Hyper Light Drifter Review

Startseite » Hyper Light Drifter Review
8. maja 2024
9 minutes
50

By Jhonny Gamer

Eurogamer.net - Zalecana odznaka

Slash-a-up Heart Machine jest kara i precyzyjna-i niesamowicie piękna.

Uwaga redaktora: Hyper Light Drifter pojawia się dziś na Xbox One i PS4, wraz z dodanym trybem kooperacji dwóch graczy od czasu wydania gry na PC. Aby zaznaczyć okazję, opublikujemy naszą oryginalną recenzję, która po raz pierwszy rozpoczęła się w maju.

W bibliotece na szczycie świata znalazłem kilka chwil pokoju. Podróż w górę była trudna, minęła mroźne wierzby i nad starożytnymi schodami z upadku. Wrony zaatakowane – ogromne rzeczy w szatach, zdolne do gwałtownej magii. Wilki wysłały rozpraszanie jeleni. A potem znalazłem tutaj: do wiary po rzędu dokumentów, rozproszone papiery na podłodze, półki skrzypiące i popierane. Światło słoneczne pochylone przez rozbite krokwi. Cisza, z wyjątkiem odległego wiatru. Znałem teraz ukłon w stronę tajnych obszarów i wszystko je wszystkie wyrzuciłem: pakiety zdrowia w zamkniętej czytelni, w której szkielet siedział przy biurku, pieniądze na łyżce skały z widokiem na niekończącą się kroplę i różowy horyzont. Do przodu było więcej tego, co zostawiłem. Więcej spotkań. Bardziej bez tchu. I zbliżał się szef. Ale na razie – tylko przez minutę lub dwie – to ja, wiatr i starożytne półki na książki. Chwila, aby po prostu cieszyć się pięknem hiper światła Driftera bez towarzyszących rzezi.

Jedną z mocnych stron tej gry jest to, że prawie nic nie wyjaśnia. Wskazuje podstawową narrację – grasz nieznajomego w zrujnowanej ziemi, szukając gruzu cywilizacji długotrwałej w celu leczenia na zarazy, która cię dotknęła – ale nie wypełnia się to szczególnie chętnie. Krajobrazy, wypełnione lasami więziennymi, górzystymi archiwami i podziemnymi fabrykami robotów, wszystkie wskazują na bogate głębiny, aeony, w których natura i technologia przekręciły się razem, a niewiele z tego niewiele jest narażone na gracza. W ciągu pierwszych kilku minut musisz nauczyć się identyfikować pakiety zdrowia rozrzucone po tym miejscu, aw pierwszych godzinach musisz dowiedzieć się, jak gra zajmuje się pieniędzmi potrzebnymi do aktualizacji. Jedyną rzeczą Hyper Light Drifter jest szybkie, aby całkowicie jasne, jest to, że nie jest to gra, którą początkowo sugeruje marzycielska, delikatna sztuka. To nie jest delikatne Zelda ubrany w Topshop Cyans i Hot Pins, miejsce, w którym lochy ulegają cichemu intelektowi, tak jak ostry punkt miecza. W rzeczywistości jest to nieustępliwa bitwa, szlifowanie i wymagająca. To gra o walce i przygodie, która nie handluje radością tak bardzo, jak ulga.


Pieniądze mogą być rzadkie, więc zawsze są warte polowania na tajne obszary.

I na początku jest to przytłaczające. Mapa Hyper Light Drifter jest podzielona na cztery sekcje, z małą nub sklepów modernizacyjnych w samym środku. Twoim zadaniem jest zaryzykowanie na północ, wschód, południe i zachód i pokonać żyjące tam stworzenia – waham się zastosować słowo „zło”, ponieważ pod koniec gry nie byłem do końca pewien, czy jestem dokładnie nastrona aniołów. Jest pewna swoboda w porządku, w którym bierzesz rzeczy. Hyper Light Drifter to misterna bestia geograficznie, ale najlepiej nie myśleć o grze jako zbudowanej około czterech lochów. Zamiast tego każdy obszar zadaje ci wyciąganie bossa i śledzenie czterech oddzielnych terminali, z których wszystkie czają się we własnych mini-dungeonach, często pod ziemi. Nawigacja jest wczesną przeszkodą, ponieważ oferowane mapy naprawdę podkreślają bardzo podstawowy obszar, w którym się znajdujesz: Następnie musisz wypracować, jak piasty pasują do szpilek. Zaletą tego jest to, że zawsze czułem się przyjemnie zagubiony i musiałem robić notatki, gdy podróżowałem, abym wiedział, żeby wrócić i usunąć luźne końce. Nie mogłem żyć na ekranie mapy;Musiałem zwrócić uwagę na samo terytorium. Minusem jest to, że Hyper Light Drifter ma bardzo instancji: jego oddzielne obszary są połączone, ale nigdy nie czują się, jakby bezproblemowo zamykają się w sposób lordran, a nawet hyrule.

W każdym razie nawigacja jest najmniejszym z twoich problemów. Hyper Light Drifter jest dość dziwny, jeśli chodzi o walkę, a raczej zajmuje kilka godzin, aby jego podejście do kliknięcia. Narzędzia do Twojej dyspozycji są elegancko powiązane. Slashes miecze ładują szczeliny amunicyjne za broń palną, z których w końcu będziesz mieć garść, pokrywając wszystko, od pistoletów i snajperów po jedną z najlepszych strzelb w ostatnich latach. Istnieje również deszcz, który wyciąga cię z kłopotów lub pozwala na przekroczenie luk między półkami, ale nie zapewnia immunitetu. W sklepie z aktualizacjami możesz udekorować go, aby odchylić przychodzące pociski – a także możesz ją rozbić, całą swoją broń i ruchy na kilka dodatkowych sposobów – i możesz kupić granaty do lobu, chociaż są one z długim ładowaniem. Naładuj, hakowanie i cięcie, aby umożliwić obezwładnioną broń palną, wycofać się z niebezpieczeństwa, aby zachować ograniczony pasek zdrowia: elementy te sugerują grę zbudowaną wokół precyzji, a jednak przez kilka godzin gra wydaje się rzucić w ciebie zbory wrogów na niechlujnych globach,Wrogowie rozszerzający się z dealerami w zwarciu, zamknięte w ciasnych przestrzeniach, które wydają się kaleczyć wszelkie instynkty w kierunku teatralnych.

Innymi słowy, musisz nauczyć się podejść do rzeczy, a wiele z tego, o czym się uczysz. Jednym z niewielu aktów życzliwości Driftera Hyper Light jest to, że oszczędza on przy wejściu do każdego pokoju, więc możesz eksperymentować w każdym spotkaniu, po pierwszeW wybuchu strzelby uratowałeś. Poza tym się tego uczysz, Styl Dark Souls, uzdrowienie zajmuje kilka kluczowych sekund, podczas których jesteś niebezpiecznie odsłonięty. Dowiadujesz się, że każde przeciąganie kombinacji miecza porusza cię do przodu o kilka kroków. A kiedy znasz te rzeczy i jak z nimi pracować, chaos bitwy każdego pokoju wydaje się nieco rozpraszać.


Jeśli walczysz, kup atak ataku jak najszybciej.

Łatwo byłoby powiedzieć, że dryfter Hyper Light spada Zatem puzzle Zelda na korzyść walki, ale prawda jest taka, że walka często jest zagadką. Typy wroga są stosunkowo ograniczone, ale w trakcie gry dowiesz się, że każdy wymaga własnego podejścia. Roboty, które znikają z ziemi i lubią się po ciebie w paczkach, najlepiej poradzić sobie w jednym ciosie ze strzelby zbliżonej. Rzutki Shuriken najlepiej wyjąć przed walką z normalnymi chrząkkami i wchodzą w trzy trzy grupy, z których jeden jest często ukryty. Wilki biegną dla ciebie i można je uderzyć odpowiednim momentem;co najmniej jeden z ptaków jest ukierunkowany tylko wtedy.

Dodaj szefowie: cztery standardy – wszystkie, przyznaję, przyniosły dla mnie postępowanie, gdy po raz pierwszy się spotkało – i kilka kolejnych w ostatnim akcie jako rodzaj mini -rush. Szefowie wymagają cierpliwości i dbałości o szczegóły: jesteś proszony o wykorzystanie drobnych luk w ich wzorach. Ale są ostatecznie uczciwe. Po prostu naprawdę trudne. Poczucie uniesienia, gdy się pozbędziesz, jest rozkoszą, a gra wie o tym: twój enigmatyczny mały bohater nagle kwitnie i plonuje miecz w ziemi. Zadanie wykonane.

Czasami wszystko śpiewa. Są chwile, w których czujesz, że projektanci naprawdę poradzą sobie z ograniczeniami, które sprawiają, że hiper światło drifter działają – chwile, w których przesuwasz się między zmieniającymi się łatami osłony, pochyleniem ognia z powolnych wieżyczek i wybieraniem złych w optymalnej kolejności. Podobnie są chwile, kiedy projektanci po prostu nie wiedzą, kiedy się złagodzić. Jedna sekcja z udziałem – o Boże – ruchome bloki młotków, labirynt, ciemność, ślepe zaułki i pająki, to proste nadużycie. To nie jest zabawne, przenosi cię daleko od ostatniego rzutów obronnych i wymaga skoków wiary, z których niektóre są karane natychmiastową śmiercią.


Nauka interpretacji mapy jest kluczową umiejętnością. Tradycyjne łamigłówki często obejmują sztuczki perspektywiczne.

Mimo to jest tu wiele, od walki z krystalicznymi psami w szkarłatnym lesie po pędzące od złamanych filarów w spokojnym zalanym kompleksie świątynnym. W Hyper Light Drifter nie jest wiele, w rzeczywistości nie wydaje się, że może pochodzić od króla szkarłatnego, a to wszystko jest dostarczane przez wykwintną i sugestywną sztukę pikseli: elastyczny styl, który możeUżyj kruchej melancholijnej domowi leśnej łodygi do zbłąkania jelenia i starej fabryki wypełnionej rdzewionymi przenośnymi pasami i zdemontowanymi maszynami – styl sztuki, który wydaje się nie widzieć między nimi, naprawdę, pełniące oba z atmosferą starożytnej tajemnicy. Tymczasem ścieżka dźwiękowa Disasterpeace jest typową rozkoszą, kształtującą spójną między Vangelis i Badalamenti, a czasem chętnie przekazuje groźne rumble dla serwerów.

Atmosfera, które tworzą te elementy, jest tak odurzające, że możesz zakończyć swoje pierwsze odczucia, jak się nieco zmienione. Na pewno nie wyzwaniem lub precyzja, ale faktem, że świat tak pięknie szczegółowy jak ten – świat, w którym biurka są ułożone w bałaganie, a monolity są rozproszone ze starożytnymi runami i porcjami terminalnymi – jest tak niechętny, aby ci pozwolićzbliżać się. W głównym obrocie mojej pierwszej kampanii niesamowite środowiska zaczęły się wydawać zwykłym tłem, ponieważ rozmiar celów i skupiam się na tym, aby zabić tak ekonomicznie, jak to możliwe. To wszystko, w skrócie: nie chciałem zbliżyć się do świata tak pozornie bogatego jak ten z ekonomią na czele mojego umysłu.

Jednak tęskniłem tak samo, jak widziałem,. To moje uczucie, gdy teraz unosę się nad nowym trybem gry Plus w menu. Tyle łupów, które zostawiłem, kilka broni, których nie udało mi się wyśledzić, kilka monolitów, których nie mogłem aktywować, zamiatanie drzwi, których przyrostowe klucze nigdy nie zacząłem zbierać. Podejrzewam, że tam jest co najmniej jeszcze jedno zakończenie. A potem są puste podpowiedzi: obszary, których cel nie mogłem pojąć, pokoje, do których nie mogłem znaleźć punktu wejścia.

Pewnego dnia wrócę do tego krajobrazu: Choć może być karanie, Hyper Light Drifter jest rozkoszą znacznie częściej niż hasło.

How do you rate Hyper Light Drifter Review ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *