Might and Magic: Duel of Champions Review

Startseite » Might and Magic: Duel of Champions Review
10. czerwca 2024
8 minutes
11

By Jhonny Gamer

Dla tych, którzy są nowi, wskazówka jest w tytule: Chodzi o pojedynki mistrzów z odrobiną mocy i magii, Inninit? Pojedynek mistrzów pochodzi z piętrowej linii potęgi & Oparte na Magii Kolektalne gry karciane (CCG), a wśród wielu zmian jest definiują.

Niektóre gatunki pasują do modelu swobodnego do gry, jak rękawica, a CCGS jest jednym-nie tylko dlatego, że ich fizyczni poprzednicy polegali na „mikro-transakcjach” w postaci pakietów przypominających. Ubisoft ma również wcześniejszą formę w tym obszarze, z wzniosłym Assassin’s Creed Wspomnienia pokazujące, że wojska wuja Yvesa mają dobry obciążenie równowagi między nagrodą a prawdziwą gotówką.

Model pojedynku Mistrzów działa w ten sposób: dostajesz grę i wybór jednej talii za darmo, po czym zdobywasz walutę, grając. Jak wydaje się, że obecnie jest modna, gra dzieli swoją walutę na dwie pule o różnej rzadkości (złoto i pieczęcie), i oba mogą być używane w sklepie do kupowania pakietów przypominających, pełnych pokładów lub dużych skrzynek rozszerzeń. Zarobiłem około 1400 fok po 12 godzinach gry, wystarczająco, aby kupić pudełko ekspansji „Void Rising” i kilka dodatkowych opakowań – lub innymi słowy, ciężarówka z kart.

Jednak pojedynek mistrzów ma jeden obszar średniej: ustawione talie są traktowane jako samodzielne byty. Nie możesz używać żadnej z kart z posiadanych talii podczas tworzenia niestandardowego pokładu, tylko karty z paczek. To nie jest ogromny problem, ale nieco zmniejsza twój entuzjazm do zakupu jednego lub drugiego. Czy konieczne jest umieszczenie gotówki? Cóż, tak i nie. Możliwe jest zmielanie wielu rzeczy, ale zauważalne jest wzrost po niewielkim wtrysku gotówki – żałuję, że nie podzielili sklepu na tak wiele paczek.


Ta pyskata dama to całkiem niesamowita karta, ale trochę późno na mojej imprezie. Podobnie jak w przypadku większości innych kolekcjonerskich gier karcianych, nieparzysty mecz jest całkowicie jednostronny romans dzięki szczęściu losowania.

Prawdziwe pytanie brzmi oczywiście, czy pojedynek mistrzów jest dobry. To jest naprawdę bardzo dobre, elegancko wytwarzany wariant na temat standardów CCG, który ma wiele własnych pomysłów, ale także wyczerpuje kilka dobrych z konkurencji. Bitwy są jeden na jednego na lustrzanej tablicy gier;Każdy gracz ma kartę bohatera, która jest umieszczona za ośmioma szczelinami, które są podzielone na dwie kolumny czterech. Tak więc linia do przodu czterech bojowników w zwarciu, tylna ranga oddziałów dystansowych i ogólne rzeczy reżyserskie. Płyta ma również miejsce na karty zaklęć, które mogą działać przez rzędy lub w dół kolumny, obszar z boku dla stałych buffów armii, a na dwóch dolnych kartach wydarzeń – więcej na ten temat później.

System wymaga trochę przyzwyczajenia. Większość bohaterów zaczyna od około 20 KM i niektórych niskich statystyk. Karty mają ogólny koszt zasobów, a także wymagają od bohatera pewnego poziomu mocy, a nawet magią. Każda kolej zasoby bohatera rosną o 1, a na każdej kroku możesz również zwiększyć jedną z mocy, magii lub losu. Zwycięzca jest pierwszym, który zabił bohatera wroga, i można je zaatakować tylko wtedy, gdy przestrzeń między nimi a twoim atakującym nie ma obrońców – tak dominująca i przytłaczająca nawet jedna linia, z odpowiednią mieszanką, może zbierać całą rzecz.

Strategie na boisku odzwierciedlają, w jaki sposób są wyrównani. Stworzenia, które wymagają wielu, mogą być prostymi potworami bonecrushing, podczas gdy te z wysokimi kosztami magicznymi są przebiegłą oszustwami. Moja pierwsza talia zawierała nekromanty. (Nawiasem mówiąc, zastanów się nad frakcją, którą wybierzesz na początku, ponieważ dyktuje karty, których będziesz używać przez długi czas.) Jest to niesamowicie skonstruowana armia, z stopniowo twardszym stworzeniami o zatruciu wrogów i ożywianiu martwych sojuszników. Nie tak mocno uderzające ani szybkie jak niektóre inne talie, jest to stopniowe gromadzenie się własnej mocy w przytłaczającą masę, a jednocześnie osłania siły przeciwnika.


Karty bohaterów dzielą pewne umiejętności, ale niektóre mają inne umiejętności – ta fangirl Marilyn Manson może wydłużyć każde z twoich stworzeń, które ma dolegliwość statusu.

Kolejna talia jest tematyczna wokół piratów, ale są to całkiem niesamowite piraci. Zasadniczo jest to tal. Szczególnie schludny akcent w tym jest połączenie tanich stworzeń, które pozwalają rysować dodatkowe karty, ale mają tylko 1 KM i nie ma wartości ofensywnej, z innymi stworzeniami, które są wzmocnione za każdym razem, gdy umiera sojusznik. Nieostrożni przeciwnicy w końcu wzmacniają twój wczesny pośpiech, a nawet ostrożni nie mogą uciec od walki na zawsze. Jeśli to się nie powiedzie, piraci wpadają na gigantyczne ogry i niesamowitych łuczników Centaur, którzy mogą zaatakować każdego wroga na planszy. Prosta brutalna siła, ale dość skuteczny plan B.

Wszystkie wstępne talii Mistrzów mają zauważalnie różne style, od czarów bezpośrednich po piekielne armie zbudowane wokół zadawania obrażeń od obrażeń na twoich kartach zbiorczych. Mają także własne karty „wydarzenia”, ostateczny element planszy. Każdy gracz ma osiem z nich, które są wymieszane i losowo, z dwoma twarzą w dowolnym momencie i przewracają się między każdą turą. Ich efekty mogą być od pasywnych buffów (na przykład wszystkie potwory oparte na magii) po umożliwienie zapłacenia zasobów za narysowanie większej liczby kart, a nawet zabijanie własnych stworzeń. Jest to pomysł, który jest mocno zainspirowany magią: wariant Planechase Gathering, ale dla moich pieniędzy faktycznie się ulepsza – specyficzność wydarzeń, ich regularny obrót i element losowości czynią je niezwykle ważnym i dynamicznym aspektem bitw w późnej grze.

Kampania pojedyncza mistrzów dla jednego gracza jest krótka podzielona na trzy sekcje z gwałtownym wzrostem trudności w ostatnich kilku bitwach;To łatwy sposób na zdobycie pieczęci. Oczywiście jest to miejsce, w którym jest tam, a na iPadzie i PC pasowanie jest bezbłędne. W przeszłości miałem poważne problemy z usługą Ubisoft, ale pojedynek mistrzów bez wysiłku odbywa się od wyszukiwania do gry w kilka sekund i doznał tajemnicy tylko raz.

Cena i dostępność


Raczej dziwaczny piekielny dołu, odblokowany po osiągnięciu piątego poziomu, pozwala poświęcić mnóstwo kart dla złota i niewielką szansę na rzadką kartę. Nie, dzięki, chum.

Początki jeden na jednego nagradzają Cię XP i złotem, a także wynikiem rankingu, ale są też codzienne „turnieje”. Odwrócone przecinki są dlatego, że nie jest to ekscytująca struktura nokautowa, ani nawet liga, ale tylko agregacja tysięcy graczy, którzy otrzymują złoto w przesuwnej skali zależnej od wyników. Pomysł turniejów jest dobry, ale tego rodzaju struktura nie robi tego dla mnie.

Podczas rozczarowań, budowniczy pokładu jest być może największym. Zawiera wszystkie opcje, które chcesz, ale przedstawia je w sposób okropnie ciasny i sprzeczny z intuicją. Budowanie pokładu jest obsługiwane przez przenoszenie kart z górnego okna do dolnej, i oba z nich mają zbyt mało miejsca, aby oddychać – trudno jest poprawnie zobaczyć karty na monitor 24 -calowym, nie wspominając o iPadzie, bez ciągnięciaposzczególne karty. A problemy nie kończą się na tym. Wersja iPada jest okropnie zoptymalizowana, z tekstem na kartach wyświetlanych w fuzzvision w niskiej rozdzielczości w budowniczym pokładu – być może dlatego, że jest to PC Deckbuilder zatłoczony na znacznie mniejszym ekranie bez znaczących zmian interfejsu użytkownika. Od wydawcy za Assassin’s Creed wspomnień, najsłyniejsze CCG na tabletkach, to leniwy wysiłek.

Móc & Magic: Pojedynek Champions to świetna gra w walkę z kartami, a tylko kilka drobnych detali powstrzymuje ją od bycia jeszcze lepszym: kiepskie zablokowane pokłady, na wpół upieczone turnieje dla wielu graczy, szybkie i brudne iPad Port Port Port. Niemniej jednak oferuje coś świeżego i tworzy bitwy, które czują się jak dwie masowe armie starają się w ich szeregach. To gra, która nie tylko ma sprytne zasady, ale wciąż zaskakuje dla nich nowe głębi, przekręcając rzeczy zupełnie nową kartą. Nigdy nie możesz powiedzieć z tymi rzeczami dopiero miesięcy później, ale teraz pojedynek mistrzów wydaje się być opiekunem.

8/10

How do you rate Might and Magic: Duel of Champions Review ?

Your email address will not be published. Required fields are marked *