Microsoft Flight Simulator Tech Recenzja: genialny port do Xbox Series X/S

Startseite » Microsoft Flight Simulator Tech Recenzja: genialny port do Xbox Series X/S
5. czerwca 2024
8 minutes
14

By Jhonny Gamer

Microsoft Flight Simulator w końcu przybył na konsole Xbox Series X i Series S – i jest po prostu wspaniały. Lubimy rozmawiać o „doświadczeniach nowej generacji” w Digital Foundry i to jest tam z najlepszymi. W rzeczywistości pod wieloma względami jest po prostu w swojej własnej klasie. Kiedy uruchomiono na PC, opisaliśmy to jako nowy Crysis Pod względem sposobu, w jaki jest w stanie przesunąć sprzęt do limitu, więc pomyślne wykonanie portu konsoli nigdy nie będzie łatwe, bez względu na to, jak zdolna jest konsola. Tak, istnieją pewne wady, ale na wynos jest to, że seria X zapewnia wizualne wrażenia z komputerem w najlepszym wydaniu, podczas gdy seria S – choć kompromisowa – jest wrażenie, że jest to, że jest to 299 $//£249 konsoli z uciążliwymi ograniczeniami pamięci.

Ale to wszystko. Microsoft Flight Simulator dosłownie zapewnia dostęp do całego świata dzięki unikalnym systemom generowania światów, poparte strumieniowaniem z chmury. Deweloper Asobo Studio dostarcza niesamowitą wizualizację na wielu frontach: Renderowanie terenu jest pierwszą klasą, sama gęstość z peklomów miasto. W przeszłości rozmawialiśmy o tym, jak trudna ta gra ma działać – w rzeczywistości osadziliśmy film biblioteczny na stronie z premiery RTX 3080, pokazując, że nawet jeden z najpotężniejszych GPU na świecie możeDostarczaj 4K60, nawet z naszym starannie mieszanym zakresem zoptymalizowanych ustawień.


John Linneman i Alex Battaglia Digital Foundry dzielą się swoimi przemyśleniami na temat wersji Xbox Microsoft Flight Simulator.

Xbox Series X? Z pewnością pod względem ogólnego poziomu szczegółowości, jest porównywalny z komputerem działającym w Ultra Ustawienia. Jeśli chodzi o to, jak się to osiągnie, Asobo Studio wykonuje wiele rozsądnych szczytów i tucks. Microsoft Flight Simulator nie jest doświadczeniem zręcznościowym, więc ograniczenie stawki ramek do 30 klatek na sekundę w swojej standardowej prezentacji ma sens. Wyrównuje obciążenie CPU i GPU, umożliwiając ASOBO zapewnienie najwyższej klasy wrażeń wizualnych. Wyjście wynosi 4k, ale jak obecnie jest standardem wymagających gier, stosuje się rekonstrukcję czasową: ramki są natywnie renderowane przy 1440p, z danymi z poprzednich ram, które wstrzyknięto w celu zwiększenia poziomu szczegółów. Efekt jest naprawdę narażony na szybkie poruszające się obiekty w pobliżu aparatu, ale to nie zdarza się tak wiele w symulatorze lotu. W ruchu mogą jednak pojawiać się artefakty, szczególnie na twardych krawędziach na samolotach w View Camera Camera. Ogólnie rzecz biorąc, główny spektakl jest tam i jest piękny.

Seria S jest intrygująca, ponieważ symulator lotu jest bestią na PC, więc koncepcja jest uruchomiona i dobrze wygląda na czterech procesor graficznych Teraflop w połączeniu z tylko 8 GB dostępnej pamięci to ekstremalne wyzwanie. Rozdzielczość jest zatem przecięta na 1080p, bez żadnej rekonstrukcji. Jest rodzima 1080p, z interfejsem 1080p, ale podobnie jak seria X, nie ma znaku skalowania rozdzielczości dynamicznej. Istnieje jednak poczucie, że seria S jest zagrożona pod innymi względami poza liczbą pikseli, a poziom szczegółowości jest ofiarą główną – odległość losowania jest ciągnięta (na moje oko, bardziej równoważne średniego ustawienia PC) i chociaż teren zazwyczaj wygląda dobrze, to miasta najbardziej cierpią. Nie tylko jest sparowana odległość losowania, bliższe szczegóły wydaje się pokazywać modele niższych wierności. Nadal wygląda dobrze, oceniany po swoich własnych warunkach, ale najwyraźniej potrzebna była tu ciężka praca, aby to zadziałało.


Xbox Series s

Xbox Series X

PC Ultra/4K Taau (1512p)

PC Ultra/4K Taau (Native)
Xbox Series X działa wewnętrznie na 1440p i ma poziom ustawień szczegółowych wizualnie podobnych do Ultra PC.

Xbox Series s

Xbox Series X
Xbox Series S działa wewnętrznie 1080p, a także wyjściowe przy 1080p.

Xbox Series s

Xbox Series X
Xbox Series S zmniejsza poziom szczegółowości budynków, liści, terenu i świateł w odległości.

Xbox Series s

Xbox Series X
Xbox Series S utrzymuje wysokiej jakości chmury podobne do serii Xbox Series X.

Uruchom narzędzie porównawcze

Włącz JavaScript, aby korzystać z naszych narzędzi porównawczych.

Istnieje zatem interesująca równowaga między konsolami szeregowymi: X pochyla się w odbudowę obrazu kosztem rozdzielczości podstawowej, uwalniając zasoby GPU, aby podwoić szczegóły. W przypadku serii S detale jest odrzucone (być może konieczne mając na uwadze ograniczenia pamięci), ale wygląda jak pełna prezentacja 1080p. Moim zdaniem Asobo dokonał mądrych wyborów, aby uzyskać najlepsze wrażenia z symulatora lotu z każdej z maszyn – ale prowadzi to do interesującej różnicy, która faktycznie sprzyja młodszemu Xboxowi. Mówiąc prosto, symulator lotu działa płynniej na Xbox Series S.

Tak, 30 klatek na sekundę jest celem i dla większości doświadczeń działa dobrze na obu maszynach. Jednak wymagania dotyczące systemu przesyłania strumieniowego naprawdę stają się widoczne na Xbox Series X – pchanie tego poziomu szczegółowości przez system stawia dodatkowe wymagania na procesorze i przechowywaniu (oba są bardzo podobne w obu konsolach serii). To, co przekłada się na zaczepy i jąka się na Xbox Series X, gdy wchodzisz do gęstszych obszarów, zwłaszcza patyki miejskie. W podobnych testach Xbox Series S – Streaming mniej szczegółów, pamiętaj – leci w ograniczonym 30 klatkach na sekundę. Zauważyłem także spadki wydajności w innych obszarach w serii X, gdzie S jest w porządku: na przykład w kokpicie Boeing 787 Dreamliner. Wydajność jest w porządku dla rozległej gry, ale S jest niezaprzeczalnie płynniejszy.


Symulator lotu jest naprawdę wymagający na PC, dzięki czemu porty Xbox jest jeszcze bardziej imponujące. Oto nasza starsza relacja pokazująca, jak gra rzuca wyzwanie RTX 2080 TI, a nawet RTX 3080 – W zoptymalizowanych ustawieniach, nie mniej.

Jest jednak dodatkowa zmarszczka. Podobne do niewinności opowieści o plagi, Istnieje odblokowany tryb wydajności zaprojektowany dla ekranów 120 Hz z obsługą VRR. Przynajmniej na papierze usunięcie czapki ramy powoduje ogromną poprawę do wydajności, z serią S i serii X rutynowo uderzającymi w 90 klatek na sekundę, a nawet krótko flirtując z 120 fps-weryfikowane przez monitorowanie odświeżania w czasie rzeczywistym w telewizji LG CX OLED (Jest omówiony w filmie powyżej i jest więcej B-rzucaj się za pośrednictwem Program cyfrowy program zwolenników odlewni). Ramka jest jednak bardzo zmienna, wszystko, od 50 fps do 120 klatek na sekundę, i chociaż poprawa jest jasna, służy również, aby problemy z jąkaniem w serii X jest bardziej zauważalne (seria S jest ogólnie bardziej spójna). [[[AKTUALIZACJA: W oparciu o raporty, które otrzymujemy, plus nasze własne testy na ekwiwalentach konsoli na PC z RTX 3090, prawdopodobne jest, że pewna forma efektu kompensacji o niskiej stopie ramki jest wypaczeniem odczytów częstotliwości z LG i faktycznie działa o połowiezgłaszane częstotliwości]. Zdecydowanie warto spróbować, jeśli masz środki.

Krytyka? Microsoft Flight Simulator to gra na komputerze PC, a jest to port PC bez tego rodzaju usprawnionego interfejsu, który możesz chcieć z gry konsolowej. To zaczyna się od początkowego dwuminutowego obciążenia (tak, dwie minuty w systemie nowej generacji) i szybko następuje raczej niezgrabny, niezintujący interfejs oczywiście zaprojektowany do nawigacji myszy. Nawet po pobraniu około 100 GB, tak naprawdę nie skończyłeś: odwiedź rynek, przejdź do obszaru „bezpłatnego”, a są różne dodatkowe paczki, które powinieneś zdobyć. Z jednej strony to dużo dodatkowego pobierania, ale z drugiej, przynajmniej masz pewną elastyczność w przypadku śladu przechowywania gry. Ładowanie jest z pewnością bólem, ale na szczęście jest ono łagodzone przez szybkie CV, co jest nieocenione w tym tytule, omijając początkowe obciążenie i wpadając z powrotem do lotu.

Być może ironiczne jest to, że nasza jedyna krytyka gry pochodzi z faktu, że zasadniczo jest to port na PC – i trudno jest być zbyt rozczarowanym tym mnóstwem, że gramy w grę na PC od ponad roku iRozumiemy więc, w jaki sposób opodatkowanie i trudne jest dobrze działać. Dla przypomnienia, wszystkie zanurzenie wydajności odnotowaliśmy w serii X – aż do numeru kokpitu Dreamliner 787 – są również obecne w wersji gry na PC, dlatego znaleźliśmy je w pierwszej kolejności w grze w tej grzeogromny rozmiar! Biorąc to pod uwagę, gra na PC została również ulepszona dzięki bardzo potrzebnym optymalizacji procesora, które sugerują prezentacje ASOBO, będą transformujące. Będziemy to kontynuować – i dzielić się więcej w wersjach konsoli symulatora lotu – wkrótce.

How do you rate Microsoft Flight Simulator Tech Recenzja: genialny port do Xbox Series X/S ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *