest trudne, ale PlayStation 5 renderuje w zakresie od 1728P do 1872p, podczas gdy flagowiec Microsoft ma okno o wyższej rozdzielczości, najwyraźniej w zakresie 1872p do pełnego zakresu 2160 pensów. Rzeczywiste implikacje tego jest po prostu to, że otrzymujesz chrupiący obraz na wysokiej klasy konsoli Xbox.


Xbox Series s

PlayStation 5

Xbox Series X

PC
Główną wizualną różnicą między konsolami jest poziom ostrości z powodu rozdzielczości dynamicznej.

Odbicia DXR wyłączone

Refleksje DXR na
Ray prześledzone refleksje na PC oferują zalety wizualne, ale mają wiele kompromisów jakości.

Średni

PlayStation 5

Xbox Series X

Wysoki

Ultra
Konsole zwykle używają wysokiego ustawienia, jak można znaleźć na PC dla wielu wizualizacji, takich jak mgła objętościowa.

Xbox Series s

PlayStation 5

Xbox Series X

PC
Ze względu na szereg efektów rozdzielczości ćwierć rozdzielczości i TAA wszystkie wersje gry mają miękki wygląd.

Uruchom narzędzie porównawcze

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Oprócz rozdzielczości, ustawienia jakości funkcji wizualnych są bardzo bliskie dopasowanie dwóch konsol i wygląda na to, że Ubisoft stworzył inteligentne transakcje w obniżaniu określonych efektów, jednocześnie dostarczając coś, co wygląda na wysokiej klasy wrażenia z komputera. Volumetrics, Fitrowanie tekstury, jakość wody i cienia są równoważne PC na wysokich ustawieniach, podczas gdy jakość geometrii wydaje. Chociaż poziom jakości geometrii PS5 wydaje się być bardzo nieco wyższy niż seria X.

Jeśli chodzi o ustawienia zoptymalizowane na PC, zalecam użycie ustawień równoważnych konsoli i wprowadzenie kilku dalszych zmian. Zdecydowałbym się na wysokie ustawienie szczegółów środowiskowych, które obniża zakres sztucznych świateł w świecie gry, a także za pomocą ustawienia terenu, co minimalnie zmniejsza odległość odkształcenia terenu wyższego szczegółów. Zaskoczyło mnie to, że ustawienie jakości drogi od Far Cry 5 zniknął, co oznacza, że poziomy szczegółowości filtrowania tekstury są bardzo niskie, a nawet GPU Kontrola Ulepszenia panelowe mogą zwrócić wyższy poziom jakości. Kolejnym problemem ze zoptymalizowanymi ustawieniami na PC jest to, że skalowanie rozdzielczości dynamicznej nie działa tak, jak powinno – i jest to kluczowa technologia osiągnięcia gładkiego stopnia ramek. Wchodzę w to bardziej szczegółowo w filmie, w którym czasami wydaje się, że pomaga w poprawie wskaźników klatek, ale w innych scenariuszach może faktycznie zmniejszyć wydajność.

Podczas gdy konsole działają głównie na 60 klatek na sekundę, są też pewne problemy. Po pierwsze, w wersjach konsoli jest jąkanie kamery, co oznacza, że gdy wydajność jest spójna, Kontrola LER Ruch nie wygląda gładko podczas przesuwania. To nie jest problem na PC. Poza tym wszystkie konsole działają w większości 60 klatek na sekundę – z wyjątkiem wysoce dynamicznych scen, w których kamera szybko się obraca lub coś graficznie drogiego uderza nagle, ale ogólnie nie jest to wielka sprawa. Jednak jąkanie Traversal zawsze było problemem na PC – z pewnością z Far Cry 4 dalej – i wciąż jest tutaj, a teraz rozciąga. Jest to również problem na PC, rozwiązany tylko przez odrzucenie ustawień do minimum i rzucając dużą moc na problem – co nie jest idealne.


Zarówno PS5, jak i Series X cierpią na problemy z ukazaniem ekranu, zwłaszcza gdy pojawiają.
Ustawienia równoważne konsoli
Zoptymalizowane ustawienia
Cienie

Filtrowanie tekstur

Mgła wolumetryczna

Jakość wody

Jakość terenu

Szczegóły środowiska

Geometria/roślinność

Rozdzielczość dynamiczna

Wysoki Wysoki
Wysoki Wysoki
Wysoki Wysoki
Średni wzrost Wysoki
Ultra Wysoki
Ultra Wysoki
Średni wzrost Wysoki
60 (to działa!) 60 (jeśli to działa!)

Znalazłem kolejny problem z wersją PC i wiąże się z wykorzystaniem VRAM podczas korzystania z opcjonalnego pakietu tekstury HD. Zgodnie z materiałami zwolnionymi, 11 GB pamięci wideo jest wymagane dla tych tekstur w 4K podczas korzystania z Ray Training, co okazało się w ogóle problemu dla 16 GB Radeon Rx 6800 XT. Oczywiście konkurencyjny RTX 3080 ma problemy, ponieważ jest to karta 10 GB – ale nie jest tak prosta, jak się wydaje. Wykorzystanie VRAM tutaj nigdy nie przekracza 8.6 GB, co oznacza, że pełne 10 GB pamięci nie jest używane. W innych scenariuszach odkryłem, że RTX 3080 przeznaczy tylko 7.9 GB pamięci i tekstur HD nigdy nie załadowano. To nie wygląda na mnie dobrze.

Mój ostatni problem dotyczy przerywników filmowych w grze, które najwyraźniej działają na 30 klatek na sekundę, podczas gdy reszta gry działa na 60 fps. To nie jest idealne, ale nie jest to pierwsza gra i nie będzie to ostatnia. Jednak to, co sprawia, że jest to jeszcze bardziej wstrząsające, jest to, że cząstki i inne efekty mogą nadal działać z odblokowanymi aktualizacjami, podczas gdy usterka ramek animacji może również pokazywać roztrzęsiające artefakty. W rezultacie prezentacja gry cierpi.

W podsumowaniu, Far Cry 6 to dobrze wyglądająca gra i podoba mi się wiele ulepszeń wizualnych, ale mniej cieszę się z innych aspektów gry. Śledzenie Dunii Traversal jest obecne na wszystkich testowanych platformach, i chociaż uwielbiam widzieć efekty RT dodane do nowych gier, jestem rozczarowany dziwnie ograniczonymi implementacjami i zablokowanymi niskimi rozdzielczymi rozdzielczością, którą wdrożył tutaj Ubisoft. Ponadto rozumiem, dlaczego efekty post -procesowe mogą działać w niższej rozdzielczości – ale chciałbym widzieć opcje przywrócenia ich do pełnej rozdzielczości na PC, i być może dodanie tego wszystkiego plus RT toTryb jakości konsoli 30 klatek na sekundę. Jest wiele do polubienia Far Cry 6 i być może nacisk w tym przeglądzie technologii pochodziło na obszary, które się nie udaje, ale ostatecznie trudno jest uniknąć poczucia, że kilka kolejnych warstw polskiego mogło mieć duży wpływ na to wydanie.

How do you rate Far Cry 6 Recenzja technologii: wygląda dobrze i działa dobrze – ale potrzebuje dodatkowego polskiego ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *